۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

بازاریابی محتوا بخش بزرگی از مشارکت مشتریان و جلب توجه مخاطبان اینترنتی را به خود اختصاص داده است. شرکتهای بیشتری دارند به این سمت پیش میروند و روز به روز تمایز در دنیایی از مستندات، عکس ها، ویدئوها، وبلاگ ها و … سخت تر میشود. آنچه این مسئله را سخت تر میکند این است که تمام بازاریابان و صاحبان مشاغل به دنبال تولید محتوا، برانگیختن علایق و یافتن روشهای جالب برای ابداع محتوا می باشند.

بازاریابی-محتوی

تحقیقات نشان میدهد که ۷۰درصد از بازاریابان B2B سالانه محتوای بیشتری نسب به سال قبل تولید میکنند و ۵۴ درصد معتقدند که تولید محتوای جالب دشوار شده است. تفاوت محسوسی بین بازاریابی B2B و B2C وجود دارد و هر کدام نیز چالش های خاص خود را دارند. نکاتی وجود دارد که میتوان با استفاده از آنها ایده های جدید و جذابی به وجود آورد.

در این جا ۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که برای موفقیت شما لازم است ارائه شده است:

 1. برای راهنمایی مشتریان خود در چرخه ی خرید، از محتوای مناسب استفاده کنید.
 2. از تبلیغات اجتماعی به عنوان روشی برای افزایش دسترسی به بازاریابی محتوا، استفاده نمایید. کمی هزینه در شبکه های اجتماعی میتواند به شما کمک زیادی کند.
 3. تا جایی که امکان دارد محتویات خود را از طریق دامنه دات کام  com رواج دهید. بسیاری از صفحات با رتبه ی بالا از دامنه com. استفاده می نمایند.
 4. بهترین نوع بازاریابی، استفاده از بازاریابی های رایج نیست. اگر بخواهید مخاطبان خود را وادار کنید که ارزش محتوا را درک کنند، یا به اجبار آن را بفروش برسانید این روند جواب نخواهد داد. محتوای کوتاه و جذاب تولید کنید تا مخاطب با علاقه محتوای شما را دنبال کند.
 5. پستهای کوتاه برای کار خود ننویسید، بلکه محتواهایی با بیش از ۱۰۰۰ کلمه بنویسید تا تعداد جستجوهای شما بالا رود.
 6. قبل از اینکه محتوا را تولید کنید شخصیت خریداران تان را در نظر بگیرید. با این روش درک بهتری از خوانندگان خود و انتظارات آنها خواهید داشت و به این ترتیب بازخورد مثبت تری به دست خواهید آورد.
 7. در سایتهای پرمخاطب لینکی از سایت خود یا ریپورتاژ خود را قرار دهید و به این شکل میزان ترافیک سایت خود و همچنین اعتبار برند شخصی خود را بالا ببرید.
 8. از  عناوین طولانی بپرهیزید و از عناوینی کوتاه و ساده که به راحتی مفهوم را میرساند استفاده نمایید. هر قدر از محتوای محرک بیشتر استفاده نمایید مخاطبان شما محتاط تر خواهند شد.
 9. هرگز قدرت ایمیل را در بازاریابی محتوا دست کم نگیرید. طبق گزارشات در بسیاری مشاغل، ایمیل نقش مستقیمی در درآمد سالانه دارد.
 10. دائما وبلاگ نویسی نمایید. بازاریابانی که روزانه وبلاگ نویسی دارند نسبت به کسانی که ماهانه این کار را انجام میدهند، مشتریان بیشتری جذب میکنند.
 11. محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 12. محتویات قدیمی را به شیوه ی جدیدی بنویسید (هدف گذاری مجدد) تا برای کاربرانی که ممکن است آن را ندیده باشند تازگی داشته باشد. محتویاتی که مجدداً هدف گذاری میشوند باید تا حدودی منحصر به فرد باشند.
