موفقیت در بازار فروش

موفقیت در بازار فروش

بسیاری از کارشناسان فروش گمان می کنند که بلافاصله بعد از شروع یک رابطه، زمان «فروش» فرا می رسد. علی رغم این که هدف آنها باید درک نیازهای مشتری باشد، اما اکثر آنها یک راست بحث محصولات را پیش می کشند که در واقع پیروی از همان فرمول قدیمی مشخصه و مزایا است. حتی زمانی که کارشناس فروش به سوال کردن آغاز می کند، طوری این کار را انجام می دهد که مشتری هرگز به خرید راغب نمی شود. بی برنامگی در سوال کردن ها، سطح تشریک مساعی مورد انتظار را کاهش می دهد.

به جای این که در همان برخورد اول به دنبال گرفتن نتیجه باشید، خود را برای هر سوال و کنکاشی از سوی مشتری آماده کنید تا ضمن مرتبط شدن با نیازهای او، موافقتش را جلب نمایید. دلیل چنین کاری این است که وقتی مردم بخشی از تصمیم گیری شما را تشکیل می دهند، بهتر است که فعالانه و مشتاقانه در روند آن دخیل باشند. در اینجا به ذکر ایده هایی می پردازیم که می تواند به شما در پایه گذاری یک پل ارتباطی با نیازهای مشتری در زمان گذر از مرحله ی مقدماتی، یاری دهد:

مراجعه به تکالیف: با تقویت میزان آمادگی و تمایل خود در طرح سوال ها، پایه های ایجاد اعتماد و مقبولیت خود را بنیان نهید.

ارتباط با نیازهای مشتری: در آغار، گفتگو، دلایل سوال کردن خود را با مشتری در میان بگذارید تا او را به شرکت در گفتگو ترغیب کنید.

متمرکز شدنبر منافع مشتری: اجازه بدهید که مشتری بداند با سهیم شدن در این گفتگو چه منافعی نصیب او خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*