کاربرد-بازاریابی-سیستم-اطلاعات-مکانی.

کاربرد-بازاریابی-سیستم-اطلاعات-مکانی.

کارشناسان ژئو مارکتینگ همواره به دنبال افرادی می گردند که مدام در حرکت هستند و از خود می پرسند که آنها از کجا می آیند و برای کار، گردشگری و خرید به کجا می روند؛ آنها همچنین عادات خرید و شیوه زندگی آن ها را مطالعه و بررسی می نمایند.

وب جغرافیایی (ژئو)

کارشناسان ژئومارکتینگ نقشه های مبتکرانه ای طراحی می کنند که قادرند حجم های اراضی خُرد (میکرو) از کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی را توصیف نمایند. با جمع آوری داده های مربوط به کاربران برای هر یک از روزهای هفته، بازه زمانی، و کشورها (گردشگران)، امکان این وجود دارد که بدانند چه جاهایی برای کاربران جهت گردهمایی، محبوبیت دارند. هر یک از این ها، شاخص های بسیار مهمی برای یک استراتژی ارتباطات کاملا بومی (دیجیتال یا سنتی) و برای برآورد جریان شهری هستند.

کاربرد بازاریابی سیستم اطلاعات مکانی

نقشه جغرافیایی

کارشناسان ژئومارکتینگ نقشه های تام تام را بکار می برند و نقشۀ بُرداری اروپا و اطلاعات ماتریس های مبدا-مقصدی را ادغام می کنند که به روند ترافیکی مربوط می شوند. در نهایت قادر به پاسخگویی به سوالاتی مانند این ها هستند:

  • مشتریان من از کجا می آیند؟
  • پروفایل اهداف جذب من، چه شکلی هستند؟
  • چه تعداد از مردم هر روز از مقابل فروشگاه و یا بیلبورد من عبور می کنند؟

اگهی های دستی جغرافیایی (ژئو)

به منظور حمایت از ارتباطاتی که در نظر گرفته نشده اند، کارشناسان ژئومارکتینگ شاخص هایی را طراحی می کنند که می تواند ظرفیت واقعی یک منطقه خاص در جذب آگهی را پیش بینی کند. این اندازه گیری با ارزیابی تعداد و نوع خانواده ها و کسب و کار های واقع در مناطق سرشماری شده، انجام می گیرد.

سرشماری های جغرافیایی (ژئو)

  • مناطق سرشماری
  • ناحیه های سرشماری
  • مناطق زیر-محلی
  • خیابان ها و پلاک های ساختمان

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ژئومارکتینگ، مطالعه کتاب بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئومارکتینگ) را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*