استراتژی ‏های فروش بسیار موفق

استراتژی ‏های فروش بسیار موفق

اجتماعی

این افراد گپ می زنند، چای و قهوه می نوشند و تعداد زیادی بیسکویت می خورند. آنها به سختی مهارتی علاوه بر سازگاری بروز می‏ دهند. نمونه ای از این فروشندگان کسی است که تلاش می‏ کند مشتریان خود را هر هفته یا هرماه ملاقات کند، در مورد تعطیلات، گلف، آب وهوا یا بحث‏ های کوچک دیگر گفتگوهای فراوانی ‏انجام می‏ دهد. از مشتریان سوال می‏ کند که آیا تعداد بیشتری از محصول یا خدمت را می‏ خواهند و وقتی آنها می‏ گویند: نه فقط می ‏گوید: خداحافظ، ماه بعد شما را می بینم و به کار خود می پردازد.

پرخاشگر

این افراد قلدر هستند. آنها فروشندگان پرتنش و پرخاشگری هستند که فقط به حق العمل خود علاقه دارند و به نیازهای مشتریان اهمیت نمی‏ دهند و هرچیزی را که بتوانند، حتی اگر مشتریان به آن نیاز نداشته باشند، به مشتری می فروشند تا فقط عمل فروش را انجام داده باشند. ممکن است مشتریان آنها به خاطر روش فروش دشوار از خرید منصرف شوند.

راوی

این فروشندگان متن را یاد گرفته اند و به آن چسبیده اند. اگر سوالی از آنها بپرسید که از متن خارج باشد، نمی‏ توانند به آن پاسخ دهند و دستپاچه می شوند. وقتی با کمی کنجکاوی از سوی مشتریان مواجه می‏ شوند، بدون دانش و غیرموثر به نظر می‏ رسند. این موضوع باعث می‏ شود که مشتریان علاقه و اعتماد خود را به فروشنده و همچنین شرکت از دست بدهند. در نتیجه فروش از دست می رود.

سوق دهنده محصول

این افراد همه تمرکز خود را بر روی ویژگی ها و منافع محصولات یا خدمتی که در حال بهبود دادن آن هستند، می گذارند. آنها همه چیز را در مورد پیشنهاد خود می‏دانند اما هیچ اقدامی برای سوال پرسیدن از مشتری یا درک نیازها و مشکلات آنها نمی‏ کنند. احتمالاً به مشتری درخواست یک پیشنهاد خواهد داد، اما تمایلی برای خواندن آن ندارد و فقط اجازه تعداد زیادی تماس از سوی فروشندگان را می دهد که بی پاسخ خواهد ماند.

قصه گو

این فروشنده ها عملکرد خوبی در فروش دارند اما زیاد حرف می زنند. او قصه های فراوانی(مطالعات موردی یا خاطرات) در مورد میزان خوب بودن محصولات یا خدمات ارائه می‏کند. استفاده از موارد و خاطرات ضروری است اما زیاده روی از تحمل مشتریان فراتر می رود و باعث می شود آنها موضوع را عوض کنند. این افراد تمایل دارند درخواست مشتری، حرکات بدن، خرید یا علائم خستگی ناشی از تمرکز بیش از حد برروی موفقیت شرکت را فراموش کنند.

مشاور

رفتارهای این افراد در موقعیت های پیچیده و جاهایی که نیاز به راه حل ‏های ترکیبی و چند بعدی دارند، ارزشمند است. فروشنده ممکن است بخواهد محصولی‏ یا خدمتی را به چند تصمیم گیرنده یا چند تاثیرگذار بفروشد و ممکن است زمانی که برای توافق صرف می شود، طولانی باشد(معمولاً این توافق ‏ها ۹ ماه یا بیشتر طول می ‏کشند). افراد دارای این رفتار در دستیابی به اهداف موفق هستند که باعث می شود عملکرد مناسبی در فروش فرامنطقه ای داشته باشند.

نزدیک کننده محصول

این فرد کسی است که می ‏تواند واقعاً محصولات یا خدمت را بفروشد. آنها گوش می دهند و می توانند به سرعت فکر کنند و برای مشتریان ارزش پیش بینی شده عالی که با نیازهای آنها متناسب است، فراهم کنند. اگر به فردی نیاز دارید که محصولات یا خدمات فراوانی را بفروشد یا تعداد زیادی فروش به مشتریان فعلی داشته باشد، این فردی است که شما به دنبال آن می گردید. ضعف آنها این است که تمایل دارند در جلسات فروش زیاد به موضوع پروبال بدهند.

کارشناس

این افراد در ارائه راه حل ‏های فروش بلند مدت چند تصمیم گیرنده و پیچیده، ماهر هستند، اما اگر لازم باشد احتمالاً می توانند معاملات معمولی را انجام دهند. آنها دارای مهارت های گوش دادن، مذاکره کردن و فروش ارزش پیش بینی شده هستند و توانایی آنها در تفکر سریع و ارائه راه حل های پیچیده به صورت ساده و متقاعد کننده بی‎نظیر است. اگر افرادی با رفتارهای کارشناسانه دارید، درمورد این موضوع که چگونه می توانند فروشندگان کم مهارت شما را آموزش بدهند، فکر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*