۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

بازاریابی محتوا بخش بزرگی از مشارکت مشتریان و جلب توجه مخاطبان اینترنتی را به خود اختصاص داده است. شرکت های بیشتری دارند به این سمت پیش می روند و روز به روز تمایز در دنیایی از مستندات، عکس ها، ویدئوها، وبلاگ ها و … سخت تر می شود. آنچه این مسئله رابیشتر سخت تر می کند این است که تمام بازاریابان و صاحبان مشاغل به دنبال تولید محتوا، برانگیختن علایق و یافتن روش های جالب برای ابداع محتوا می باشند.

بازاریابی-محتوی

تحقیقات نشان می دهد که ۷۰درصداز بازاریابان B2B سلانه محتوای بیشتری نسب به سال قبل تولید می کنند و ۵۴%درصد معتقدند که تولید محتوای جالب دشوار شده است. تفاوت محسوسی بین بازریابی B2B و B2C وجود دارد و هر کدام نیز چالش های خاص خود را دارند. نکاتی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها ایده های جدید و جذابی به وجود آورد.

در این جا ۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که برای موفقیت لازم است ارائه شده است:

 1. برای راهنمایی مشتریان خود درچرخه ی خرید، از محتوای مناسب استفاده کنید.
 2. از تبلیغات اجتماعی به عنوان روشی برای افزایش دسترسی به بازاریابی محتوا، استفاده نمایید. ۱۰ تا ۲۰ دلار هزینه در فیس بوک می تواند به شما کمک زیادی کند.
 3. تا جایی که امکان دارد محتویات خود را از طریق دامنه دات کام  com رواج دهید. ۸۴% از صفحات با رتبه ی بالا از دامنه  .com به عنوان دامنه   برتر استفاده می نمایند.
 4. به گفته ی تام فیش برن از مارکتونیست (Marketoonist)، بهترین نوع بازاریابی مانند بازاریابی های رایج نیست. اگر بخواهید که مخاطبان خود را وادار کنید که ارزش محتوا را درک کنند، یا به اجبار آن را بفروش برسانید این روند جواب نخواهد داد. محتواهای مختصر و ارزشمند تولید نمایید.
 5. پست های کوتاه برای کار خود ننویسید، بلکه محتواهایی با بیش از ۱۰۰۰ کلمه بنویسید تا تعداد جستجوهای شما بالا رود.
 6. قبل از اینکه محتوا را تولید کنید شخصیت خریدارنتان را در نظر بگیرید. با این روش درک بهتری از خوانندگان خود و انتظارات آنها خواهید داشت و به این ترتیب امتیازات بیشتری به دست خواهید آورد.
 7. در سایت های پر مخاطب لینکی از سایت خود را قرار دهید و به این شکل میزان ترافیک سایت خود و همچنین اعتبار برند شخصی خود را بالا ببرید.
 8. از  عناوین طولانی بپرهیزید و عناوینی کوتاه و ساده که به راحتی مفهوم را می رساند استفاده نمایید. هر قدر که از محتواهای محرک بیشتر استفاده نمایید مخاطبان شما محتاط تر خواهند شد.
 9. هرگز قدرت ایمیل را در بازاریابی محتوا دست کم نگیرید. طبق گزارشات در ۸۰% درصدمشاغل، ایمیل نقش مستقیمی در درآمد سالانه  دارد.
 10. دائما وبلاگ نویسی نمایید. در بررسی Hub spot ،۸۲% از بازاریابانی که روزانه وبلاگ نویسی دارند نسبت به ۵۲ درصدی که ماهانه این کار را انجام می دهند، حداقل هر روز یک مشتری از این طریق جذب می نمایند.
 11. محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 12. لی اودن مدیرعامل شرکت Top Rank Marketing می گوید: محتویات قدیمی را به شیوه ی جدیدی بنویسید (هدفگذاری مجدد) تا برای کاربرانی که ممکن است آن را ندیده باشند تازگی داشته باشد. محتویاتی که مجدداً هدفگذاری میشوند باید تا حدودی منحصر به فرد باشند هیچ ارزشی نخواهند داشت.
 13. محتوای خود را در سایت های دیگر منتشر کنید تا به مخاطبان جدیدتری دسترسی پیدا کنید و بازخورد آن را در سایتتان  مشاهده کنید.
