Industrial-and Organizational Psychology

Industrial-and Organizational Psychology

روان شناسی صنعتی و سازمانی (I-O) یکی از جذاب ترین و سودآورترین گرایش های تخصصی این حرفه می باشد. در تمامی حوزه های تخصصی برای حفظ و بقای جایگاه و مرتبه خود لازم است که در مورد واقعیات صنعتی و تجاری اطلاعات و شناخت لازم را پیدا کرد.  در اینجا ۵ وب سایت که شما می توانید اطلاعات لازم خود را از آن پیدا کرد ارائه می شوند:

  • انجمن روان شناسی صنعتی و سازمانی

این انجمن که بطور کلی به عنوان SIOP شناخته شده است. یک سازمان پیشرو برای متخصصان حرفه ای صنعتی و سازمانی در آمریکای شمالی به حساب می آید. وب سایت SIOP یک مجموعه غنی از منابع برای تمامی روان شناسان در تمامی سطوح فراهم می آورد. چنانچه در این رشته تازه وارد هستید این وب سایت برای شما بسیار مناسب است. برای اینکه به عنوان یک متخصص حرفه ای صنعتی وسازمانی اطلاعات بیشتری را از زندگی بدست آورید. شما منابعی را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کنند تا مدارس عالی را ارزیابی کرده و برای رویارویی با چالش‌های دریافت مجوز دولتی آمادگی لازم را پیدا کنید. چنانچه شما برای یک مدت طولانی در این حوزه فعالیت داشته اید برخی اطلاعات راجع به پاداش ها، گرانت ها، و جلسات حرفه ای بدست خواهید آورد که ممکن است مورد علاقه شما باشند. فهرست مشاغل قوی و کارورزی را نیز می توان در این سایت مشاهده کرد.

  • روان شناسی صنعتی و سازمانی: دیدگاه‌ها راجع به دانش و حرفه

ژورنال رسمی سازمان SIOP برای مطالعه دانشجویان فعال و متخصصان حوزه I-O  لازم و ضروری است. در این ژورنال که بطور فصلی منتشر می شود به بزرگترین مسائل در روان شناسی صنعتی وسازمانی پرداخته شده و جدیدترین تحقیقات و مطالعات در این زمینه ارائه می شوند. مقالات محلی به فعالان و دانشجویان کسب و کار کمک می کنند تا در مورد عناوین و موضوعاتی که سایر متخصصان در این حوزه مهم و حائز اهمیت می پندارند، اطلاعات لازم را پیدا کنند. همچنین خوانندگان این فرصت را پیدا می کنند که با تسلیم یادداشت ها در گفتگوهای محلی مشارکت داشته باشند. دانشجویان و محققانی که می خواهند مقالات خود را در این نشریه به چاپ برسانند اطلاعاتی مفید راجع به فرایند بررسی و پذیرش مقالات پیدا خواهند کرد.

  • اتحادیه روان شناسی سازمانی

اتحادیه روان شناسی سازمانی که بطور کلی به عنوان AOP شناخته شده است، به عنوان یک سازمان حرفه ای مدیریت بزرگترین شبکه های صنعتی وسازمانی در اروپا و آمریکا را برعهده دارد. در سایت AOP می توان به اطلاعاتی راجع به گروه‌های محلی دسترسی پیدا کرد  و با سایر متخصصان در این حوزه ارتباط پیدا کنید. همچنین سازمان AOP راجع به عناوین مختلف صنعتی وسازمانی برخی  گزارش ها و اسناد را روی وب سایت خود منتشر می کند و برای هر کس که می خواهد آنها را مطالعه کند قابل دسترسی هستند. همچنین چگونگی ارتباط این سازمان با سازمان ملل متحد نیز قابل دسترسی است. برای شروع کار و در صورتی که قصد دارید بطور حرفه ای به این حوزه وارد شوید و در جستجوی یک مربی هستید این سایت بسیار مناسب بوده و یک منبع بزرگ برای صاحب نظران مجرب قلمداد می شود.

  • انجمن یادگیری سازمانی آمریکای شمالی (SOL)

این سازمان منحصر به فرد از متخصصان و گروه‌های حرفه ای شمار زیادی از حوزه های مرتبط با یادگیری سازمانی تشکیل یافته است. وب سایت SOL یک سری منابع شامل پادکست های گفتگوهای سریع (Quick Talks) و گزارش ها و اسناد سنتی را فراهم می آورد. روان شناسانی که با همکاری سازمان ها برای آموزش کارمندان، اعمال تغییرات و اصلاحات، و یا آموزش دیگران فعالیت دارند نیز از منابع سایت ها و لینک های پیشنهادی استفاده خواهند کرد. همچنین این سازمان علاوه بر ارائه اطلاعات راجع به شبکه نیز کارگاه های کار برگزار نموده، خدمات مشاوره ای ارائه داده و یک دفتر برای ارائه خدمات سخنرانی را مدیریت می کند. چنانچه یادگیری یک بخش بزرگ از شغل شما را تشکیل دهد در این صورت این سازمان برای کار شما بسیار مناسب است.

  • انجمن توسعه یادگیری (OD)

انجمن OD به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی غیرمتمرکز برای ارتقای یک شناخت بهتر از سازوکار توسعه سازمان فعالیت می کند. وب سایت این انجمن امکانات متعدد از جمله وبلاگ ها، آپدیت های پروژه های جاری و امکان دسترسی به یک فهرست از ایمیل ها را ممکن می سازد. چنانچه شما به نکات ظریف تر حوزه صنعتی وسازمانی علاقه مند باشید در این صورت این سایت برای شما بسیار مفید است. این وب سایت با دارا بودن اطلاعات متعدد راجع به موضوعات مختلف از جمله تغییرات و اصلاحات که چگونه تاثیری بر زندگی روزمره دارند، و همچنین کارمندان چگونه با محیط فیزیکی ارتباط برقرار می کنند همیشه چیز جدیدی برای بحث و مذاکره دارد.

این ۵ سایت یک مکان بزرگ برای شروع کار محسوب می شوند، اما اطمینان حاصل نمایید که لینک های پیشنهادی هر کدام از سایت ها را مورد بازبینی قرار داده باشید.

گروه کلید  به افراد و سازمان های مختلف در اجرای پروژه های روانشناسی صنعتی و سازمانی مشاوره و آموزش می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*