قوانین لومباردی

قوانین لومباردی

خودشناسی از لحاظ فرآیند و نتیجه، چیزی به غیر از کشف باطن و استعدادهای نهایی و نقاط ضعف خود، نیست. هیچ فرمولی وجود ندارد که با آن بتوان فهمید چه عاملی از شما یک فرد وقت‌شناس می‌سازد و هیچ آزمون و معیاری برای آشکار ساختن اهداف شما در زندگی وجود ندارد. هوشمندانه‌ترین تدبیر این است که توانمندی‌‌‌های شخصی خود را بیابید و آن‌ها را وارد میدان عمل کنید. زمانی که تصمیم بگیرید به سؤالاتی در خصوص خودشناسی، توانمندی‌های واقعی و نقاط ضعف شخصیتتان پاسخ بدهید، همه‌ی این موارد یک به یک خود را نمایان می‌سازد. شناخت و دستیابی به نقاط قوت و ضعف از راه‌های زیادی، میسر است. بعضی از آنها تکنیک‌های تمریتنی هستند و کارهایی مانند: دعا، مراقبه یا سفرهای طولانی مدت را شامل می‌شوند. از طریق این شیوه‌ها ما قادر خواهیم بود به روش‌های به خصوصی، فکر خود را متمرکز سازیم: تعیین هدف، مقدمه‌چینی، عدم پیش‌داوری در خصوص نتیجه.

مهمترین مسئله این است که در اجرای تمام کارهای سودمند، به خودشناسی، متعهد بمانید و از نتایج حاصل از آن، به نفع خود بهره بگیرید. توانمندی‌های عظیم شما به عنوان یک مربی، همان مشخصه‌هایی هستند که منحصراً به شما اختصاص دارند. با پی بردن به این مشخصه‌ها، از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید. افراد متفاوت از راه‌های متفاوتی برای دستیابی به خودشناسی استفاده می‌کنند و اگر شما دنباله‌رو روش شخص دیگری هستید، احتمال این که در پایان نتیجه‌ی متفاوتی به دست بیاورید وجود دارد.

انتخاب یک روش اختصاصی:

 این راه نباید یکی از کم رفت‌و آمدترین یا نامطمئن‌ترین راه‌ها باشد. مهمترین مسئله، انتخاب مناسب‌ترین راه است.

ندانستن عیب نیست:

 همواره فرآیند یادگیری را با روی باز پذیرا باشید. با وجود همه‌ی اشتباهات، رنج‌ها و حتی موفقیت‌ها، هر تجربه‌ای می‌‌تواند برای شما حاوی نکات آموزنده‌ای باشد. بعضی اوقات، سخت‌ترین درس‌ها مهمترین آن‌ها هستند.

ممارست در تمرین و تکرار آن:

خودآزمایی منظم و مداوم، آموخته‌ها را در وجودتان نهادینه می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا خود به خود، از توانمندی‌هایتان نیروی حرکت بگیرید.

« ما سعی می کنیم بهترین اقدام را در مورد اتفاقات در شرف وقوع به عمل آوریم. همراهی با توانایی‌ها ما را در پیمودن ادامه ی مسیر یاری می نماید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*