ژئومارکتینگ

ژئومارکتینگ

استخراج بینش های روشنگرانه از ساختارهای پیچیده بازار

عامل جغرافیایی دخیل در شرکت و اطلاعات بازار، امکان کشف روابط و روند اطلاعات را فراهم می سازد. بازاریابی مکان‌محور مستلزم در نظر گرفتن عوامل بسیاری به طور همزمان می باشد. این کار، به شرکت ها کمک می‌کند تا عملیات هایشان را هماهنگ کنند؛ که این هماهنگی شامل همه چیز از استراتژی های انبارداری برای مکان‌های هر یک از شعب گرفته تا برنامه ریزی تدارکات و تخصیص وظایف را تضمین کرده تا در نهایت شرکت مانند یک ساعت کار کند.

برخورداری از حضوری کاملاً متعادل در سراسر بازارها و خطوط تولیدی برای یک شرکت، امری بسیار نادر است. شرکت ها به منظور تضمین موفقیت و رشد بلند مدت، باید تغییرات بازار منطقه ای را هم به حساب بیاورند. تنها در این زمان است که می توانند به پتانسیل های کامل خود دست یابند. بازارهای رقابتی امروز می توانند نسبت به شرکت هایی که شیوه های عملکردی ناکارآمدی دارند، بسیار بی رحم باشند. وضوح نسبت به ساختار شرکت و چگونگی مشارکت مناطق فروش در گردش مالی برای اجرای استراتژی های کسب و کار که با شرایط بازار منطقه ای تناسب داشته باشند، امری ضروری است.

بازاریابی مکان‌محور در کنترل: معنای پشت اعداد را درک کنید

تیم کنترل با انگشت خود بر روی نبض اعداد گردش مالی و درآمدها، پایه ای را برای بهینه سازی بازار هدف شرکت فراهم می سازند. بازاریابی مکان‌محور در اینجا به عنوان ابزاری برای مقایسه داده های شرکت با پتانسیل های موجود در بازار، نقشی کلیدی ایفا می‌کند. در نتیجه، نقاط قوت و ضعف را می توان به راحتی شناسایی و اندازه گیری کرد.

توزیع مشتریان و گردش مالی: مهم ترین مشتریان و مناطق کجا هستند؟

اکثر شرکت ها، یک پایگاه داده ای بسیار بزرگ دارند که اطلاعات مربوط به حساب های کلیدی، مکان های مشتریان، سهم گردش مالی و نزدیکترین نقاط عرضه آن ها کامل است. بدون نرم افزار بازاریابی مکان‌محور و نقشه های دیجیتالی، به احتمال زیاد، روند و روابط موجود منحصر به فرد در این داده ها به رسمیت شناخته نخواهند شد. بازاریابی مکان‌محور این اجازه را به کنترلگرها می دهد تا این اطلاعات را بر روی نقشه های دیجیتالی ترسیم نمایند؛ همچنین به آنها توانایی به روز رسانی مستمر و نمونه هایی برای توزیع به کارکنان و یا در وب سایت ها را می دهد. از این نقشه های دیجیتالی نیز به عنوان مرجعی قانع کننده برای گزارش شرکت و تصمیم گیری های استراتژیک نیز استفاده می شود.

اندازه گیری موفقیت، تعیین سهم بازار و ایجاد اهداف واقع بینانه

شرکت ها تنها زمانی می توانند چگونگی عملکردشان در بازار را بسنجند که نتایج خود را با پتانسیل های انباشته شده در مناطقی که در آنها فعالیت دارند، مقایسه کنند. اطلاعات بازار در خدمت این هدف است و به کسب و کارها کمک می کند تا اهداف واقع بینانه گردش مالی شان را تعیین نمایند. این اطلاعات شامل طیفی از داده‌های شرکت در بخش صنعت (و بخش های دیگر) است؛ این اطلاعات با توجه به اندازه و کد پستی مناطق سازمان یافته و به نقطه فروش در ارقام گردش مالی سازمان برای طیف گسترده ای از خطوط تولید توجه می نماید. با مقایسه این داده ها با آمار و ارقام گردش مالی شرکت، تعیین میزان تحقق پتاتسیل ها امکان پذیر می باشد. با این اطلاعات، شرکت ها می توانند با توجه به نفوذ خود در بازار به شفاف سازی دست یابند و بر این اساس تلاش های خود را هدایت نمایند.

تجزیه و تحلیل تأثیر: بررسی میزان بهینه سازی کامل مکان ها و مناطق فروش (و اگر بهینه سازی کامل نشده اند، دلیلش چیست)

اگر برخی از مکان های شما کمتر از توانشان فعالیت دارند، تجزیه و تحلیل بازاریابی مکان‌محور بر روی تاثیرگذاری ها، می تواند با دقت بالایی به علل بالقوه اشاره کند. به عنوان مثال، با استفاده از یک نرم افزار کاربردی بازاریابی مکان‌محور به منظور نمایش مشخصات مناطق تحت پوشش برای هر یک از این مکان ها، بررسی اثر فروشگاه‌های رقیب، مسائل دسترس پذیری و قدرت خرید مردم در نزدیک این مکان ها، امکان پذیر می شود. سپس، می‌توان تعیین کرد که مشکل در خود محل، زیرساخت های منطقه ای و یا ناسازگاری بین عادات خرید مردم محلی و خدمات و  محصول در حال ارائه نهفته است یا خیر. گاهی اوقات، این تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که یک کمپین فروش و بازاریابی می تواند مفید باشد. در موارد دیگر، ممکن است معلوم شود که مناطق فروش یک شرکت از تغییرات آشکار در پتانسیل های شان رنج می برند. به عنوان مثال، در حالی که برخی از مناطق فروش از حجم بالای مشتریان به طور منظم برخوردار هستند، سایر مکان ها ممکن است با این مسأله دست و پنجه نرم کنند، مثلاً توسط پرسنل فروش، خدماتشان را ارائه می دهند که باید فاصله قابل توجهی را برای دیدار با مشتریانی که خرید آن ها کمک بسیار کمی به گردش مالی کلی شرکت می‌کند، طی نمایند. با کمک تجزیه و تحلیل بازاریابی مکان‌محور، کنترل می‌تواند بازخوردهای ارزشمندی در مورد فروش و بهینه سازی شبکه سرویس دهی به تیم فروش ارائه دهد. به طور خلاصه، بازاریابی مکان‌محور به کنترل و تیم فروش کمک می کند تا بسیار موثرتر و سازنده تر با هم کار کنند. در بسیاری از موارد، فروش و کنترل در جهان خود محصور باقی می مانند. شرکتی موفق است که راه هایی برای پر کردن شکاف بین این دو بخش و اتصال آنها پیدا کند و اطمینان حاصل نماید که هر دوبخش به صورت فعالانه به بیان و اجرای یک استراتژی یکپارچه بازار عمل می نمایند. بازاریابی مکان‌محور می تواند با ارائه بینشی مستحکم درباره تغییرات مورد نیاز به منظور افزایش عملکرد یک شرکت، این دو بخش را گردهم آورده و پوشش دهد.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئومارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*