بهترین ایده ها و فرصت های کسب و کار اینترنتی در سال ۱۳۹۶

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

بازاریابی شرکت وابسته

شما می توانید اولین کسب و کار آنلاین خود را با فروشگاه شرکت وابسته آغاز کنید. برای اینکه بازاریاب شرکت وابسته شوید باید محصولات و خدمات دیگران را تبلیغ کنید. شما در زمان فروش کمیسیون دریافت خواهید کرد و جالب تر از همه این که برای شروع حتی ده سنت هم نیاز ندارید و با برخی از بزرگترین شرکت های دنیا همکاری می کنید.

وبلاگ نویسی

اگر موضوع خاصی دارید که به آن علاقه دارید، می توانید در مورد آن وبلاگ بنوسید. وبلاگ نویسی یکی از سریع ترین روش های درآمد زایی از طریق کسب و کار در حال رشد وب است و جالب تر از همه این که شروع این کسب و کار مستلزم داشتن اطلاعات است.

بنابراین نگران مسائل فنی، برنامه نویسی و غیره نباشید. همچنین برای شروع نیاز به هزار تومان هم ندارید زیرا می توانید از نرم افزارهای رایگانی مانند بلاگفا، Joomla و WordPress استفاده کنید.

فروش مزایده ای

این کسب و کار شامل فروش یا فروش مجدد محصولات (خرید و فروش مجدد کالاهای عمده و استفاده از حمل و نقل کارخانه به مشتری) در بازارهای آنلاین مانند ایسام است.

فروشگاه منجوق دوزی آنلاین

اگر منجوق دوزی را دوست دارید و در آن مهارت دارید می توانید کسب و کار آنلاین راه بندازید و نه تنها به فروش بهترین محصولات در وب بپردازید، بلکه در مورد چگونگی منجوق دوزی بصورت ویدئویی آموزش دهید.

انتشارات کتاب الکترونیک

اگر به نوشتن و داشتن مهارت های بازاریابی علاقه دارید، می توانید به بازاریابی اطلاعات بپردازید. این کسب و کار شامل شناسایی مشکلات مردم و ارائه راه حل در قالب کتاب الکترونیک خواهد بود.

برنامه “خودتان انجام دهید”

جنبش DIY (خودتان انجام دهید) با وجود انقلاب سبز در جریان است. مردم در زمان مشکلات اقتصادی کمتر هزینه می کنند و یاد می‌گیرند کارهایی را انجام دهند که موجب پس انداز پول شود. شما هم می توانید از این وضعیت استفاده کنید و به عنوان متخصص DIY در مورد نحوه نصب ابزار و انجام تعمیرات مطلب منتشر کنید.

شبکه تبلیغ

شما همچنین می توانید یک شرکت آنلاین راه اندازی کنید که در آن تبلیغ کنندگان به وب سایت هایی متصل می شوند که می خواهند میزبان تبلیغات باشند. مسئولیت اصلی این شبکه تبلیغاتی جمع آوری و تأمین فضای تبلیغاتی ناشران و تطابق آن با تقاضای تبلیغ کننده است.

خرید و فروش وب سایت

می توانید برای کسب سود به خرید و فروش وب سایت بپردازید. برای درک این مدل کسب و کار باید فرض کنید خودتان کارآفرین املاک هستید که خانه را با قیمت پایین می خرد، آنرا را بازسازی می کند و به قیمت بالاتر می فروشد تا سود ببرد. می توانید با دیدن وب سایت هایی که در Flippa.com فهرست شده اند با نحوه کار این کسب و کار آشنا شوید.

می توانید از طریق نظرسنجی آنلاین درآمد کسب کنید.

فروشگاه تجارت الکترونیک آنلاین برقرار کنید.

بله، می توانید فروشگاه تجارت الکترونیک یا خرده فروشی آنلاین ایجاد کنید و این کسب و کار آنلاین را حتی بدون داشتن محصول واحد و از خانه شروع کنید. می توانید اقلامی مانند کتاب، لباس و لوازم برقی تا خانگی را بفروشید و این کار از طریق حمل و نقل مستقیم از کارخانه و عمده فروشی و یا با راه اندازی فروشگاه وابسته به فروشگاه های بزرگ انجام دهید.

