ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

بگذارید این گونه آغاز کنم که ایمیل مبتنی بر اجازه، هرزنامه نیست. تنها نکته مشترک این دو، نحوه دریافت آنهاست که در آن نیز تفاوت‏ های واضحی وجود دارند. ایمیل تجاری در پاسخ به یک درخواست مشخص ارسال می‏ گردد و برای ارسال آن ایمیل صراحتاً مجوز صادر شده و لذا هرزنامه نیست. هرزنامه ایمیل فراگیری است که درخواست نشده، متقاضی ندارد و لذا بدون اجازه فرستاده می ‏شود. زمانی که کسی داوطلبانه تصمیم به دریافت ایمیل‏ های ارتباطی از شرکت شما می‏ گیرد درواقع می‏ گوید، بله، من به شما اجازه می‏ دهم. من مایلم حرف‏ ها و پیشنهادهای شما را بشنوم.

ایمیل یعنی ارتباط سازی. زمانی که آدم ها به آن اندازه به شما و برند شما اطمینان می‏ کنند که آدرس خود را در اختیارتان قرار می‏ دهند و از شما می خواهند با آنها ارتباط برقرار کنید، بهتر است از آن سوء استفاده نکنید. اگر به اطمینان آنها احترام نگذارید، ایمیل‏ های مبتنی بر اجازه بر سرعت در نگاه دریافت کننده آنها، به هرزنامه تبدیل می‏ شوند. با رشد فزاینده استفاده از ایمیل، بازاریابی ایمیلی مبتنی بر اجازه و هرزنامه به خطا با یکدیگر مخلوط شده ‏اند. عمدتاٌ به دلیل قابل دسترس بودن و هزینه اندک بسیاری از نرم افزارهای ابتدایی ایمیل، هرزنامه نگارها به سرعت بر این ارابه سوار شدند و نامسئولانه از ایمیل استفاده کردند. اما به قول معروف نباید ترو خشک با یکدیگر بسوزد. اگر از ایمیل به‏ عنوان یک کانال بازاریابی استفاده کرده ‏اید، می‏ دانید که بهترین روش ها آنهایی هستند که در صنعت از آنها بسیار سخن رفته است و از آن‏ها به عنوان سمبل ‏های وضعیت در میان بازاریابان متعهد بحث می‏ شود و به آن افتخار می‏ شود. اگر از بهترین روش ها بازاریابی ایمیلی مبتنی بر اجازه پیروی نکنید، ایمیل به نفع شما جواب نخواهد داد.

بازاریابانی که در ایمیل موفق بوده ‏اند اطمینان یافته ‏اند که برنامه‏ های آنها با قوانین منطبق بوده‏ است و برای‏ آراستن ایمیل‏ های خود متناسب با دریافت کنندگان آنها وقت صرف کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*