استراتژی ۴۱: بازاریابی پستی مستقیم Direct Mail Marketing

Direct Mail Marketing

Direct Mail Marketing

قالبی از تبلیغات مستقیم است که به کسب و کارها و سازمان‌های غیرانتفاعی اجازه ارتباط مستقیم با مشتری را می‌دهد و این ارتباط می تواند از طریق فنون تبلیغاتی باشد که  شامل پیام متنی، ایمیل، وب‌ سایت تعاملی مصرف‌کننده‌، تبلیغات نمایش آنلاین، فیلترها، توزیع کاتالوگ، نامه‌های تبلیغاتی، و تبلیغات بیرونی است. پیام‌های بازاریابی مستقیم بر تمرکز روی مشتری، داده‌ها و پاسخگویی تاکید دارد. مشخصه‌هایی که بازاریابی نامه‌ی مستقیم را متمایز می‌کند عبارتند از:

  • پیام‌های این بازاریابی مستقیما به نشانی مشتری(ها) فرستاده می‌شوند. بازاریابی پستی مستقیم بر توانایی نشان دادن اعضای بازار هدف تکیه دارد. نشانی‌پذیری به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود از جمله ایمیل ها، شماره‌های موبایل، کوکی‌های مرورگر وب، شماره‌ی دورنگار، و نشانی‌های پستی.
  • بازاریابی پستی مستقیم به دنبال فراخوانی به عمل(call to action) خاصی است. به عنوان مثال، یک تبلیغ ممکن است از مشتریان آتی بخواهد تا به یک شماره تلفن رایگان زنگ بزنند یا روی یک لینک برای ورود به وب‌ سایت کلیک کنند.
  • بازاریابی پستی مستقیم، بدون در نظر گرفتن رسانه، بر پاسخ های قابل ردیابی و اندازه گیری از مشتریان تاکید می نماید.
  • بازاریابی پستی مستقیم در همه شرکت ها با اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد – از کوچکترین آن ها که تازه شروع به کار کرده اند تا پیشروان در Furtune 500. یک کمپین تبلیغاتی مستقیم که به خوبی اجرا شود، می تواند بازگشت هزینه سرمایه گذاری شده را توسط نشان دادن اینکه چه تعداد از مشتریان بالقوه به فراخوانی به عمل پاسخ داده اند، اثبات کند. تبلیغات عمومی از دعوت به عمل به نفع پیام‌هایی اجتناب می کنند که برای ایجاد آگاهی عاطفی و یا تعامل با یک برند ایجاد شده اند. حتی، آگهی های عمومی که به خوبی طراحی شده اند به ندرت می توانند تاثیر خود را در سود نهایی شرکت به اثبات برسانند.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*