موفقیت در بازار فروش

موفقیت در بازار فروش

زمانی که مشتری نقطه نظر خود را به شما منعکس می‌کند چگونه به او پاسخ می دهید، یک سوال می پرسید یا شاکی می شوید؟ اغلب کارشناسان فروش در این موارد سعی می کنند تا پاسخی برای مشتری داشته باشند اما باید گفت که جایگزین های دیگری نیز یافت می شود. وقتی که مشتری موضوعی را با شما مطرح می کند، فوراً به سوال او پاسخ ندهید. به جای این که پاسخگو باشید، نظر مشتری را تایید کنید و در زمان مناسب با طرح یک “چرا؟” چیزهای بیشتری را در خصوص مسئله دریابید. سعی کنید بعضی اوقات، عمق توجه خود را به مشتری نشان دهید.

تمایل به پاسخگویی و نشان دادن واکنش در واقع یک سنگر عمیق است که اغلب فروشندگان خود را در پس آن پنهان می کنند. وقتی یک مشتری سوال می کند، «چرا تحویل این کالا دو ماه طول می کشد؟ این مدت خیلی زیاد است.» ممکن است با پاسخ«زیرا ما با مناسب ترین بسته بندی، محصولی را به شما ارائه می کنیم» راضی شود. اما با گفتن جمله ی «شاید دو ماه به نظر خیلی طولانی بیاید. ممکن است از شما سوال کنم که چرا در خصوص تحویل دو ماهه نگران هستید؟» می توانید بهترین ارتباط را با مشتری برقرار کنید و فروش های بیشتری به دست آورید. حتی اگر این مدت زمان دو ماهه مطابق میل بیشتری نباشد، اما مذاکرات فروش شما مشتری-محور می باشد و اراده ی خود را برای پاسخگویی به نیازهای او نشان داده اید.

در ذیل به ذکر تدابیری می پردازیم که می تواند گفتگوی شما برای تشخیص نیازهای مشتری را کارآمد تر و موثرتر نماید:

تأمل داشته باشید: برای جواب دادن زیاد تند نروید.

تایید مشتری: با تایید صحبت های مشتری(و نه لفاظی)، سوال های خود را مطرح کنید تا به این وسیله، مشتری ترغیب به پاسخ دادن شود.

کنجاوی به خرج دهید: کشف کنید که چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*