موفقیت در بازار فروش

موفقیت در بازار فروش

تثبیت موقعیت، یکی از شش مهارت مهمی است که به شما اجازه می دهد با قابلیت های خود با نیازهای مشتری ارتباط برقرار کنید. شرح و توصیف محصولات، راهی است که به تثبیت موقعیت شما در بازار می انجامد، اما این راه باید بسیار فراتر از یک داستان سرایی ساده درباره ی محصولات باشد. این نکته درست در تقابل با تبلیغ محصولات عام قرار دارد. اولین مرحله تثبیت پیام را می‌توان ارائه ی یک پیام اصلی با ویژگی هایی مانند: شفافیت، مشتری مداری و تصویرسازی پیامد آن در ذهن دانست.

دومین مرحله ی تثبیت را می توان تلفیق نیازهای مشتری در پیام و ارائه آن به یک مشتری خاص دانست. شما با استفاده از مهارت‌های مهم و خلاقانه خود می توانید به درک نیازها، زبان و دیدگاه مشتری بپردازید و بین آنها و محصولات پیشنهادی خود، پیوند ایجاد کنید.

چگونگی تثبت پیام:

  • جمع بندی چکیده ای از نیازهای مشتری برای شروع کار”ما اهداف شما را مورد بحث قرار دادیم تا…”.
  • مشخصه و مزایای پیشنهادی مناسب خود را به طور مختصر و واضح تبیین نمایید«براساس گفتگویی که در مورد…با هم داشتیم ما می توانیم…و بنابراین ما قادر هستیم…».
  • در انتها، با طرح یک سوال مقابله ای، بازخوردها را به دست آوردید «به نظر چطور آمد؟».

اما تثبیت این پیام مرحله ی سومی هم وجود دارد. همانگونه که در فرآیند فروش آموختند، پیامی را که شما ارائه داده اید باید با دانسته هایتان و رخدادهای مسیر چرخه فروش در پیوند باشد.

در اینجا به ذکر استراتژی هایی می پردازیم که در تثبیت پیام به شما کمک خواهد کرد:

آگاهی از پیامی که درصدد انتقال آن هستید: راه‌هایی را امتحان کنید که از طریق آنها به توصیف و تشریح قابلیت های خود بپردازید. اطمینان حاصل کنید که پیام اصلی شما  مشتری محور، مختصر و واضح است.

به روز رسانی مداوم پیام: تغییرات حاصل در شرکت، موقعیت، نیازها و استنباط مشتری ها را انعکاس دهید.

تثبیت عملی: برای ارائه پیام و پیشنهادات خود به خلاصه برداری از مشروح امتیازات مشتری های کلیدی خود بپردازید و به نحوی موجز و شفاف، ترکیبی از آنها در زمان هدف گرفتن نیازهای مکشوف مشتری های خاص به کار ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*