مدیریت نوین صادرات

مدیریت نوین صادرات

شرکت های چند ملیتی توسط شرکت های جهانی از صحنه خارج شده اند. یک شرکت جهانی برعکس یک شرکت چند ملیتی منحصراً توسط کشور آمریکا ایجاد نشده است، بلکه پایگاه هایی در کشور آمریکا، ژاپن و اروپا دارد، و به طور فزاینده ای در کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته در روند حضور است.

مرگ شرکت های چندملیتی فقط در تغییر واژه ها خلاصه نمی شود. شرکت‌های جهانی کاملاً متفاوت هستند، زیرا دارای تمرکز، دیدگاه، جهت گیری، راهبرد، ساختار، خطی مشی های تحقیق و توسعه، سیاست های منابع انسانی، سبک عملیاتی، الگوی ارتباطات، خطی و مشی های مالی، سیاست های تهیه اقلام، روش جدید توسعه کالا و خط مشی های سرمایه گذاری مختلفی هستند.

یک شرکت جهانی پیشرفته ترین نوع موسسات می باشد. شرکت ها در تعداد زیادی از صنایع بدون توجه به اندازه و حوزه فعالیت جغرافیایی برای نیل به توانایی های بالقوه و حفظ و پویایی بایستی جهانی شوند. وقتی که مدیران بازاریابی بین المللی کالاها و خدمات خود را به چند کشور عرضه می نمایند، اغلب با شرایط متفاوت قانونی،آب و هوائی، اقتصادی و غیره مواجه می گردند. خصوصیات و نیازهای مشتریان نیز با یکدیگر تفاوت دارد. مدیران بازاریابی می‌توانند اجزای مختلف آمیخته بازاریابی خود را در سطح جهان استاندارد نمایند، و یا اینکه باتوجه به شرایط محلی، راهبردهای خود را هماهنگ کنند. بعضی از کالاها مانند محصولات غذایی جهانی هستند. اما بعضی وقت ها بایستی هماهنگی های لازم را در مورد کالاها اعمال نمود، مانند تغییرات ولتاژ وسایل الکترونیکی با توجه به سیستم توزیع برق کشورها.

نشان کالا و روش های کاربری نیز بایستی ترجمه شوند. ممکن است ترکیب استفاده از اجزای آمیزه تشویقی و ترغیبی در بازارهای مختلف برای کسب نتایج بهینه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، مثلاً ممکن است در بعضی از بازارها بر روی عرضه خدمات بعد از فروش تأکید بیشتری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*