قوانین لومباردی

قوانین لومباردی

ما اغلب سعی می‌کنیم که از بازیکنان یا از کارکنان در برابر درد و سرخوردگی از شکست‌ها و خطاها حمایت کنیم. ما می‌گوییم: «این قدر خودت را اذیت نکن»، «به خاطر چیزهایی که داری خوشحال باش». این بدترین نوع خدمت و دلسوزی است که در حق بازیکنان یا زیردستان روا می‌داریم! به کارکنان بیاموزید که برای ستاره شدن در هر کاری تلاش کنند. شاید در نهایت ستاره نشوند اما چیزهایی که عایدشان می‌شود مسلماً بیشتر از چیزهایی است که در صورت تلاش نکردن به دست می‌آورند. به علاوه آن‌ها درس ارزشمندی خواهند آموخت: بدون درد، پریشانی، اضطراب، تشویش خاطر، فشار عصبی و تنش، هیچ رشد و تحولی حاصل نخواهد شد. برای دستیابی به هر هدفی باید بهای آن را بپردازید.

این سه روش به شما کمک می‌کند تا درباره‌ی از خودگذشتگی فکر کنید:

از خود گذشتگی به موفقیت می‌انجامد: در طول تمام ساعات تمرین و آموزش، این از خودگذشتگی است که شما را برای درآویختن با آدم‌های عجیب و بیگانه آماده می‌سازد. از خودگذشتگی و فداکاری زمینه‌ساز هر موفقیتی است.

شکست‌ها را به منزله ی پله‌های موفقیت بنگرید: ناکامی در دستیابی به اهداف، احساس ما را جریحه‌دار می‌کند. با این وجود سود جستن از شکست‌ها، آن‌ها را به پله‌ای تبدیل می‌کند که در مسیر موفقیت باید از آن عبور کنید.

هر چیزی بهایی دارد: دستیابی به آرزوهای بزرگ مستلزم صرف بهایی هم‌ارز آن است. دستاوردهای بزرگ نیازمند شجاعت، عزم، حرکت و رضایت به پرداخت بهای آن می‌باشند.

«من باور دارم که شما باید بهای هر چیز ارزنده‌ای را در زندگی بپردازید، و موفقیت نیز از ارزش زیادی برخوردار است. شما باید بهای پیروز شدن؛ درصدر ایستادن و نیز بهای دستیابی به همه‌ی آن‌ها را بپردازید».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*