به تجارت آنلاین ارز بپردازید.

تحقیق کنید و اطلاعات را به صورت آنلاین بفروشید.

بله، شما می توانید در مورد مشکلات و نیازهای مردم تحقیق کنید؛ سپس با پیدا کردن راه حل، آنرا بصورت کتاب الکترونیکی، فرمت ویدیویی یا صوتی درآورید و در این صورت وارد کسب و کار می شوید. در حقیقت هزینه راه اندازی این کسب و کار بسیار پایین است بطوری که هر کس می تواند آن را انجام دهد.

کسب و کار نمایندگی فروش میزبانی وب

باید بدانید کسب و کار نمایندگی فروش میزبانی وب کمی اشباع شده است؛ اما من اعتقاد دارم اگر شما خلاق باشید و بر روی موقعیت مناسب تکیه کنید، بازار نمی تواند اشباع شود. اما مزیت این کسب و کار اینست که می توان آنرا با استفاده از آدم ماشینی اجرا کرد و این زمانی است که با تلاش اولیه تعدادی مشتری جذب می کنید و به یک مجموعه تبدیل می شوید.

سایت های عضویت

اگر در صنعت خود متخصص هستید باید قطعاً به فکر ایجاد سایت عضویت باشید. وب سایت عضویت سایتی است که اطلاعاتی را در یک زمینه خاص با هزینه ماهیانه ثابت در اختیار افراد قرار می دهد. سایت عضویت موفق می تواند بدون اینکه کاری انجام دهد درآمد ماهانه تولید کند.

شبکه وبلاگ خود را ایجاد کنید

امروزه یکی از بهترین کسب و کارهای آنلاین داشتن وبلاگ است. مشکل وبلاگ این است که در کوتاه مدت سودآور نیست؛ اما می تواند برای شما ثروت و شهرت به ارمغان بیاورد. داشتن شبکه وبلاگ قطعاً کار ساده ای نیست، اما انجام آن امکان پذیر است. با این حال، توصیه می شود تنها از یک وبلاگ شروع کنید. هنگامی که وبلاگ شما فعال باشد، می توانید از جریان های ثابت درآمد برخوردار شوید.

ایده ها و فرصت های شروع  کسب و کار مبتنی بر وب

برای اینکه از طریق ارائه خدمات، کسب و کار موفق آنلاین داشته باشید، به چیزی جز دانش و مهارت خاص و دانستن کامل نحوه عملکرد اینترنت نیاز ندارید. می توانید نظارت را با شروع کسب و کار خانگی به حداقل برسانید. در حقیقت، ارائه خدمات کسب و کار در مورد اینترنت را می توان از خانه و با سرمایه صفر شروع کرد. شما با داشتن تخصص می توانید به خوبی این کار را انجام دهید. شما می توانید با حضور در سمینارها و کارگاه های آموزشی، خواندن کتاب و تمرین به این تخصص دست یابید.

رشد کسب و کار خدمات آنلاین به خاطر سهولت ارجاع و فرآیند ماشینی کردن بسیار آسان است. بازاریابی کسب و کار آنلاین و تخصصی بسیار ارزان است و حتی می تواند رایگان باشد و این در صورتی است که نحوه انجام این کار را بدانید.

خدمات برنامه نویسی

ارائه خدمات برنامه نویسی با افزایش تقاضای نرم افزار، برنامه و پلاگین و به دلیل تقاضای ثابت قطعاً کسب و کار پر رونقی است. اما ارائه خدمات برنامه نویسی نیازمند دانش تخصصی است که آسان بدست نمی آید. اگر آنقدر صبور باشید که بتوانید روش های برنامه نویسی را بیاموزید؛ مطمئناً بطور مستمر با شما قرارداد بسته خواهد شد. به یاد داشته باشید که لری پیج، بیل گیتس، لری الیسون و مارک زوکربرگ ابتدا برنامه نویس بودند.

