ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل به صرفه است.

اگر بودجه زیادی ندارید، اما می‏ خواهید یک برنامه ایمیل به راه بیندازید، می‏ توانید. اگر بودجه انبوهی دارید می خواهید فوق العاده ترین برنامه ایمیل دنیا را بسازید، باز هم می‎توانید. چه در ماه ۱۰۰ هزار تومان صرف ایمیل کنید، چه ۱۰۰ میلیون تومان، باز هم قادر خواهید بود به مشتریان جاری و بالقوه خود دسترسی داشته باشید و موفقیت خود را بسنجید. راه های متعدد و کم هزینه و راحت الاجرایی برای استفاده بیشینه از ایمیل وجود دارد، مانند تقسیم بندی و هدف ‏گیری مشتریان بر اساس تاریخچه خرید یا موقعیت جغرافیایی آنها. استفاده هوشمندانه از مشتری ایمیلی و داده‏ های عملیاتی هزینه‏ بر نخواهد بود.

اجرای ایمیل بسیار آسان است.

بسته به بزرگی تجارتتان، می ‏توانید انتخاب کنید که بازاریابی ایمیلی شما در خانه یا بیرون از آن انجام پذیرد. در واقع، در هر دو صورت، اجرای کارزار ایمیل(بسته به بزرگی و پیچیدگی برنامه ایمیلی شما) نباید بیش از حد هراس ‏انگیز جلوه کند. اگر بودجه لازم جهت به روزرسانی عملیات ایمیل خود در اختیار ندارید، انبوهی از ابزارهای سهل‏ الاستفاده و خودکار وجود دارند که می‏ توانند شما را در ایجاد و توسعه ایمیل‏ های حرفه ‏ای و شسته و رفته یاری دهند. اگر به تازگی کار با ایمیل را آغاز کرده ‏اید و یا لیست کوچکی(۲۰ هزار یا کمتر) دارید، این ابزارها انتخاب بسیار خوبی برایتان هستند. حتی با رشد لیست و نیازهایتان، می‏ توانید از بسیاری از این محصولات، خدمات و شرکت‏ های متخصص جهت ارتقاء کارزار خود به مراحل بعدی استفاده کنید.

بازاریابی ایمیلی موثر یک بازاریابی هدفمند است.

بازاریابی ایمیلی تک تک به این معنی است که پیام‏ های بازاریابی، پل‏های ارتباطی منحصر به فرد، بین شما و مشتریانتان هستند. بازاریابی ایمیلی، بسته به گسترده متغیرها، می ‏تواند محدوده وسیعی را شامل شود. اینکه می خواهید جهت ارائه ارزش به هریک از مشتریان خود یک برنامه ایمیل برپا کنید، رویکرد دشواری است. این ممکن است به معنی مجموعه‏ای از موضوعات از پیش آماده شده باشد که توسط مشتریان شما انتخاب می شوند، و یا پیشنهادهای اختصاصی‏ ای باشند که بر اساس موقعیت جغرافیایی و یا تاریخچه خرید مشتریان به آنها ارائه می شوند. نکته اینجاست که در بازاریابی ایمیلی، شما می‏ توانید پیام‏های خود را به آسانی و با قابلیت اندازه گیری که در دیگر کانال‏ های بازاریابی یافت نمی ‏شوند، هدفمند سازید.

ایمیل قابل سنجش است.

وقتی‏ که برای اولین بار از ایمیل برای بازاریابی استفاده می‏ کنید، احتمالاً بررسی لحظه به لحظه نتایج، برای آگاهی از اینکه چه کسانی پیام شما را گرفته ‏اند، روی یک لینک کلیک و یا آن را به دیگری معرفی کرده باشند، بسیار دشوار می‏ نماید. ایمیل، برخلاف دیگر ابزار بازاریابی، در لحظه قابل اندازه ‏گیری است. شما قادر خواهید بود سطوح اطلاعاتی فراوانی در خصوص مشتری جاری یا بالقوه خود کسب کنید. ایمیل، دیدگاه شما را نسبت به آنچه مشتریان دوست دارند، به آن پاسخ می‏ دهند یا نسبت به دریافت آن تمایلی ندارند، گسترش می ‏دهد. هیچ ابزار دیگری امکان اندازه ‏گیری سریع و بهینه ‏سازی فوری رویکرد خود، در جهت دستیابی به نتایج بهتر را مهیا نمی‏ سازد. به وسیله ایمیل، حتی قادر خواهید بود نتایج به دست آمده از نحوه برخورد هر یک از مشتریان یا کلاً مخاطبان خود را در طول زمان مورد بررسی قرار دهید.

Comments are closed.