بازاریابی آنلاین به آفلاین

بازاریابی آنلاین به آفلاین

بازاریابان چگونه می توانند عناصر دیجیتالی و فیزیکی را از طریق ابزار نهایی یعنی تلفن همراه ترکیب کنند. بازاریابان چگونه می‌توانند یک قدم فراتر روند تا آگاهی هایی درباره چند کاناله بودن را به چیزی عملی تبدیل نمایند؟

موبایل را به بخشی از تجربه درون فروشگاهی تبدیل نمایید

بازاریابان از اهمیت موبایل به خوبی آگاه هستند. اما در تلاش برای ارائه پیام های مناسب به موبایل ها در زمانی مناسب می باشند.  بسیاری از آن ها از اهمیت اعمال نفوذ موبایل، نه تنها برای هدایت مردم به سمت یک فروشگاه، بلکه برای خلق یک تجربه در درون فروشگاه غافل شده اند.

در عمل، چگونه این اتفاق می افتد؟ محصولات فضای باز شرکت REI، که قله های درآمد و سود سهام را در سال ۲۰۱۶ فتح نمود، مجهز ساختن فروش درون فروشگاهی وابسته به موبایل را در سال ۲۰۱۴ آغاز نمود. به نظر می رسد که این کار به مشتریان این اجازه را می دهد تا اطلاعات محصولات را آسان تر دنبال کنند، و به طور کلی در حین فعالیت در درون فروشگاه، آگاه تر بمانند.

به طور مشابه، برخی از مدیران، موفقیت را با مفهوم «فروشگاه متصل» پذیرفته و درک کرده اند. بنابراین این امر به مشتریان این اجازه را می دهد تا اقلام مختلف را از طریق تبلت ها در اتاق پرو درخواست نمایند که این در بر گیرنده تکنولوژی آینه های هوشمند تعاملی و غیره است.

امروزه آمارها، میزان اهمیت ترکیب موبایل و عناصر دیجیتالی با محیط فروشگاه را تأیید می نمایند: به عنوان مثال، نسل جدید بر این باور است که برای یک برند، داشتن فروشگاه های فیزیکی مهم است – اما اکثر آنها نیز از موبایل های خود به عنوان وسیله کمکی در خرید، تحقیق محصولات، خواندن عقاید دیگران، و حتی سفارش استفاده می‌کنند. خرده فروشان باید با این تغییر رفتار در محیط های فروشگاه فیزیکی خود وفق پیدا کنند.

پذیرش «آنلاین تا آفلاین» با آغوشی باز

بازاریابان محبوب، تجارت آنلاین خود را گسترش داده اند تا فضاهای فیزیکی که به عنوان بخشی از فروشگاه و بخشی از نمایشگاه عمل می کنند را در بر گیرد – و موفقیت این حرکت به خوبی مستند شده است.

اما چیزی که بازاریابان اغلب به آن توجه نمی کنند این است که این استراتژی نباید فقط به عنوان یک ماهیت آنلاین محدود شود. خرده فروشان سنتی باید استراتژی هایی برای کنترل اندازه فروشگاه های فیزیکی خود را در نظر بگیرند. این کار را می‌توان با گزینه های جالب و کم هزینه مانند پاپ آپ های خرید و یا راه اندازی نمایشگاه های مجهز به عناصر دیجیتالی در بازارهای نو انجام داد -به جای اینکه یک مرتبه، فروشگاهی بزرگ را دوباره افتتاح کنند.

شخصی سازی تجارب آفلاین بر اساس رفتارهای اینترنتی

هنگامی که زمان پل زدن حقیقی مابین جهان های آنلاین و آفلاین فرا می رسد، داده های موبایلی تنها برای بهبود تبلیغات هدف مفید نیستند؛ بلکه باید آنچه را که در درون فروشگاه اتفاق می افتد نیز تحت تاثیر قرار دهند. خرده فروشان علاوه بر تبلیغات شخصی سازی شده موبایلی، باید از داده های گسترده مشتریانی که در حال حاضر دارند برای قانع کردن مشتری ها جهت خرید در فروشگاه استفاده کنند. چنین اتحادی، فروش در سراسر کانال ها را تحریک خواهد کرد.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئو مارکتینگ)  به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*