geomarketing

geomarketing

نیروی فروش بیرونی سازمان، گران ترین بخش فروش است: هر بازدید از مشتری برای شرکت هزینه ای بین ۱۲۰ تا ۸۰۰ یورو در بر دارد؛ بنابراین، هر عضو نیروی فروش برچسب قیمت سالانه ۱۰۰،۰۰۰ یوروئی را حمل می کند. این هزینه ها اهمیت در نظر گرفتن یک رویکرد هدفمند و مقرون به صرفه را برای بهینه سازی هزینه های شرکت نشان می دهد. با انجام بهینه سازی مداوم قلمرو فروش، کسب و کارها می توانند اطمینان حاصل نمایند که هیچ چیزی به هدر نمی رود، به خصوص درمورد وظایف نیروی فروش. این بهینه سازی ها، مقرون به صرفه بودن مناطق مورد نظر را افزایش می دهد، در عین حال میزان سود و انگیزه کارکنان را بهبود می بخشد. نتیجه: یک رویکرد بازاریابی مکان‌محور پتانسیل‌ها، افزایش گردش مالی و کاهش هزینه ها را عملی می سازد.

داستان موفقیت: رویکرد بازاریابی مکان‌محور ویشی “Vichy ” تا برنامه ریزی قلمرو فروش

از سال ۲۰۰۳، ویشی از DISTRICT و نرم افزار بازاریابی مکان‌محور برای برنامه ریزی قلمرو فروش خود استفاده می کند. تیم کنترل ویشی اطلاعات داده های مربوط به شرکت را آماده می کنند و پس از آن یک مشاور بازاریابی مکان‌محور با استفاده از DISTRICT، به تحلیل جامع برنامه ریزی قلمرو فروش می پردازد.

تخصص یک مشاور به طور قابل توجهی به روند بهینه سازی قلمرو فروش کمک می کند، استفان مورلانگ، مأمور کنترل فروش در ویشی توضیح می دهد: «یک بهینه سازی مداوم شبکه فروش هم از نقطه نظر بازار و هم از نقطه نظر شرکت منطقی به نظر می رسد»، او توضیح می دهد که «چالش این است که پرسنل را نسبت به تحولات در حال ظهور بازارهایمان آگاه سازیم، در حالی که، هم زمان، بتوانیم چشم انداز روشنی از مسیر آینده شرکت را انتقال دهیم. بازاریابی مکان‌محور در رسیدن ما به این هدف، کمک بزرگی کرده است.»

فروش های سالم و خدمات برنامه ریزی قلمرو شامل در نظر گرفتن عوامل متعددی به طور همزمان می باشد؛ از جمله وضعیت فعلی و رشد مورد نظر بازار(ها)، روابط مشتری، اندازه قلمرو فروش، پتانسیل بازار، الزامات سفر برای اعضای تیم فروش بیرونی سازمان موجود، تعداد و نوع مشتریان، شبکه های حمل و نقل و موانع طبیعی مانند کوه ها و رودخانه.

«پس از به دست آوردن بررسی های جامع از بازار، ما از DISTRIC و نقشه های دیجیتالی برای نشان دادن و تحلیل ساختار شبکه قلمرو فروش مان، همانگونه که در آن زمان وجود داشته اند، استفاده کردیم.» این را مورلانگ در حالی بیان می کند که مرحله بعدی تجدید ساختار فروش ویشی را توصیف می نمایند: «سپس ما معیار های مربوط به اهداف مان را تعریف کردیم. در نهایت، بعد از پیشنهادات مستحکم برای بازسازی، با استفاده از نرم افزار، نتایج را با تیم فروش بیرونی سازمان مورد بحث قرار دادیم تا اطمینان حاصل نماییم که هرگونه تغییرات پیشنهادی و تجربه و بینش های کاری آن ها را در نظر گرفته ایم.»

بازاریابی مکان‌محور شفافیت ایجاد کرده و دوره عمل برای بهینه سازی نیروی فروش را مشخص می نماید.

بررسی منظم ساختار فروش یک عمل تجاری ضروری است و باید در شرایط ایده آل، گاه به گاه در حضور یک مشاور برون سازمانی بی طرف و به منظور اطمینان از هدف گذاری ها، انجام شود. دادن بخشنامه ای عالی به اعضای تیم فروش که فواصل رانندگی و یا جلسات با مشتریانشان را کوتاه می کند، خیلی هم مفید نیست.

بازاریابی مکان‌محور یک راه حل شفاف و قابل اعتماد را برای این موقعیت ارائه می دهد؛ پیشنهادات خوبی برای تغییرات را به صورت بصری و قانع کننده ای فراهم می آورد. علاوه بر این، یک رویکرد بازاریابی مکان‌محور، تجربیات تمام بخش های تجارت و همچنین تخصص مشاوران را مورد استفاده قرار می دهد. نتیجه: انتخاب واقع بینانه و پیشنهاداتی که به منظور بهینه سازی مورد تحقیق کامل قرار گرفته اند، احتمال جلب حمایت و اعتماد به نفس کارکنان را افرایش می دهد. بازاریابی مکان‌محور طرح های پیشنهادی مشخص و روشنی در مورد چگونگی هدف گیری مناطق امیدوار کننده در بازار را به منظور کاهش سفر های انجام شده توسط تیم فروش بیرونی سازمان، تسهیل می نماید.

«پس از اینکه تغییرات پیشنهاد شده مورد بحث قرار گرفت، یک مشاور برنامه ریزی قلمرو فروش بازاریابی مکان‌محور ، با استفاده از DISTRICT تغییرات دستی ظریفی را به وجود آورد.» استفان مورلانگ در ادامه توضیحاتش درباره روند بازسازی ویشی می گوید: «این واقعیت که نتایج حاصل از تغییرات ایجاد شده توسط DISTRIC، بلافاصله قابل رویت هستند، آن را به  یک ابزار غیر قابل تعویض برای بازسازی تبدیل کرده است.»

در نهایت، نتایج حاصل از بازسازی به طور دقیق در گزارشات می آید و بر روی نقشه نشان داده می شود، که هر دو به همه کارکنان منتقل می شود به طوری که همه آگاه شوند. «من به خصوص تحت تاثیر کیفیت و صراحت نتایج قرار گرفتم. علیرغم پیچیدگی ها، همه چیز بسیار واضح بود.» این را مورلانگ می گوید و ادامه می دهد «بازاریابی مکان‌محور با کمک DISTRICT و یک مشاور با تجربه، جزء بسیار مهمی از برنامه ریزی و بهینه سازی فرآیند قلمرو فروش ویشی است.»

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئو مارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*