انجام کسب و کار بر مبنای مشتری

انجام کسب و کار بر مبنای مشتری

در حرفه بازاریابی و فروش، ما احساس می کنیم که راهی مشخص را طی کرده ایم. به طریقی مشخص تفکر می‌کنیم که ما را از همکاران خود در دیگر بخش های کسب و کار نظیر محیط‌های عملکردی، مالی و منابع انسانی متمایز می سازد. اما این تمایز موجود در ذهن ما ممکن است در حقیقت مانع توانایی ما برای موفقیت در مدیریت خط فروش شود. در یک سطح، ما با این افراد بیش از آنچه که فکر می کردیم نقطه ی مشترک داریم.

موضوع این است که به دور از محیط دفتری ما بسیار مشابه یکدیگر رفتار می کنیم. ما اغلب دیدگاه متفاوت و ستیزه جو را همزمان داریم. ما اغلب اگر نتوانیم دقیقاً به آنچه که می خواهیم، برسیم مصالحه و قربانی کردن مشتری را در رأس امور قرار می دهیم.

هر مشتری امروزه از فردی که در سمت اشتباه معامله ای که بد پیش رفته است، وجود دارد، با خبر است. امروزه، همکاران، دوستان، خانواده، شریکانی هستند که مشتریان شما خواهان گوش دادن به آنها هستند و این گروه هستند که بر تصمیم گیری نهایی در خرید می توانند تاثیر گذار باشند. در بازارهایی که انتخاب بی حد و حصری است، مشتریانی حضور دارند که تحت کنترل هستند. آنها از کمپانی ها انتظار دارند کسب و کار را در مکان، زمان و به شکلی که آنها می خواهند انجام دهند و مشتاق دنبال کردن منافعی که در پیش روی نیازهایشان است، نیستند! امروزه، ایجاد یک خط فروش، امری سر راست نیست و نیاز دارد شما از خارج محیط شروع کرده و سپس پاسخگوی نیازهای درونی به طریقی بهتر و با تمرکز بالاتر باشید. یکی از طرق جذب مشتری و موفقیت در امر فروش تجزیه و تحلیل کسب و کار و تبدیل داده ها به بینش های کسب و کار است و اگر به درستی انجام گیرد به طرز چشمگیری به رشد فروش شرکت کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*