آموزش بازاریابی

آموزش بازاریابی

یک برنامه آموزشی در حوزه بازاریابی نیازهای آموزشی در زمینه بازاریابی را شناسایی و برآورده می‌کند. این برنامه امکان استفاده بهینه از بودجه های در دسترس را می دهد و به کارمندان دانش و مهارت های لازم در راستای ارتقا عملکرد در حوزه بازاریابی را اعطا می کند.

نیازهای آموزشی در حوزه بازاریابی

آموزش بازاریابی باید با ارزیابی نیازهای آموزشی شما آغاز گردد. به طور کلی این نیازها در مناطقی که شما در آن عملکرد ضعیفی دارید بیشتر نمایان می شوند. به طور مثال اگر میزان وفاداری مشتریان به کسب و کار کاهش بیابد و یا فروشنده ای قادر به فروش در اندازه استاندارد و معمول نباشد. این محدوده ها همچنین شامل فرصت ها و تغییرات نیز می شوند. برای نمونه اگر بخواهید وارد یک بازار جدید شده و یا اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما با قوانین جدید همگام هستند به آموزش نیازمند خواهید بود.

بررسی این نیازها ابزارهایی در راستای رشد و ارتقا کسب و کار و بازاریابی پیش روی شما قرار می‌دهد. البته در این راه باید با ارزیابی دانش و اطلاعات کارمندان در حوزه بازاریابی، کم و کیف آموزش های مورد نیاز برای آنها را به دست آورید. حال در این فرآیند باید دید که کدام انتخاب بهتر است؛ بهره گیری از مشاورین خبره و یا استفاده از کارمندان بازاریابی باتجربه.

آموزش بازاریابی و اهداف تجاری

هدف نهایی شما باید در راستای انتخاب آموزش هایی باشد که اهداف تجاریتان را محقق می کند. حتی در صورت وجود محدودیت های بودجه‌ای، اولویت قراردادن آموزش‌های لازم در زمینه بازاریابی، پیشرفت زیادی را برای کسب و کار شما رقم میزند. در این راستا ارائه مهارت های لازم به کارکنان از اهمیت بسیاری برخوردار است اما توجه به آموزش هایی که کارآیی زیادی دارند و تیم مدیریت فروش و بازاریابی را بهبود می بخشند (مانند بهبود وضعیت مهارت های آی تی در کارمندان)، تأثیر بسزایی دارد. اگر آموزش و توسعه بازاریابی به بهبود وضعیت کسب و کارتان در درازمدت حمایت کند، با شناختی که از فرصت ها و تهدیدها در این بازار به دست می آورید می تواند سود زیادی را نصیب کسب و کارتان نماید.

اهداف و برنامه های آموزشی باید براساس خروجی های شفاف تجاری تعیین گردند. به طور ایده آل این موضوع شامل نتایج مشخص و قابل اندازه گیری و یا استانداردهای عملکرد می شود. به طور مثال آموزش در مهارت های بسیار مهم با هدف بهبود توانایی کارمندان در زمینه بستن قراردادهای مختلف بدون هزینه های هنگفت، انجام می شود. و اهداف کلی تجارت، کسب و کار شما را تا محدوده مشخصی گسترده می‌کند.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*