کپی رایتینگ

کپی رایتینگ(نوشتن متن تبلیغات یا متن فروش است تا خواننده را مجاب به کاری کنید) یک کسب و کار خدماتی است که می توانید از امروز آن را شروع کنید و درآمد کسب کنید و علت آن  عدم وجود کپی رایت های کافی است. مشتریان اصلی شما بازاریابان شرکت وابسته و بازاریابان محصولات اطلاعاتی خواهند بود زیرا همیشه به دنبال راه های افزایش میزان کلیک کردن مشتری، نرخ اشتراک و نرخ تبدیل وب سایت هایشان هستند. اگر علاقمند به بازی با کلمات هستید می توانید از کسب و کار مبتنی بر وب سایت شروع کنید که خدمات کپی رایتینگ ارائه می دهد.

ارائه خدمات مجازی

کسب و کار اینترنتی بعدی که امروز می توانید آنرا شروع کنید ارائه خدمات مجازی به کارآفرینان وب است. وظیفه شما انجام کارهای معینی است که برای مشتری بسیار سخت یا غیرممکن است.

طراحی وب

طراحی وب یک کسب و کار خدماتی و آنلاین است که بسیار طولانی مدت است. با این حال، بازار آن اشباع نشده است. نیروی فزاینده خدمات طراحی وب با تقاضای رو به رشد داشتن وب سایت، همایش و وبلاگ هرگز کم نمی شود. اگر می خواهید طراح وب باشید باید استعداد هنری، دانش برنامه نویسی و زمان داشته باشید پس، باید هنگام طراحی وب سایت از ایجاد نمونه کار مطمئن شوید و با صحبت کردن مشتری های بیشتری جذب کنید.

طراحی وبلاگ

وبلاگ نویسی یک کسب و کار آنلاین است. همه اکنون وبلاگ دارند و بسیاری از افراد می خواهند یک یا دو وبلاگ داشته باشند، اما متأسفانه بسیاری از افراد درک درستی در خصوص نصب وبلاگ ندارند و نمی خواهند آن را یاد بگیرند. اگر شما در طراحی وبلاگ مهارت داشته باشید؛ پس می توانید آن را به عنوان خدمات ارائه دهید و شرط می بندم هر روز درآمدتان بیشتر می شود.

آغاز بکار شرکت محلی

قرار داشتن در صفحه اول گوگل روز به روز سخت تر می شود. شرکت ها اکنون مبلغ هنگفتی به کارشناسان پرداخت می کنند تا آنها را صفحه اول موتور جستجوگر قرار دهند. آیا می دانید صفحه شما چگونه باید در ده نتیجه برتر جستجوی گوگل قرار گیرد؟ اگر این طور باشد شما مهارت پول در آوردن را می دانید. شما علاوه بر ارائه خدمات بهینه سازی موتور جستجو می توانید با ارائه خدمات واحد واقعاً کسب و کار موفقی داشته باشید.

مشاوره رسانه اجتماعی

با افزایش محتوای رسانه های اجتماعی رقابت شرکت های بزرگ برای توجه به رسانه اجتماعی و در نتیجه نیاز به بازاریاب رسانه اجتماعی نیز افزایش می یابد. آیا می دانید چگونه محتوای رسانه اجتماعی را مشخص کنید؟ آیا می توانید در رسانه اجتماعی نام تجاری قوی ایجاد کنید؟ آیا شما به پیچیدگی های شبکه اجتماعی واقف هستید؟ پس به مشاور رسانه ای تبدیل شوید و درآمد کسب کنید.

تبلیغ وب

صدها میلیون وب سایت در اینترنت وجود دارد و هر کدام از این وب سایت ها به دنبال تبلیغ هستند. شما می توانید متخصص تبلیغ وب شوید و از طریق آنلاین درآمد کسب کنید. اگر بتوانید بدون اینکه هزینه زیادی برای تبلیغ پرداخت کنید به طور موثر وب سایت را تبلیغ کنید، وارد این کسب و کار شده اید.

