۵ کلید موفقیت برای اولین فروش نمایندگان فروش

5کلید موفقیت در فروش

5کلید موفقیت در فروش

در اینجا کسی یک فروشنده به دنیا نمی آید. نمایندگان فروش، کارشان را آسان جلوه می دهند، اما عملکرد بهتر، معمولاً نشان می دهد که یک فروشنده زمان مورد نیاز را برای کسب مهارت های خود صرف کرده است و به طور مداوم آن ها را تکرار می کند تا به مشتریان بالقوه خود کمک بهتری کند.

چه شما یک فروشنده تازه کار و چه به دنبال بازگشت به اصول اولیه باشید، این پنج نکته، ستون های اساسی فروش موفق هستند.

۵ نکته برای فروشندگان تازه کار

۱) کار را با اهداف خود، آغاز کنید.

اگر شما در حال یادگیری فروش هستید، از آخر، شروع کنید و پله، پله از آخر به اول حرکت نمایید. دانستن اهداف خود و اندازه گیری عملکرد در برابر آنها (در این باره بیشتر توضیح داده خواهد شد)، مهم ترین مکان برای شروع کار است.

شما و یا شرکتتان، به چه تعداد مشتری و در چه بازه زمانی نیاز دارید؟ به چه تعداد مشتری بالقوه نیاز دارید تا تعداد فروش مورد نیاز را داشته باشید؟ به چه تعداد رابط نیاز دارید تا فرصت های زیادی تولید نمایید؟ و به غیره. تعدادی مشتری مورد نظر خود را در متوسط قیمت فروش کالای شرکت ضرب کنید تا به بازده ای که باید برسید، دست یابید.

همچنین از داشتن اهداف شخصی فروش برای خود، اطمینان حاصل نمایید. شما همیشه می توانید بگویید که یک فروشنده در بین ۲ درصد از بهترین های سازمانش قرار گرفته است. آنها توجه می طلبند، بر روی هنرشان کار می کنند، تجربه ای یکنواخت را ارائه می دهند  و اجرا می کنند. معمولاً این رفتارها و اقدامات بر نتایج کار تقدم دارند.

برای قرار گرفتن در ۲ درصد از بهترین های سازمانتان، نشانه گیری کنید. این کار، فردا اتفاق نمی افتد، و آسان هم نخواهد بود، اما همیشه برای برتر بودن، تلاش کنید.

۲) تشخیص دهید که فروش، یک فرایند است.

فروش یک هنر نیست. فروش یک علم و یک فن آوری است. نایب رئیس فروش HubSpot، پیت کاپوتا و استاد بازرگانی داشنگاه هاروارد و مدیر سابق یکی از بخش های HubSpot، مارک روبرژ، موفق ترین مدیران اجرایی در فروش هستند که من می شناسم. آنها دانشمندند، و در اینکه روند فروش کلاسیک را مقیاس پذیر نمایند، برتری دارند. اگر شما به فروش به عنوان یک فرایند نگاه نکنید، از قافله جا خواهید ماند.

فروش، به سرعت در حال تغییر است، اما برخی از چیزها همیشه، ثابت می مانند. برای به دست آوردن مشتریان، شما باید نیازها و علاقه هایشان به محصولات خود را مشخص سازید، به سکون در کسب و کارتان رسیدگی کنید، و یک جدول زمان بندی برای به فروش تعیین نمایید.

با این حال، راهی که شرکت شما طی می کند، منحصر به فرد است. اگر شما با هر فرآیندی از خرید و فروش، به یک شیوه رفتار نمایید، به راحتی می توانید نکاتی را از دست بدهید. این را درک کنید که اگر هر کسب و کاری، راهکار خود را دارد، بنا به دلیلی است. بنابراین قبل از اینکه با مشتریان، تلفنی صحبت کنید، با مدیران خود جلسه بگذارید تا فرایند شرکت را کاملاً درک نمایید.

