از رؤیا تا واقعیت

از رؤیا تا واقعیت

اگر قبل از شروع این سفر ثروتمند نیستید، پس پول شروع فعالیت را از کجا خواهید آورد؟ بستگان؟ دوستان؟ سرمایه گذاران؟ سرمایه داران؟ بانک ها؟ فرشته ها! بدون توجه به منبع آن مهم، کسب وکار است و هزینه ای که باید پرداخت کنید.

۶۹- چقدراز پول خود را در کسب وکارتان سرمایه گذاری کرده اید؟

اگر کم هم باشد اشکالی ندارد؛ به شرط آنکه تمام توانمندی مالی شما همین باشد. سرمایه گذاران و وام دهندگان بالقوه به سهم و میزان سرمایه شما توجه دارند.

۷۰- هیچ طرح و برنامه ای در دنیا نمی تواند مشکلات و فرصت هایی را که ممکن است با آنها روبرو شوید، پیش بینی کند. هر اندازه می توانید، در اولین گام نیازهای مالی خود را تامین کنید. پول برای نیازهای مالی آینده ممکن است در دسترس نباشد.

۷۱- ممکن است در ابتدا ناچار باشید هزینه بسیار بالایی برای سرمایه و وام بپردازید. هزینه پول متغیر است.

۷۲- یک کارآفرین همیشه به پول نیاز دارد. خواه برای بقا یا خلاف آن.

۷۳- سعی کنید تا سرحد امکان از دوستان و فامیل به عنوان سرمایه گذار استفاده نکنید. این نوعی شرایط بازنده-بازنده خواهد بود. اگر برنده شوید، احتمالاً از شما تشکر نخواهند کرد. و اگر ببازید، از شما خواهند برید.

۷۴- ترکیب سرمایه و استعداد منجر به رشد کسب وکارهای کوچک می شود. برای جلب هردو باید از بخشی از مالکیت گذشت. داشتن سهمی کوچک در یک شرکت مطرح، بهتر از صد در صد سهام شرکتی کوچک یا بی سرمایه است.

۷۵- سرمایه گذاران بزرگ خود را تشویق کنید که به عضویت هیئت مدیره درآیند. اکثر سرمایه گذاران کاسبکارانی با تجربه اند. آنها اگر درفعالیت های شما سرمایه گذاری کنند، مشتاق خواهند بود تا مشکل گشا باشند.

۷۶- شرکت های سرمایه گذاری بیشتر راغبند در کارهایی که فعال هستند سرمایه گذاری کنند. گردآوری پول اولیه کاری است دشوار؛ مگر آنکه تجربه و سابقه خوبی در صنعتی با رشد سریع داشته باشید.

۷۷- سرمایه گذارانتان را فقط به خاطر پولشان انتخاب نکنید. سوابق آنها را بسنجید. شاید لازم باشد در مقاطعی دشوار با آنها کار کنید.

۷۸- پذیرفتن چک سرمایه گذاران تنها آغاز یک رابطه است. ارتباط مناسب دراوقات خوب و بد لازمه حفظ شراکت های حساس است.

۷۹- بهترین سرمایه گذاری شما می تواند در ایجاد ارزش ویژه و سرقفلی برای شرکت خودتان باشد. کجا بهتر از این می توانید این همه آگاهی و کنترل روی سرمایه گذاری تان داشته باشید؟

۸۰- تا می توانید، ارزش ویژه شرکتتان را به خصوص در مراحل ابتدایی حفظ کنید. اگر زود دست به فروش ارزش های ویژه بزنید، احتمال کمی دارد که بتوانید حتی قیمت اولیه را دریافت کنید.

۸۱- اکثر کارآفرینان با این تنگناها روبرو هستند:

  • فروش سرمایه ها
  • گرفتن وام با ضمانت های شخصی
  • گرو گذاشتن خانه و زندگی

۸۲- با روش های گوناگون تامین سرمایه شامل پیش فروش و رهن آشنا باشید. شما درعین گرانقیمت بودن، این روش ها و سایر شیوه های استقراض پول را برای شرایطی که بانک ها پاسخگو نیستند، لازم دارید. همیشه نکات ریز قراردادها را بخوانید.

۸۳- از قراردادهای مالی پیچیده دوری کنید. این قبیل پیچیدگی ها دریافت وام و سرمایه را درآینده دشوار می کنند.

۸۴- در هنگام وام گرفتن پول از بانک ها و دادن نسیه و اعتبار به مشتریان، چهار اصل اعتباری را که به ۴Cs شهرت یافته اند، فراموش نکنید: شخصیت، ظرفیت، سرمایه و ضمانت.

۸۵- وقتی برای گرفتن وام مراجعه می کنید، آماده پاسخگویی به این چهار سؤال باشید:

  • چقدر پول احتیاج دارید؟
  • چگونه از آن استفاده خواهید کرد؟
  • چگونه پس خواهید داد؟
  • چه موقع پس خواهید داد؟

۸۶- سعی کنید برای بدهکاری شرکت ضمانت شخصی نگذارید.

۸۷- گزینه های مالی متعدد و طرح های احتمالی گوناگونی داشته باشید. اگر یکی از گزینه ها شکست بخورد گزینه ای دیگر می‌تواند در هنگام بروز دشواری ها پشتیبان کسب و کارتان باشد.

۸۸- با مسئول وام های بانکی خود صمیمی باشید. او را به عنوان یکی از اعضای علی البدل تیم مدیریتی خودتان انتخاب کنید و درجریان کسب وکارتان از جمله تمام گزارش های مالی داخلی بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*