برندسازی اسلامی

برندسازی اسلامی

عصر جدید تبلیغات

آیا تبلیغات هنوز جواب می‏ دهد؟ در عصر اینترنت که تحت سلطه ی گوگل، فیسبوک، و سایر برندها است، چگونه یک شرکت می‏ تواند پیام خود را به گوش مصرف‏ کنندگان بالقوه ‏اش برساند؟ آیا تبلیغات سنتی، بیلبوردی است که مردم فقط می توانند هر روزه بدون توجه از کنار آن می گذرند، هنوز هم نقش آفرین است؟

پاسخ کوتاه این است که این تبلیغات هنوز می تواند جواب دهد، ولی راهی که شرکت ها برای تبلیغات به کار می برند ، بعد جدیدی دارد. این دیگر یک راه یک طرفه از شرکت تا خرید رسانه نیست. امروزه پیام هایی جذب می شوند که مصرف کننده طلب کرده است یا رابطه ای را با آن ایجاد کرده است. این به این معنا نیست که بنرهای تبلیغاتی، بیلبوردها و تلویزیون های تجاری نمی توانند موثر باشند، بلکه یک پایه ‏ی حمایتی جدید (یک رابطه) را باید ساخت، یک رابطه ی ماندگار که طی زمان ساخته می شود و شامل اعتماد و ارزش واقعی برای مصرف کننده است. به طور خلاصه ، بدون شناختن مصرف کننده، تبلیغات اغلب بی فایده است.

مشتری در کنترل است.

عصر گوگل و دیگر برندهای اصلی اینترنتی توان بیشتری را در برندهای مصرف کنندگان قرار داده است. جایی که پیام ‏ها می‏ توانند از طریق یک گروه انتخابی از رسانه‎ها در گذشته شبکه بندی شوند، توانایی تحقیق در مورد آنچه فرد به دنبالش است، قدرت تغییر در بازاریاب ها را به وجود آورده است. اکنون مصرف کنندگان مسلمان از این منظر تفاوتی ندارند. آنها می ‏خواهند توسط رسانه مورد خطاب قرار گیرند، سرگرم شده و از سوی رسانه ای که تماشا می‏ کنند، آگاه گردند. در نتیجه، بازاریاب ها تولیدکنندگان محتوا (content) می شوند.

ایجاد استراتژیک محتوا برای مصرف کنندگان مسلمان، وسیله اصلی ایجاد رابطه است که مدیران برند چاره ای ندارند جز این که آن را ایجاد کنند، زیرا مصرف کننده اکنون توان غایی برای نادیده گرفتن هر چیزی که شرکت ممکن است بگوید را دارد. انتخاب اکنون قدرت استفاده از پیام را در دستان مصرف کننده گذاشته است و برندها به سختی تلاش می‏کنند تا فرصتی را که می توانند به عنوان گزینه مطلوب مصرف کننده یافت شود، به چنگ آورده و حفظ کنند. اگر شرکت ها محتوای دیجیتالی مورد علاقه کاربرانشان را بدانند و بتوانند راهی برای تهیه آن بیابند، می تواند قدم به قدم رابطه ای را با مصرف کنندگان خود ایجاد کنند و حتی آن مشتریان را آنقدر هیجان‏زده کنند که به دوستان خود نیز بگویند. به طور موثر، به اشتراک گذاشتن در بین دوستان بهترین بازاریابی است که یک شرکت می تواند انجام دهد. در این میان رسانه های اجتماعی مطرح می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*