Geomarketing

Geomarketing

برنامه ریزی موفق قلمرومحور، ساختار سازگاری را به وجود می آورد که با مهم ترین پارامترها هماهنگی دارند، این پارامترها شامل:

روابط موجود با مشتریان: گاهی اوقات بهتر است که روابط موجود با مشتریان مختل نشود تا تداوم حجم گردش مالی که این مشتریان مسئولش هستند، تضمین شود. با این وجود، در حالی که ممکن است این مسأله برای مواردی که محصولات نیاز به سطح بالایی از خدمات و مشاوره دارند مناسب باشد، تغییر در وظایف فروشندگان-مشتریان گاهی اوقات می تواند به همان اندازه نیز تأثیر مثبت بر گردش مالی داشته باشد.

توانایی های نیروی خارجی فروش: در تئوری، تمام اعضای نیروی فروش بیرون سازمان قادر به تولید همان گردش مالی هستند، اما در عمل به این سادگی هم نیست. همچنین، برخی از اعضای نیروی فروش مسئول وظایف دفتری و همچنین بازدید و مشاوره دادن به مشتریان می باشند. در نتیجه، هر ساختار قلمرو محور باید این عنصر انسانی را به حساب آورد.

اندازه قلمرو: زمان رفت و آمد با گسترش فروش منطقه، افرایش می یابد. بعد از مدتی، لازم است تا نمایندگان فروش، شب ها در منطقه، اقامت نمایند. یک قانون کلی این است که کیفیت خدمات به مشتریان در سفرهایی که در روز بیش از ۸۰-۱۰۰ کیلومتر است، کاهش می یابد.

مکان شرکت و مکان اقامت کارمندان: هنگامی که ساختاری را برنامه ریزی می کنید، مهم است تا مکان یا محل اقامت کارکنان فروش و یا محل استقرار شرکت موجود را در نظر بگیرید. به ندرت قراردادهای کارمندی به شرکت ها این اجازه را می دهد تا مکان اقامت کارکنان خود را تغییر دهد.

موانع طبیعی: موانع طبیعی مانند کوه ها، دریاچه ها و رودخانه ها اغلب می توانند زمان مورد نیاز برای رسیدن به مشتریان را افزایش دهند که در نتیجه باعث کاهش زمان مشاوره می شود. از این رو به شرکت ها توصیه می شود تا این موانع طبیعی را به عنوان مرزهایی برای مناطق واقعی در این بخش ها در نظر بگیرند.

موانع فرهنگی: در هنگام برنامه ریزی یک ساختار قلمرو محور، تفاوت‌های فرهنگی و زبانی نیز باید در نظر گرفته شوند.

فصل ها: حجم گردش مالی بسیاری از شاخه های تجاری، دارای یک عنصر فصلی قابل توجه است. یک مثال معمول شکلات است؛ تقاضا برای آن در طول دوره های منتهی به کریسمس افزایش می یابد (و سپس رو به کاهش می رود)؛ سپس اطراف تعطیلات عید پاک دوباره افزایش می یابد. درهر ساختار برنامه ریزی شده ای باید پدیده فصلی را هم به حساب آورد.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئومارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*