تبلیغات تریزی

تبلیغات تریزی

به طور کلی مجموعه نتایج حاصل از خلاقیت‌شناسی تحلیلی اختراعات که تشکیل دهنده دانش تریز می‌باشد، شامل مفاهیم مختلفی است. مهم‌ترین این مفاهیم به طور خلاصه در صنعت تبلیغات به نام ده اصل تبلیغات تریزی، شناخته می‌شوند. دست‌اندرکاران بازاریابی، فروش، روابط عمومی و به ویژه تبلیغات می‌توانند با اجرای این ده اصل راهکارهایی خلاقانه در تولید و تدوین تبلیغات اثربخش ارایه دهند.

قوانینی در تریز وجود دارد که یکی از آنها افزایش اندیشه گرایی و مطلوبیت گرایی است. این قانون به این معنی است که سیستم‌های فنی به سوی افزایش درجات کمال‌گرایی حرکت می‌کنند. در تبلیغات تریزی نیز همانطور که شعور، فرهنگ و رفتار مخاطبان به سوی مطلوبیت و ایده‌آل‌گرایی متمایل می‌شود عوامل تبلیغاتی مانند شعارها، پیام‌ها، رسانه‌ها، ابزارها و شیوه‌های تبلیغ نیز به سوی کمال‌گرایی حرکت می‌کند. در حال حاضر مشتریان و مخاطبان فقط با تبلیغ در روزنامه و مجله قانع به خرید محصول نمی‌شوند، مخاطبان در همه جا حضور دارند و آژانس‌های تبلیغاتی باید سعی کنند تا در کمپین‌های تبلیغاتی خود به شیوه‌ها و روش‌های مدرن نیز بپردازند.

تبلیغات تریزی تلاشی در جهت تبدیل سیتم‌های تبلیغاتی به مطلوبیت نهایی است. یعنی سعی در افزایش اثربخشی مفیدتر و کاهش زیان‌های اثربخشی یا به عبارتی بازدهی بیشتر و بهره‌وری بالاتر در تبلیغات می‌باشد. حالت ایده‌آل در تبلیغات وقتی به دست می‌آید که سودآوری و فروش بدون تاثیرات نامطلوب و هزینه‌های اضافی از تبلیغات به دست می‌آید. نتیجه نهایی ایده‌آل‌گرایی در تبلیغات، رسیدن به عملکرد سودمند در فروش و بازاریابی خواهد بود.

نظام های فنی، سیستم های علوم مختلف، شیوه ها و سیستم های تبلیغاتی همواره به سمت افزایش درجه ایده‌آل بودن یا کمال خود پیش می روند. در این اصل به متخصصان تبلیغات و بازاریابی توصیه می‌شود برای ارایه یک تبلیغ اثربخش و در نهایت سودآور، طبق قانون کمال و ایده آل، هر روز بر مزایا و نقاط مثبت و مفید سیستم تبلیغاتی خود بیفزایند و سعی کنند تا از هر فرصتی برای بهبود سیستم تبلیغاتی خود استفاده نمایند.

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی شرکت خود را به گروه کلید بسپارید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*