فراخوان اولین سمپوزیوم تخصصی حضوری و آنلاین ژئومارکتینگ (بازاریابی مکان‌محور) در ایران

با توجه به اهمیت این موضوع و نو بودن آن در کشور، گروه کلید در راستای ارائه مطالب جدید و کاربردی در حیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) اولین سمپوزیوم تخصصی ژئومارکتینگ (بازاریابی مکان‌محور) را برگزار می‌کند.

مکان در بازاریابی یکی از ابعاد مهم و با ارزش محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که اگرچه امروزه استفاده از اینترنت به‌عنوان روش جدیدی برای از میان برداشتن فاصله های جغرافیایی بازارها استفاده می‌شود، ولی آن نیز با مشکلاتی مواجه است. متأسفانه مطالعات بسیارکمی در رابطه با تحلیل مکانی در بازاریابی صورت گرفته است. این درحالی است که موقعیت مکانی یک سازمان نقش مهمی در توسعه سازمان بازی می‌کند. از یک طرف موقعیت مکانی با توسعه افقی سازمان در ارتباط است و از طرف دیگر موقعیت مکانی سازمان ارتباط تنگاتنگی با توسعه روش‌های ژئومارکتینگ دارد. ژئومارکتینگ به مجموعه‌ایی از روش ها اطلاق می‌شود که به ما کمک می‌کنند داده‌های جغرافیایی (مکانی) کدگذاری شده را تغییر دهیم و بدین ترتیب این روش‌ها به تحلیل استراتژی‌ها و تصمیم گیری های سازمانی کمک می‌کنند. ژئومارکتینگ با کارآمدی و سرعت می تواند به هر سوالی که با “کجا” آغاز می شود پاسخ دهد و به شرکت ها این اجازه را می دهد  که موفقیت و پیشرفت‌شان را بهبود بخشند و تصمیمات تجاری آگاهانه‌تری اتخاذ نمایند.

کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ، بطور یکسان می توانند سیستم های اطلاعات جغرافیایی را به‌عنوان یک ابزار تحلیل ضروری و اجتناب ناپذیر به کار گیرند. از جمله ی این کاربردها در تحلیل مناطق بازاری، بازاریابی مستقیم، سیاست‌های تبلیغاتی، واردات موازی و کنترل سیاست‌های قیمت گذاری، مدیریت مناطق فروش، بازاریابی مکانی و رفتار مکانی مصرف کننده، نمایش و به تصویر کشیدن مشتریان، مسیریابی فروش، استراتژی های مکان خرده فروشی ،خدماتی و نیز تدوین استراتژی های تجاری می باشد.

هسته اصلی ژئومارکتینگ، سیستم اطلاعات جغرافیایی یا مکانی است که می تواند مفهوم بازاریابی را تقویت کند و یا بطور کلی تغییر دهد. این سیستم کمک می کند که داده ها در سیستم بازاریابی با اضافه شدن مولفه مکان بصورت منظم و یکپارچه با سایر اطلاعات جغرافیایی ارتباط برقرار نماید و از قابلیت های وسیع، متنوع و قدرتمند GIS در فرآیند برنامه ریزی و پیاده سازی بازاریابی استفاده نمود. پس هدف از استفاده بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی(مکانی) یا ژئومارکتینگ یا بازاریابی مکان‌محور این است که راهی ارائه شود تا از طریق آن بتوان اطلاعات، مفاهیم و روش‌های جغرافیایی یا مکانی را با جنبه‌های کاربردی و استراتژیک تحقیقات بازاریابی ادغام نماید. در نهایت می‌توان گفت بازاریابی موفق همان ژئومارکتینگ است.

در کشور ما هنوز شرکت‌ها به طور جدی با نگاهی ریزبینانه و مختص این رشته، مباحث کاربردی‌ بازاریابی مکان محور را مورد دقت نظر قرار نداده‌اند. می‌توانیم بگوییم این هم­اندیشی یکی از اولین اقدامات جدی می‌باشد که به صورتی جذاب و کاربردی کار تیمی و همکاری دو دسته متخصصین این رشته را نشان می‌دهد، یکی متخصصین سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) و دیگری متخصصین مدیریت بازاریابی. مباحث مطرح شده در این سمپوزیوم برای همه مدیران و کارآفرینان از مالکان کسب‌وکارهای کوچک در حد یک فروشگاه گرفته تا کسب‌وکارهای بزرگ و بین‌المللی بسیار کاربردی خواهد بود. در این هم‌اندیشی تلاش می گردد به زبانی ساده و کاربردی و با مثال‌هایی عینی این مبحث باز گردد و کارکردهای بازاریابی مکان محور برای مخاطبان تشریح شود. یکی از ویژگی‌های جذاب این سمپوزیوم حضور محققان جوان در آموزش و ارائه مطالب می­باشد که جذابیت و چالشی بودن مباحث آن با طرح نکات کاربردی در تجارت‌های کوچک، متوسط یا بزرگ نیز دو چندان می‌شود.  

اهداف این سمپوزیوم شامل:

  • تلاش برای معرفی و ایجاد فضای تعامل و گفتگو در حیطه‌ی بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) وکاربردهای آن
  • توسعه این شاخه از علم بازاریابی از طریق فراهم آوردن شرایط آن در کشور
  • ارائه راهکارهای ژئومارکتینگ در حیطه های “توسعه فرصت های استراتژیک، بهینه سازی عملکرد درون بازار، طراحی تجربیات ارزشمند، رشد روابط سودمند، حفظ موفقیت کسب‌وکار” در فضاهای “برند و تجربه مشتری، پنل‌های مصرف کننده، هوش بازار دیجیتالی، توزیع مدیریت زنجیره تأمین، اندازه گیری رسانه ها، هوش قیمت گذاری آنلاین، تحلیل و ردیابی نقطه فروش، ترفیع و خرده فروشی علی، تجربه کاربر و خریدار، فرصت های بازار و نوآوری، روندها و پیش بینی ها، کاتالوگ های محصول، سنجش رسانه ها”.
  • ارائه بینش های هوشمندانه در حیطه هایی از قبیل صنعت خودرو، خرده فروشی، کالاهای مصرفی، مد و سبک زندگی، رسانه ها و سرگرمی، کالاهای صنعتی، بهداشت و درمان، انرژی، خدمات مالی، خدمات عمومی، تکنولوژی، تورهای مسافرتی و…
  • ارائه مشاوره و راهنمایی شخصی سازی شده پس از سمپوزیوم برای شرکت کنندگان
  • پاسخ مکتوب به سوالات افراد پس از هم اندیشی و ارسال آن برای فرد شرکت کننده
  • عضویت رایگان یکساله‌ی مطالب سایت گروه کلید
  • برخورداری از تخفیف ۳۰ درصدی برای شرکت در سمپوزیوم‌های ژئومارکتینگ آتی

اولین سمپوزیوم ژئومارکتینگ در روز جمعه مورخ ۶ مردادماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۰ صبح الی ۵ عصر برگزار می شود. 

از همین حالا دیگر به تحقق برنامه های خود فکر کنید.

هدفی که هم اکنون در ذهن دارید با کمک ژئومارکتینگ امکان پذیر است.

بازاریابی موفق همان ژئومارکتینگ است.

فرصت را از دست ندهید.

برای دریافت هزینه ثبت نام با ما تماس بگیرید. از همین الان ثبت نام نمایید.