 13. محتوای خود را در سایتهای دیگر منتشر کنید تا به مخاطبان جدیدتری دسترسی پیدا کنید و بازخورد آن را در سایت خود مشاهده کنید.
 14. همواره یک استراتژی محتوا داشته باشید. اثربخش ترین بازاریابان محتوا کسانی هستند که استراتژی مستند شده ای دارند.
 15. استراتژی ای برای ترویج محتوا خلق کنید. برای هر پستی چک لیستی از کانالهای اجتماعی و اپلیکیشن هایی که برای ترویج محتوا به کار برده اید استفاده نمایید.
 16. همواره یک برنامه ریزی برای مخاطبان خود داشته باشید.
 17. بازاریابی محتوای خود را به محتوای گروه ها و افرادی که روی تصمیم گیری و انتخاب مخاطبان تاثیرگذار هستند، لینک کنید و سپس از طریق ایمیل، اطلاعیه های اجتماعی یا هر وسیله ی دیگری به آنها اطلاع دهید که شما از نام آنها استفاده کرده اید.
 18. در بعضی از مواقع بهترین نوع بازاریابی محتوا، ارسال یک ایمیل یا نامه تشکر است. کارتهای تشکر با دست خط خودتان برای همه ی مشتریان جدید بفرستید. در بسیاری از مواقع، این کارتها در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می شوند و معرفها افزایش می یابند. این یک روش بسیار ساده اما برد-برد برای شرکت و مشتریان بود.
 19. تنها یک محتوا تولید نکنید بلکه مجموعه ای از محتواها را به صورت سری عرضه کنید.
 20. به یاد داشته باشید که از اصول پایه ی بهینه سازی جذب مشتری استفاده نمایید تا محتواهای شما در همه ی کانال ها بیشترین شانس فروش را برای تیم شما به وجود آورند. به عنوان مثال به عناوین، تعامل بصری، ساختار و محرک بودن محتوا برای وادار کردن مشتری به خرید فکر کنید.
 21. به تجزیه و تحلیلهای خود در مورد محتواهایی که تولید میکنید کاملاً توجه داشته باشید تا بتوانید نوع محتوا و موضوعات پرطرفداری که تعداد مراجعات به سایت شما را افزایش می دهند دنبال نمایید. سپس روی موضوعاتی که تاثیر گذاری بیشتری بر روی مخاطب دارند کار کنید و مابقی را حذف نمایید.
 22. تغییر دادن محتوا بسیار مهم است اما به خاطر داشته باشید که از محتواهایی استفاده کنید که باعث می شود ماه به ماه و سال به سال مراجعات به شما ادامه یابد.
 23. وقتی که محتوایی تولید میکنید تمرکز خود را روی مخاطبان خود بگذارید نه کانال. تمام تمرکز خود را روی اینکه یک وبلاگ عالی داشته باشید نگذارید، بلکه وبلاگی به وجود آورید که تاثیر خارق العاده ای روی خوانندگان شما داشته باشد.
 24. طوری صحبت کنید یا بنویسید که انگار با یک دوست صحبت میکنید. مخاطبان شما با محتواهایی که جنبه ی محاوره ای دارند بهتر و بیشتر ارتباط برقرار میکنند. سعی کنید که در سطح و اندازه ی آنها صحبت کنید زیرا شما برای آنها یک کتاب مرجع نیستید.
 25. برای اینکه بتوانید محتوای خوبی تولید کنید شرایط، محرکها و زمانهای مختلف را امتحان کنید. از موقعیت هایی که خلاقیت شما را بیشتر بر می انگیزد استفاده کنید. اگر این کار برای شما مشکل است میتوانید به کسانی که در این شغل فعالیت دارند مراجعه کنید تا به شما در تولید محتوایی که مخاطبان به دنبال آن هستند کمک کنند.

آیا نکاتی برای آسانتر نمودن بازاریابی محتوا دارید؟ آنها را از طریق قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*