این کار شامل یادگیری این است که چگونه جایگاه محصول خود را پیدا کنید، استراتژی برای صحبت کردن با مشتریان را به دست آورید؛ ارزش های کلیدی پیشنهادات خود را درک کنید، و کشف نمایید که مشتری ایده آل شما چگونه به نظر می رسد؛ این ها تنها برخی از عوامل بر شمرده شده از هر گونه فرایند فروش موفق است.

۳) شناسایی مشکلات کسب و کار

شما باید بتوانید مشکلات مشتریان کسب و کارتان را شناسایی کنید و آن را از مشکلات معمول کسب و کار متمایز سازید. چه کسی اهمیت می دهد اگر یک مرحله از روند، کمی آزار دهنده باشد؟

درد یک برش بر روی بازوی شما نیست – درد، ساق پایی است که در حال قطع شدن است. درد واقعی کسب و کارها، هر روز در دفتر اجرایی و اتاق هیئت مدیره مورد بحث قرار می گیرد. احتمالا شخصی، بودجه ای برای حل آن، کنار گداشته است که اگر فاکتور بسیار مهمی برای موفقیت کسب و کار این مدیران باشد، شما درد واقعی کسب و کار را کشف کرده اید.

به عنوان یک نماینده فروش، شما باید حسی از اعتماد را در مشتریانتان به وجود آورید. خریداران باید اطمینان حاصل کنند که شما مشکلشان را درک می کنید و منابع لازم برای حل آن را دارید. اما ارتباط شما، پس از فروش به پایان نمی رسد – شما از نظر اخلاقی باید به وعده هایی که داده اید، عمل نمایید. مشتریان خود را برای انتقال به سمت محصولتان آماده سازید و به آنها، همه کمک هایی که نیاز دارند را بدهید، و در نهایت، یک مشتری خرسند خواهید داشت.

۴) هر مرحله را بسنجید.

هر چیزی که ارزش انجام دادن دارد، ارزش سنجیدن هم دارد و هر چیزی را که بتوان سنجید، می تواند بهبود بخشید.

زمانی که اهدافتان را پایه گذاری می کردید را به یاد دارید؟ در مورد سنجش عملکرد خود در برابر آنها، متعصب باشید. آیا با نرخی که شما امروز در حال فروش هستید، در پایان ماه به ارقامی که می خواهید، می رسید؟ آیا استراتژی های پایانی شما، افراد مد نظر را به مشتریان شما تبدیل خواهد کرد؟ اگر نه، باید چیزی را تغییر دهید.

صبر نکنید تا اینکه برای رسیدن به ارقام مورد نظر در این ماه، خیلی دیر شود. اگر همۀ آنچه را که انجام می دهید، بسنجید، قادر خواهید بود تا مشکلاتی که به وجود می آیند را حل نمایید.

در این دوره و زمانه، منابع یادگیری سرشاری وجود دارد. یک جستجوی ساده در Google در زمینه آنچه که شما در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنید، مطالب بسیار زیادی را نشان خواهد داد که می توانند به شما کمک کنند. مدیران شما نیز خوشحال خواهند شد تا به شما کمک کنند، به خصوص اگر شما قبل از اینکه خیلی دیر شود، درخواست کمک نمایید.

۵) به افرادی بفروشید که می خواهند بخرند.

این اصل، قلب روش فروش درونی است. در روزهای اولیه زندگی حرفه ایم، زمان زیادی را صرف رسیدن به افرادی می کردم که نمی خواستند با من صحبت کنند. اما در هفت سال گذشته، زمان بیشتری را صرف ارتباط برقرار کردن با افرادی کرده ام که می خواهند به آنچه که می گویم گوش دهند.

این قدرت بازاریابی درونی است. با ایجاد و یا گردآوری محتویاتی با کیفیت بالا و مفید و اجازه دادن به مشتریان برای آمدن به نزد شما، در وقت صرفه جویی خواهید کرد و احتمال فروش را افزایش می دهید.

گروه کلید مشاوره و آموزش جهت فروش موفق، راهکارهای افزایش فروش، تکنیک های وفادارسازی مشتری، را برای سازمان ها و ارگان های مختلف انجام می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*