کاربرد بازاریابی سیستم اطلاعات مکانی

کاربرد بازاریابی سیستم اطلاعات مکانی

عملکرد جغرافیایی

این، ابزار توصیف گر نقاط فروش (POS) است و بازار بالقوه برای هر یک از محل ها را اندازه گیری می کند؛ من الجمله بازارهای مالی و  کالاهای مصرفی پرکاربرد (FMCG) در دسترس می باشد؛ مناطق تحت پوشش برای هر شعبه بانکی و هر سوپر مارکتی و همچنین میزان عرضه و تقاضا برآورد می شود.

به هر نقطه فروش، نمره ای داده می شود که کیفیت و اثربخشی موقعیت قلمرو در آن خلاصه شده است. تجزیه و تحلیل معیار مقایسه ای بواسطۀ جریان مصرف کننده، رقابت و در دسترس بودن ایجاد شده است. تجزیه و تحلیل شامل تعداد فروشگاه ها و امکانات رفاهی، سازه های قابل دسترس، مسافران، ساکنان و عابران می شود. عملکرد، امور مالی و بازرگانی جغرافیایی (ژئو)، هر شش ماه، به روز رسانی می شود و می تواند متناسب با هر کسب و کاری، شخصی سازی گردد.

پایگاه داده های آماری

کارشناسان ژئومارکتینگ پایگاه داده آماری را برای توصیف روابط اقتصادی در یک منطقه جغرافیایی می سازند. همچنین روند بخش های تولیدی، پویایی اقتصادی و اجتماعی و روند مصرف کنندگان را تحلیل می کنند تا عناصری را پیدا کنند که به شدت به عملکرد کسب و کار مشتریان مربوط می شوند.

  • روند جاذبه های مرتبط با دلایل کاری یا خرید کالاها و خدمات
  • روندهای توریستی داخلی و خارجی
  • پروفایل های اجتماعی-اقتصادی و رفتاری از جمعیت
  • فرآورده های موجود در یک منطقه خاص

مصرف کنندگان کسب و کار ها

آنچه مربوط به بخش مصرف کننده می شود، لیست پروفایل های مصرف کنندگانی است که از طریق نظرسنجی ها، جمع آوری شده و در دسترس است. مناطق طبقه بندی شده شامل سبک زندگی، علم و صنعت، سفر، سرگرمی ها و علایق، اوقات فراغت، مٌد، امور مالی، خودرو، خانواده می شود. آنچه مربوط به بخش کسب و کار می شود، آرشیوهایی است برای مناطق جغرافیایی، دسته بندی محصولات، تعداد کارکنان و گردش مالی. منابع اصلی نیز در دسترس هستند: بازاریابی، فروش، مدیریت IT.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ژئومارکتینگ، مطالعه کتاب بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئومارکتینگ) را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*