کلینیک محصول

کلینیک محصول

همانگونه که گفته شد، کلینیک محصول نوعی روش تحقیق بازار است که تمرکز اصلی خود را بر ارزیابی محصول و ارائه ی خدمات مناسب، با هدف رسیدن به رضایت مشتریان گذارده است. تمامی روش های تحقیق بازاریابی در این روش نیز باید رعایت شود. از جمله روش های نمونه گیری آماری، روش‌های تحلیل آماری، مدل های تحقیق بازاریابی، و… این روش از جمله روش‌های آینده نگر بوده و با هدف شناخت نیاز مشتریان و برآورده کردن آن طراحی می شود.

تفاوت کلینیک و سمپلینگ:

روش سمپلینگ از جمله روش‌های جدیدی است که به تازگی در ایران رواج یافته است. در این روش محصولات شرکت به صورت مستقیم در مقابل فروشگاه ها، میادین، و مکان های عمومی به منظور آزمایش کردن در اختیار مصرف کنندگان نهایی قرار می گیرد. این روش از جمله روش های بازاریابی مستقیم است و در بخش فعالیت های ترویجی و تشویقی جای می گیرد. هدف سمپلینگ ارتباط نزدیک با مصرف کنندگان و تشویق مصرف کنندگان به خریدهای آتی است در حالی که کلینیک یک روش تحقیق، با هدف شناخت نیاز مصرف کننده است. سمپلینگ درصورتی که به دریافت نظرات مشتریان به صورت مستقیم بپردازد، نوعی از کلینیک محصول محسوب خواهد شد. از جمله تفاوت های دیگر سمپلینگ و کلینیک این است که سپلینگ به صورت معمول در مورد  صنعت موادغذایی مورد استفاده قرار می گیرد، حال آنکه کلینیک برای هر نوع محصول یا خدمتی قابل اجرا است.

 

گروه کلید با داشتن تیمی با تجربه تمامی پروژه های تحقیقات بازار کمی و تحقیقات بازار کیفی شرکت شما را انجام می دهد پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

میخواهید از آخرین مطالب سایت باخبر شوید ؟

به خبرنامه گروه کلید بپیوندید