مشتری-مداری

مشتری-مداری

اگر می خواهید در میدان رقابت و در یک تجارت پایدار گوی سبقت را از دیگران بربایید، سعی نمایید که نیازهای کسانی که برند شما را دوست دارند را درک کنید و بهتر از هر کس دیگری به آنان خدمات ارائه دهید.

مشتری.jpg

در اینجا ده دلیل مهم بودن کسانی که دوستدار برند شما هستند ارائه می شود:

۱- دوستداران برند شما اغلب به جای رقیبانتان، شما را انتخاب می‌کنند زیرا گزینه‌ی قابل رقابت دیگری ندارند.

۲- دوستداران برند شما، با کلماتی که راجع به شما به کار می برند مشتریان جدیدی برای شما جذب می‌کنند. اساساً، بهترین مشتریان شما، منبع اصلی جریان قدرت کلمات برای شما هستند.

۳- دوستداران برند شما طبیعتاً مشتریان وفادار شما هستند. وفاداری مشتریان در سودآوری نقش تعیین کننده بیشتری نسبت به درخواست های انبوه دارد.

۴- تمرکز روی دوستدارن برندتان و توسعه ی وفاداری در بین مشتریان می‌توان سود برگشتی شما را دو برابر کند(ROA).

۵- به طور مشابه، خدمات رسانی به بهترین مشتریان می‌تواند بازگشت سرمایه‌ی شما را به مقدار زیادی افزایش دهد. به عنوان مثال وقتی شرکت اپل فروشگاه‌های خرده فروشی خود را افتتاح کرد تخمین می‌زد که به ازای هر فوت مربع، هزار دلار به دست آورد اما این مقدار به ۴۰۰۰ دلار در هر فوت مربع افزایش یافت. نهایتاً دوستداران شما، سوددهی زیادی را برای شرکت شما به همراه خواهند داشت.

۶- در مورد اثر وفاداری مشتریان، فردریک ریشلد می‌گوید که ۵% افزایش در وفاداری مشتریان می تواند سوددهی شرکت را ۴۰ تا ۹۵% افزایش دهد.

۷- به این فکر کنید که اگر شما بتوانید تنها ۱۰% از مشتریانتان را به دوستداران برندتان تبدیل کنید چه اتفاقی رخ خواهد داد. برای شرکت‌های بزرگ این مقدار می‌تواند سبب یک جهش اساسی در میزان سود آوری شرکت شود.

۸- با تمرکز روی دوستداران برندتان، هزینه های لازم برای جذب مشتریان جدید نیز کاهش می یابد.

۹- در نتیجه‌ی تمرکز برندتان بر نیازهای بهترین مشتریان شرکت، اثربخشی بازاریابی شما به شدت رشد می‌کند.

۱۰- با تمرکز بر دوستدارانتان، می‌توانید یک برند قوی و برجسته راه اندازی کنید که برای مشتریان ویژه ی شما با ارزش است و این موضوع به شما کمک می کند که مشتریان سود ده بیشتری را جذب نمایید.

در نهایت از همه مهمتر اینکه ارائه‌ی خدمات به بهترین مشتریانتان، تحت هر شرایط اقتصادی مطمئن‌ترین روش برای رشد یک تجارت سود ده می باشد.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*