طراحی جلد کتاب الکترونیک

انتشار کتاب الکترونیک در حال افزایش است؛ بنابراین تقاضا برای افزایش کیفیت جلدهای زیبای کتاب الکترونیکی یا جلد محصول نیز وجود دارد. برای شروع کسب و کار طراحی جلد کتاب الکترونیکی باید بدانید که نیازی به دانستن طراحی گرافیک و فتوشاپ نیست. فرآیند ایجاد جلد کتاب الکترونیکی اکنون با استفاده از نرم افزار طراحی جلد کتاب الکترونیکی و بصورت خودکار انجام می شود.

به نویسنده آزاد تبدیل شوید و از راه نوشتن مقالات آنلاین پول درآورید

یکی از فرآیندهای کسب و کار آنلاین که منبع آن از بیرون تامین می شود ایجاد محتوا است و محتوای مکتوب ظاهراً یکی از آنهاست. در حقیقت، نویسندگی نامرئی به عنوان کسب و کار خدماتی آنقدر وسیع است که می توانید تمام آن را به خود اختصاص دهید. آیا برای نوشتن اشتیاق دارید؟ پس برای افراد و شرکت ها بصورت نامرئی نویسندگی کنید. شما می توانید وبلاگ نویس مهمان مشتریان باشید یا مقاله و کتاب الکترونیک بنویسید و یا نویسنده آزاد باشید.

غلط گیری و ویراستاری

آیا به اشتباهات دستوری توجه دارید؟ در این صورت می توانید با انجام خدمات غلط گیری برای ناشران آنلاین، بصورت آنلاین پول در بیاورید.

ارزیابی وب سایت

همانطور که کسب و کارها بصورت آفلاین خرید و فروش می شوند؛ وب سایت ها نیز آنلاین خرید و فروش می شوند. شما می توانید متخصص ارزیابی وب سایت شوید و به توسعه دهندگان وب خدمات ارزیابی ارائه دهید.

نقد وب سایت

آیا در بهینه سازی وب سایت(SEO) مهارت دارید؟ آیا می توانید به صاحبان کسب و کار اینترنتی کمک کنید تا وب سایت را بهبود بخشند؟ پس شما می توانید با نقد وب سایت درآمد کسب کنید. من چند کارآفرین را می شناسم که با ارائه صفحات فرود(landing page) جذاب، کسب و کار موفق آنلاین داشته اند. شما هم می توانید این کار را انجام دهید.

تبدیل وبلاگ به سایت وردپرس

نرم افزارهای رایگان وبلاگ نویسی میزبان اکثر وبلاگ ها هستند؛ اغلب وبلاگ نویسان به دلیل قابلیت استفاده و ویژگی های وردپرس به آن روی می آورند. تنها ترس از جابجایی از یک نرم افزار وبلاگ نویسی به نرم افزار دیگر است که باعث می شود محتوا و رتبه خود را از دست بدهید.

اکثر وبلاگ نویسان نمی خواهند این کابوس را تجربه کنند، بنابراین وبلاگ نویسان به خدمات دهندگان وردپرس اطمینان دارند. اگر بتوانید بدون از دست دادن رتبه صفحه یا محتوا از وبلاگ به وردپرس روی آورید و یا بالعکس؛ پس به کسب و کار سودآور دست یافته اید.

توسعه وب

توسعه وب فراتر از طراحی وب است و شامل نقد وب سایت، برگزاری همایش، توسعه سایت تجارت الکترونیک و ایجاد وب سایت تخصصی است. این فرصت یک کسب و کار سودآور است؛ هرچند بر سرمایه و زمان متمرکز است، اما سودآور بودن آن تضمینی است.

خدمات تحقیق در مورد موقعیت مناسب

یکی از بهترین خدمات کسب و کار مبتنی بر وب که می توان ارائه کرد خدمات تحقیق در مورد موقعیت مناسب است. این کسب و کار مستلزم این است که روندهای آنلاین و موقعیت های مناسب خود را قبل از اینکه دیگران به آن پی ببرند مشخص کنید. این کسب و کار همچنین شامل جستجوی عمیق برای کشف موقعیت های مناسب است که اغلب نادیده گرفته میشود. اگر به خوبی بتوانید در مورد کسب و کار آنلاین تحقیق کنید؛ پس می توانید روند و موقعیت مناسب قریب الوقوع آنلاین در مورد کسب و کار را شروع کنید و این روند کسب و کار را به کارآفرینان و سرمایه گذاران اینترنتی بفروشید.

