تفکر استراتژیک تبلیغات

تفکر استراتژیک تبلیغات

ارتباطات منسجم بازاریابی یا ارتباطات بازاریابی یکپارچه یکی از جدیدترین دیدگاه‏ ها و مدل ها در مدیریت استراتژیک تبلیغات و ارتباطات تجاری می باشد. این مدل یکپارچه در جستجوی ارتقای اثربخشی و هم افزایی در فعالیت‏ های ارتباطی و تبلیغاتی شرکت ها و موسسات است. این مدل از طریق برقراری ارتباط منسجم و ساختار یافته بین عناصرآمیخته بازاریابی(قیمت، کالا، تبلیغات و توزیع) فرایندها و فعالیت‏ های تبلیغاتی شرکت را به طور کامل و اثربخش در خدمت استراتژی ارتباطات بازاریابی و اهداف ارتباطات بازاریابی و فروش قرار می‏دهد. تبلیغات را می ‏توان به عنوان بزرگترین و بهترین بخش از برنامه‏ای به نام ارتباطات بازاریابی یکپارچه(IMC) دانست که گاهی بیشترین هزینه، زمان و انرژی را به خود اختصاص می دهد.

در برخی از منابع و ادبیات تبلیغاتی، بخش تبلیغاتی برنامه ارتباطات بازاریابی یکپارچه را کمپین تبلیغاتی می گویند. ” میشل بکر” معتقد است که برنامه‏های ارتباطات یکپارچه بازاریابی شامل طراحی، تدوین و اجرای برنامه ‏ها در خصوص استفاده از ابزارهای گوناگون ترویجی است به نحوی که این برنامه قابلیت انعطاف پذیری، تعامل و تأثیرگذاری بر بازار و مشتری را به طور همزمان داشته باشد.

ارتباطات منسجم بازاریابی، یک مفهوم برنامه ‏ریزی ارتباطات بازاریابی می باشد که در قالب یک برنامه جامع ارتباطی، نقش های استراتژیک انواع ابزارهای ارتباطی مانند تبلیغات، روابط عمومی، بازاریابی مستقیم و ترفیع فروش را مورد ارزیابی قرار می ‏دهد و این ابزارها به منظور شفاف ساختن، تداوم و به حداکثر رساندن اثر ارتباطات بازاریابی، با هم ترکیب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*