 14. همواره یک استراتژی محتوا داشته باشید. اثر بخش ترین بازاریابان محتوا کسانی هستند که  استراتژی مستند شده ای دارند.
 15. استراتژی ای برای ترویج محتوا خلق کنید. برای هر پستی چک لیستی از کانال های اجتماعی و اپلیکیشن هایی که برای ترویج محتوا به کار برده اید استفاده نمایید.
 16. همواره یک برنامه ریزی برای مخاطبان خود داشته باشید. از ابزارهای بازاریابی محتوای صرفه جویی در زمان مانند io که به شما کمک می کند تا به طور منظم تعداد  خانوارها را زیاد کنید، استفاده کنید.
 17. بازاریابی محتوای خود را به محتوای گروه ها و افرادی که روی تصمیم گیری و انتخاب مخاطبان تاثیرگذار هستند، لینک کنید و سپس از طریق ایمیل، اطلاعیه های اجتماعی یا هر وسیله ی دیگری مانند io به آن ها اطلاع دهید که شما از نام آن ها استفاده کرده اید.
 18. در بعضی از مواقع بهترین نوع بازاریابی محتوا، ارسال یک ایمیل یا نامه  تشکر  است. در When I Work اعضای تیم کارت های تشکر با دست خط خودشان برای همه ی مشتریان جدید می فرستادند. تقریبا در ۷۰% مواقع، این کارت ها در فضاهای مجازی به اشتراک گذاشته می شد و معرف ها به ۲۳% می رسیدند. این یک روش بسیار ساده اما برد-برد برای شرکت و مشتریان بود.
 19. تنها یک محتوا تولید نکنید بلکه مجموعه ای از محتواها را به صورت سری عرضه کنید. یک نمونه خوب از این روند، سری های ۱۰۰۰۰۰دلاری Neil Patel است.
 20. به یاد داشته باشید که از اصول پایه ی بهینه سازی جذب مشتری استفاده نمایید تا محتواهای شما در همه ی کانال ها بیشترین شانس فروش را برای تیم شما به وجود آورند. به عنوان مثال به عناوین، تعامل بصری، ساختار، و محرک بودن محتوا برای وادار کردن مشتری به خرید فکر کنید.
 21. به تجزیه و تحلیل های خود در مورد محتواهایی که تولید می کنید کاملاً توجه داشته باشید تا بتوانید نوع محتوا و موضوعات پرطرفداری که تعداد مراجعات به سایت شما را افزایش می دهد را دنبال نمایید. سپس روی موضوعاتی که بیشتر جوابگو هستند بیشتر کار کنید و مابقی را حذف نمایید.
 22. تغییر دادن محتوا بسیار مهم است اما به خاطر داشته باشید که از محتواهایی استفاده کنید که باعث می شود ماه به ماه و سال به سال مراجعات به شما ادامه یابد.
 23. وقتی که یک محتوا را تولید می کنید تمرکز خود را روی مخاطبان خود بگذارید نه کانال. برایان کلارک، بنیان گذار CopyBlogger در این باره می گوید تمام تمرکز خود را روی اینکه یک وبلاک عالی داشته باشید نگذارید  بلکه وبلاگی به وجود آورید که تاثیر خارق العاده ای روی خوانندگان شما داشته باشد. آیا برای ترویج محتوای خود در توئیتر برای جذب مخاطبان بالقوه به کمک احتیاج دارید؟
 24. طوری صحبت کنید یا بنویسید که انگار با یک دوست صحبت می کنید. مخاطبان شما با محتواهایی که جنبه ی محاوره ای دارند بهتر و بیشتر ارتباط برقرار می کنند. سعی کنید که در سطح و اندازه ی آن ها صحبت کنید زیرا شما برای آن ها یک کتاب مرجع نیستید.
 25. برای اینکه بتوانید محتوای خوبی تولید کنید شرایط، محرک ها و زمان های مختلف را امتحان کنید. از موقعیت هایی که خلاقیت شما را بیشتر بر می انگیزد استفاده کنید. اگر این کار برای شما مشکل است می توانید به کسانی که در این شغل  فعالیت دارند مراجعه کنید تا به شما در تولید محتوایی که مخاطبان به دنبال آن هستند کمک کنند.

آیا  نکاتی برای آسان تر نمودن بازاریابی محتوا دارید؟ آن ها را از طریق قسمت پیشنهادات، به اشتراک بگذارید.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

میخواهید از آخرین مطالب سایت باخبر شوید ؟

به خبرنامه گروه کلید بپیوندید