فروش در دوران رکود - جذب مشتریان محتاط و مردد (بخش دهم)

فروش در دوران رکود - جذب مشتریان محتاط و مردد (بخش دهم)

راهبرد دهم

تمرین خصلت های فروشی که منجر به جذب مشتریان محتاط و مردد می شود:

فروشندگانی که نگرش مثبت تری از خود در ذهن مشتری می سازند تقریباً ۲۰ درصد بیشتراز تماس های چهره به چهره و همکارانشان به اهداف در آمدی دست پیدا می کنند.

نگرش منفی منجر به کاهش فروش خواهد شد: طبیعی است که نگرش فروشنده هنگامی که  به اهداف فروش دست پیدا نمی کند دچار افول شود. هنگامی که فروش ضعیف می شود، تلاش زیادی جهت فروش انجام نشده و اعتماد فروشندگان به محصولات شرکت کاهش می یابد. درصورتی که این تفکر ناخوشایند کنترل نشود منجر به کاهش کمیت و کیفیت فعالیت های فروش خواهد شد. درواقع بر روی نتایج فروش اثرات منفی خواهد گذاشت. فروشندگانی که فروششان پایین بوده یا شرکت هایی که اهداف در آمدی و سود آن ها دچار تنزل شده است پیش از داشتن یک نگرش صحیح نسبت به مشتریان باید یک نگرش فروش مثبت نسبت به توانایی های خود داشته باشند. یکی از نشانه های افول نگرش فروش، افزایش تماس های بی میل و از روی اکراه است. فروشندگان بدبین تماس های فروش کمتری می گیرند و قرارهای ملاقات چهره به چهره بسیار کمتری می گذارند. ایشان در تماس های خود نزدیک به ۴۰ درصد کمتر از سایر همکاران از سوژه سوال می پرسند. در نتیجه، هدف های تماس آنها تا ۳۰ درصد نسبت به فروشندگان حرفه ای کاهش پیدا می کند. علاوه بر این نگرش منفی آن ها در صحبت کردن با سوژه بر روی توانایی شنیدن نیز تاثیر منفی گذاشته و اغلب اطلاعات اساسی مشتریان را از دست می دهند.

دوازده روش تقویت نگرش فروش تضعیف شده:

 1. تماس های فروش بیشتر و بهتر
 2. از مدیتیشن جهت آرامش استفاده کنید: مدیتیشن یک روش مطلوب است که به کسب آرامش و ایجاد احساس مثبت درباره خودتان کمک می کند.
 3. تجسم کردن دستاوردهای مورد نظر: تجسم سازی راه دیگری است که فروشندگان می توانند به وسیله آن نگرش خود را تقویت کنند. معنای آن خلق یک تصویر ذهنی از دستاورد یا نتیجه مطلوب به همراه جزئیات فراوان است.
 4. استفاده از یوگا جهت آرامش ذهن و جسم: یوگا روشی برای شل کردن عضلات، کاهش استرس و قرارگرفتن ذهن در یک چاچوب مناسب جهت افزایش تماس های فروش است.
 5. شرکت در فعالیت های فیزیکی (جسمانی) سرگرم کننده: اگر فعالیت ورزشی خاصی را انجام نمی دهید؛ یکی از ورزش ها مانند: دوچرخه سواری، پیاده روی، شنا، تنیس و یا هر ورزش یا فعالیت دیگری را انتخاب کرده و به صورت مستمر انجام دهید.
 6. گذراندن وقت با همکاران خوش بین
 7. دیدن و شنیدن برنامه های انگیزاننده و مطالعه داستان های الهام بخش
 8. تخصیص زمانی برای استراحت و مسافرت لذت بخش
 9. کمک به دیگران جهت موفقیت
 10. نگهداری دفترچه خاطرات موفقیت
 11. نگرانی های خود را کنار بگذارید
 12. صحبت مثبت با خود

نتیجه گیری

مدیتیشن، یوگا، تمرین های تجسم سازی، خواندن و یا شنیدن کلمات الهام بخش و موارد دیگر موجب تقویت نگرش مثبت شده و بیشترین تاثیر را زمانی خواهند  داشت که به صورت روزانه و در زمان های خاصی صورت گیرند. با انجام منظم فعالیت ها، حتی زمانی که حالتان خوب نیست، می توانید نگرش تضعیف شده فروش را تقویت کرده و موجب افزایش فروش شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*