خدمات نصب نرم افزار و اسکریپت

آخرین خدمات کسب و کار مبتنی بر وب که شما می توانید برای صاحبان کسب و کار اینترنتی انجام دهید و درآمد کسب کنید نصب نرم افزار و اسکریپت است. اکثر مردم تمایل دارند که سایت شبکه اجتماعی، همایش، کتاب فروشی الکترونیک و غیره داشته باشند، اما نمی دانند که چگونه باید این کار را انجام دهند.

بعضی از این کارآفرینان حتی قدم های جسورانه ای برای خرید نرم افزار یا اسکریپت لازم برای قدرتمند کردن سایت مورد نظر خود برداشته اند؛ اما آنها نمی دانند چگونه نرم افزار یا اسکریپت را نصب کنند. من شرکت های کوچکی را دیده ام که برای نصبی که بیش از ۲۰ دقیقه هم طول نمی کشد ۱۰۰ هزار تومان هزینه می کنند. اگر به ارائه خدمات نصب نرم افزار و اسکریپت علاقه مند هستید؛ پس می توانید ابتکارات آن را بیاموزید.

خدمات نوشتن رزومه

خدمات نوشتن رزومه می تواند کسب و کار اینترنتی بزرگی در خانه ایجاد کند، مخصوصاً در دوران سخت اقتصادی و در مناطقی که نرخ بیکاری بسیار زیاد است.

خدمات بازاریابی اینترنتی

کمک به افراد برای هدایت مشتریان به سمت وب سایت خود می تواند کسب و کار آنلاین خوبی باشد که پتانسیل سود دهی قوی دارد. انجام کسب و کار در وب بسیار دشوار است، زیرا همه چیز در اینترنت به سرعت تغییر می کند، بنابراین وظیفه شما است که به کارآفرینان آنلاین کمک کنید تا با این روند در حال تغییر هماهنگ باشند. نمونه خدماتی که می توانید ارائه دهید شامل خدمات تبلیغ پرداخت با کلیک یا PPC، خدمات بازاریابی وبلاگ، وبلاگ نویسی مهمان، خدمات ایجاد لینک و غیره است.

طراحی گرافیکی

تعداد زیادی طراح گرافیکی در وب وجود دارد. بنابراین اگر شما قصد دارید در حوزه آنلاین موفق شوید؛ خدمت به مخاطب با هدف خاص، بهترین دوست شما خواهد بود. فرض کنید متخصص مد هستید و در طراحی گرافیک مهارت خوبی دارید، می توانید شرکت طراحی گرافیک آنلاین ایجاد کنید که به طراحی گرافیک طراحان مد می پردازد. شما همچنین می توانید به طراحی اطلاعات(infographics)، طراحی جلد کتاب الکترونیک و غیره بپردازید.

مربیگری زندگی به صورت آنلاین

گاهی اوقات زندگی می تواند پیچیده باشد، بنابراین باید افراد را در مسیر زندگی اصلاح یا تشویق کرد. اگر از شما خواستند که این کار را انجام دهید، می توانید کسب و کار آنلاینی را ایجاد کنید که فقط به یک جنبه از چالش های رایج زندگی می پردازد. به عنوان مثال، اگر دوستدار طبیعت باشید، می توانید در مورد حفظ محیط زیست و طبیعت افراد را راهنمایی کنید. یا اگر می دانید چگونه کارها را انجام دهید، می توانید مربی موثری برای دیگران شوید و به آنها کمک کنید تا مسامحه را رها کنند.

گروه کلید در تمامی حیطه ها از جمله راه اندازی کسب و کار اینترنتی به افراد و سازمان های مختلف مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*