هنر تاثیرگذاری و فروش

دومین چیزی که باید به عنوان مرحله ای از تعریف مجدد فروش در نظر داشته باشیم، متفاوت نگریستن است. فروشنده و بازاریاب بریتانیایی با نام”پیتر فیسک” معتقد است که سازمان های موفق، متفاوت می بینند و متفاوت فکر می کنند. یکی از رویکردهای نوآورانه که به موفقیت عظیم فروش انجامید”زیپ کارز” (Zip Car) است. کمپانی ایده اش را یک دهه پیش در برلین به راه انداخت و امروزه ماشین هایی برای استفاده، مهیا ساخته و بیش از ۵۶۰۰۰۰ هزار عضو و ۸۵۴۱ دستگاه در شهرهای مختلف در سرتاسر جهان دارد. در سال ۲۰۱۰، نرخ بازگشت فوق العاده ای ۱۸۶ میلیون دلار را تجربه کرد و چند سال پیش رقبایی را به دست آورد. بسیاری از افراد نمی دانستند که چرا مردم باید حتماً ماشین بخرند و چرا نمی توانند به هنگام نیاز ماشین اجاره کنند؟

هنر تاثیرگذاری و فروش

این از جمله مدل های کسب و کاری بود که بدون اینترنت و موبایل نمی توانستند پیشرفت کنند و برای آنهایی که نمی توانستند از ماشین استفاده کنند(نظیر دانش آموزان) مناسب به نظر می رسید. همچنین برای آنهایی که اقتصاد و هزینه های راه اندازی یک دستگاه خصوصی نوعی مانع ایجاد می کند.

تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه کمبریج، نشان داده است که چنین رویکردی در کسب و کار نسبت به آنهایی که محصولات خود را به صورت افزایشی و با بوق و کرنا بهبود می دهند موفق تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*