چگونه میتوان به فروش موفقیت آمیز دست یافت

Selling

Selling

فروش از ابتدایی ترین و مهم ترین تبادلات بین فروشنده و خریدار احتمالی یا خریداران محسوب می شود. بازار هدف جایی است که پول (یا هر کالایی با ارزش مالی) با اقلام یا خدمات مبادله می گردد. بنابراین، بهترین روش فروش، تمرکز بر روی مهارت های فروش مورد نیاز است تا چنین معاملاتی را به سر انجام برساند. فروش، مهارت بستن معامله ایست که ماهیت فروش را در بر می گیرد.

 اگر به بهبود مهارت های فروش علاقمند هستید، بدانید انواع متنوعی از تاکتیک های فروش وجود دارند که باید از آن ها استفاده کنید یا از آن ها خودداری نمایید؛ همچون فروش تحت فشار زیاد، فروش متقاعد سازی، فروش بدون فشار، فروش مشارکتی و غیره؛ اما تمام انواع فروش ها باید در نهایت به معامله خاتمه یابند.

  بنا بر گفته های فوق، تفاوت بسیار زیادی بین معاملات فروش مانند خرید بنزین در پمپ بنزین و خرید خودرو وجود دارد.

 در مثال اول، معامله بر اساس یک نیاز ساده شکل می گیرد. باک بنزین ماشین خالی است؛  و نیاز به پر کردن آن دارید. در این میان شاید حتی یک فروشنده هم وجود نداشته باشد.

 در مثال دوم، تبادلات بر پایه نیاز تولید شکل می گیرد (ایجاد شده از طریق بازاریابی). شما فکر می کنید به یک ماشین جدید نیاز دارید زیرا به گونه ای متقاعد شده اید که این موضوع را باور دارید. فروشنده وارد می شود تا شما را راهنمایی  کند و نیاز شما را برآورده سازد.

بنابراین، فروش در واقع یک طیف محسوب می شود و در اغلب فروش ها، هنر متقاعدسازی مشتری است که منجر به خرید محصول یا خدمات می شود.

بعضی از افراد در هدایت و متقاعدکردن مشتریان از تبحر خاصی برخوردارند؛ این افراد فروشندگان موفقی هستند که بسیار مفید واقع می شوند.

شما چگونه کالایی را می فروشید؟

چه کالا یا خدماتی را می فروشید، باید تلاش های فروش خود را بر روی برقرار سازی این پیام که محصولات یا خدمات شما به سود مشتری است، تمرکز کنید.

منافع، ممکن است محسوس یا نامحسوس باشند، و اگر مشتری به طور شخصی متقاعد نشود این مزایا را تجربه کند، محصول یا خدمات شما به فروش نخواهند رفت.

درباره این موضوع ها فکر کنید. چرا زنان از سایه های رنگی چشم استفاده می کنند؟ آیا واقعا کسی در کل جهان به هولاهوپ (بازی حلقه ای پلاستیکی که به دور کمر می اندازند و با تکان کمر از افتادن آن جلوگیری می کنند) نیاز دارد؟ این هنر فروش است.

چه چیزی، یک فروشنده را موفق می سازد؟

  • توانایی ایجاد روابط بلند مدت با مشتری در یک محدوده زمانی. اغلب فروشندگان موفق به روابط بلند مدت فکر می کنند و اینکه چگونه می توانند از چرخه فروش کنونی خود برای اعمال نفوذ در کسب و کار های دیگر از طریق مشتریان یا معارف های آن ها استفاده نمایند. شما میتوانید از تکنیک های وفادارسازی مشتری برای ارتباط بهتر برای مشتریان خود بهره گیرید.
  • توانایی شنیدن و هماهنگ بودن با نیازهای مشتری. بسیاری از فروشندگان وقت خود را در تلاش برای مکالمه با مشتری احتمالی صرف می کنند، بدون اینکه واقعاً بفهمند مشتری به چه کالا یا خدماتی نیاز دارد. ممکن است مشتری به محصولی که شما قصد فروش آن را دارید، علاقه ای نداشته باشد، و به کالا یا خدمات دیگری نیاز داشته باشد که در حال حاضر یا در آینده می توانید آن را محقق سازید. یاد بگیرید که چگونه شنونده ای فعال باشید.
  • قول آنچه که نمی توانید انجام دهید را ندهید. هیچ چیزی نمی تواند سریعتر از بدقولی، مشتری را در هم شکند.
  • سرسختی: یک فروشنده موفق به خوبی می داند که تلاش های بسیاری باید انجام شود تا  یک فروش صورت گیرد و هرگز در برابر مشتری تسلیم نمی شود.چیزی مثل یک ایمیل یا یادآوری بوسیله تماس تلفنی می تواند موجب بستن معامله شود.فروشنده موفق همچنین می داند که خط قرمز بین متقاعد کردن برای فروش احتمالی و به ستوه آوردن مشتری کجاست.
  • خود انگیزشی و دیدگاه مثبت. فروشندگان موفق از سطح بالایی از ابتکار برخوردارند  و نیازی به مدیریت های ذره بینی ندارند. آنها بطور مداوم در جستجوی فرصت های جدید هستند و موانع را به عنوان تجارب یادگیری در نظر می گیرند. آنها خود را در قبال عملکردشان مسئول می دانند و شرایط اقتصادی و دیگران را علت شکست خود بحساب نمی آورد.
  • جستجوی مداوم راهکارهایی برای ترویج محصولات و خدمات. این اقدام با توزیع کارت های تجاری یا مواد تبلیغاتی برای اطلاع رسانی که شامل استفاده از ایمیل ها، بروزرسانی وب سایت و پوسترهای رسانه اجتماعی است که مشتریان  میتوانند از آخرین پیشنهادات محصول یا خدمات از طریق فیسبوک، لینکداین، توئیتر و پینترست مطلع  شوند.
  • سرمایه گذاری در جامعه مشتری. بخشیدن به جامعه ای که در آن زندگی می کنید توسط امور خیریه، حمایت از گروه های اجتماعی و شرکت در فعالیت های داوطلبانه نه تنها برای نفس انسان مفید است بلکه برای کسب و کار هم نیز سودمند است. سرمایه گذاری داوطلبانه و خیریه ای در مکانی که در آن زندگی می کنید، احتمال اینکه مشتریان  لطف شما را با خرید محصول یا خدماتتان جبران نمایند، افزایش می دهد.

برای مثال: مادامی که مشتریان خواهان پرداخت مبلغی اضافی برای برخورداری از  غذایی باشند که “سالم تر” باشد پس  فروش غذای ارگانیک سالم تر میتواند بیش از پیش به تجارتی  سود آور تبدیل  شود.

گروه کلید مشاوره و آموزش جهت فروش موفق، راهکارهای افزایش فروش، تکنیک های وفادارسازی مشتری، را برای سازمان ها و ارگان های مختلف انجام می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*