موفقیت در بازار فروش

موفقیت در بازار فروش

زمانی که مشتری ها نیازهایشان را به شما در میان می گذراند، چه به سبب آمادگی برای شروع گفتگو یا به سبب مواجه شدن با پرسش های شما باشد، اجازه ندهید که گفتگو از مسیر خود برای شناسایی نیازهای مشتری منحرف گردد. با بهره گیری از یک استراتژی منطقی در طرح سوال ها، این امکان را خواهید داشت تا به خلق گفتگویی موثر و سودمند، در جهت پی بردن به نیازهای مشتری هایتان بپردازید. برخورداری از یک استراتژی طرح سوال، ساختاری را به دست می دهد که با آن می توانید به غنی سازی گفتگو در زمینه ی نیازهای مشتری بپردازید، و مهارت های طرح سوال نیز شما را از انعطاف پذیری لازم در درون این ساختار، بهره مند می سازد تا در مسیر گفتگو به بداهه گویی بپردازید، و مهارت های طرح سوال نیز شما را از انعطاف پذیری لازم در درون این ساختار، بهره مند می‌سازد تا در مسیر گفتگو به بداهه گویی بپردازید. اگر احتمال دهید که سوالات زیادی از شما شود، در این صورت طراحی یک ساختار کلی و دامنه‌ای از پرسش‌های احتمالی، اهمیت به سزایی دارد. استراتژی طرح سوال، شما را قادر می سازد تا یک گفتگو کارآمد و موثر را در خصوص نیازهای مشتری هایتان رقم بزنید.

در اینجا شیوه هایی برای به کارگیری استراتژی طرح سوال ذکر می گردد:

یک استراتژی قدرتمند را در طرح سوال به اجرا بگذارید تا به خلق گفتگویی بسیاری موثر منجر شود: سوال‌های را که از اهمیت استراتژیک بیشتری برخوردارند در اولویت قرار دهید. آگاهی‌های لازم را در خصوص اهداف، شرایط فعلی وسطح رضایتمندی مشتری خود کسب نمایید. نیازهای شخصی و آینده او را شناسایی کنید. تا جایی که شرایط اقتضا می کند به جستجو و بررسی خود ادامه دهید.

سوال های خود را از قبل آماده کنید: سوال ها از آن جا که ممکن است سبب خلق فرصت ها شوند از اهمیت قراوانی برخوردارند. حالت خود انگیختگی را در این مورد حفظ کنید. درون چهارچوب طرح سوال خود، جایی را نیز برای ربودن فرصت ها، کسب اطلاعات بیشتر و دست یابی به رگ خواب مشتری، خالی بگذارید.

شرایط اجرا و کاربری موضوعات مطرح شده را جویا شوید: بودجه، زمانبندی، حوادث غیرقابل پیش بینی، تصمیم گیرندگان، رقبا و دیگر اقدامات مرتبط، جزو مواردی هستند که باید در خصوص آنها آگاهی های لازم را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*