قدرت مذاکره حرفه ای - زبان صورت

قدرت مذاکره حرفه ای - زبان صورت

چهره انسان از مجموعه ای از ماهیچه ها تشکیل شده که در مجموع، در بیان حالت های برگرفته از حس های مختلف یک فرد دخالت دارند؛ به همین منظور ماهیچه های حالت دهنده صورت یا چهره نامیده می شود.

تصویر 1: ماهیچه های حالت دهنده انسان

ماهیچه های حالت دهنده انسان

این ماهیچه ها در یک تقسیم بندی ساده و به دلیل اینکه در کنترل کردن سوراخ های موجود در صورت؛ یعنی کاسه های چشم، بینی و دهان نقش دارند و این تقسیم بندی به فهم بیشتر عملکرد آنها کمک می کند به گروه های دهانی، بینی و چشمی تقسیم می شود:

-گروه ماهیچه های چشمی

-گروه ماهیچه های بینی

-گروه ماهیچه های دهانی

هر یک از ماهیچه های گروه‌های سه گانه فوق، بسته به ناحیه ای که در آن قرار می‌گیرند، بر عملکرد همان ناحیه تأثیر گذارند، البته علاوه بر ماهیچه های حالت دهنده صورت برخی از ماهیچه های نواحی گردن و کاسه سر و ماهیچه های جونده نیز در بیان حالت ها دخیل هستند. نکته جالب توجه که نشانه شگفت انگیز دیگری در خلقت اشرف مخلوقات است، نوع اتصالاتی است که بین دو انتهای این ماهیچه ها وجود دارد. در اکثر نواحی دیگر بدن، مانند دست ها، پاها و غیره، دو انتهای ماهیچه ها به استخوان اتصال دارند، اما در ناحیه چهره، معمولاً ماهیچه ها، بعد از مبدأ گیری از استخوان ها اکثراً به پوست ناحیه صورت ختم می شوند و این موجب می شود که بتوانند حالت های مختلفی را در چهره فرد ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*