سخن سردبیر

خواننده گرامی،

استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) یکی از موضوعات جدید در زمینه‌ی بازاریابی به شمار می‌رود و هنوز مطالعات زیادی در این رابطه در کشور ما انجام نشده است. مجله حاضر ماحصل دغدغه چهار ساله‌ی بنده برای ارتباط بین رشته های علوم مهندسی و علوم انسانی و همچنین نگاهی متفاوت به کار تیمی می‌باشد که در این فضا به منصه ظهور نشست. به نوعی می‌توان اذعان داشت هدف این است که راهی ارائه شود تا از آن طریق بتوان اطلاعات، مفاهیم و روش‌های جغرافیایی (مکانی) را با جنبه‌های کاربردی و استراتژیک تحقیقات بازاریابی ادغام نماییم.

امروزه تمام صنایع با این چالش رو به‌رو هستند که باید محصولات و خدمات خود را به گروه‌های هدف، اعم از مصرف‌کنندگان یا شرکای خرده‌فروش خود برسانند و در نهایت رضایت مشتریان خود را جلب نمایند. آن‌ها می توانند سیستم های اطلاعات جغرافیایی را به عنوان یک ابزار تحلیلی قوی در اتخاذ سیاست های خود به کار گیرند. در نهایت می توان گفت: بازاریابی موفق همان ژئومارکتینگ(بازاریابی مکان‌محور) است.

اولین شماره از مجله ژئومارکتینگ گروه کلید (KSYKG)، الهام‌بخش شما برای چگونگی رو به‌رو شدن با این چالش‌ها در صنعت خودرو، حوزه بهداشت و درمان، و نیز مصرف‌کنندگان می‌باشد. این شماره­ی مجله شامل مطالب جدید، اخبار و نکات علمی بر اساس آخرین پژوهش‌های ژئومارکتینگ (بازاریابی مکان‌محور) می­باشد. پس در این مسیر با ما همراه باشید.

اخبار و تاریخ‌های مهم

چاپ کتاب بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی)

ژئومارکتینگ

روش‌ها و استراتژی‌های بازاریابی مکانی

جلد ۱

کوتاه‌ترین مسیر به گروه هدف در صنعت خودرو

متاسفانه، پتانسیل‌های بالقوه به سادگی قابل رویت نمی‌باشند. در هنگام برنامه‌ریزی مکانی و شبکه‌های فروش یا در هنگام بهینه‌سازی بازاریابی و فعالیت‌های فروش، یک روش بازاریابی مکان‌محور به تولیدکنندگان و فروشندگان چگونگی دسترسی به پتانسیل‌های پنهان مناطق را نشان می‌دهد.

تغییر در روند فروش مراقبت‌های درمانی و بهداشتی

امروزه، مرکز اصلی توجه بخش‌های فروش در صنعت داروسازی و به طور کلی صنعت بهداشت و درمان، پزشکان، داروخانه‌ها و خرده فروشان این صنعت می‌باشند. اما مصرف کنندگان نهایی نقش مهم‌تری را در آینده این صنعت بازی خواهند کرد. به منظور قرار دادن بخش‌های فروش در تماس با مشتریان متعهد، بازاریابی مکان‌محور راه‌های مختلفی برای طبقه‌بندی داروخانه‌ها، پزشکان و دیگر مکان‌های فروش را ارائه می‌دهد.

درک خریداران جوان

تصمیم گیری در مورد محله‌ها می تواند مخاطره آمیز باشد و عواقب گسترده‌ای را به همراه داشته باشد. مصرف کنندگان، ترجیحات خریدان و قدرت خرید موجود در هر منطقه در نهایت تعیین کننده این است که آیا سرمایه‌گذاری بر روی املاک و مستغلات تجاری در بلند مدت موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر. در اینجا درباره رفتارهای خریداران مدرن به منظور بهره مندی فروشندگان از آینده نگری، بینش هایی را ارائه می دهیم.

موقعیت بالقوه: جایی که مصرف کنندگان پول‌شان را خرج می‌کنند.

به غیر از شهرهای پر جمعیت، مصرف کنندگان اغلب از فروشگاه های محل زندگی‌شان خرید نمی‌کنند. هنگامی که خرید فراتر از نیازهای روزانه باشد، مصرف کنندگان معمولاً پول خود را کاملاً دورتر از محله زندگی‌شان خرج می‌کنند. در برخی موارد، آن‌ها به نزدیکترین فروشگاه‌های وابسته به شهرداری می روند، در حالی که در برخی دیگر از اوقات، از یک مرکز خرید بازدید می‌کنند و یا حتی جهت خرید به یکی از شهرستان‌های بزرگ سفر می نمایند. موفقیت فروش به درک این مساله بستگی دارد که حجم بالایی از مصرف کنندگان با قدرت خرید کافی از کجا خرید می‌کنند.

ایجاد قلمروهای کارآمد، منصف و پتانسیل محور برای فروش

شرکت ها اغلب فرصت‌های رشد و افزایش سهم بازار را به دلیل ساختار منسوخ شده قلمرو، تفسیر ویژه از وظایف مربوط به قلمرو و تغییر شرایط بازار از دست می دهند. ما به شما نشان می‌دهیم چگونه یک ساختار قلمرو فروش مطلوب که رضایت همه طرف‌های درگیر را جلب کند، به وجود بیاورید.

کنترل کامل: تخصص بازاریابی مکان‌محور برای تولیدکنندگان

انتخاب شرکای فروش صحیح برای تولیدکنندگانی که مایل هستند در یک بازار رقابتی باقی بمانند ضروری است. بازاریابی مکان‌محور یک راه بسیار موثر برای انجام این کار می باشد.

تحلیل منطقه تحت پوشش – سه رویکرد

این مقاله سه رویکرد برای تحلیل مناطق تحت پوشش شما را ارائه می دهد که هر کدام مزایای متفاوتی دارند. دکتر فیلیپ ویلراث، متخصص ژئومارکتینگ، توضیح می دهد که چگونه باید بهترین روش را انتخاب کرد.

سخن پایانی

رشد و ترقی گروه کلید (ksykg) از کسب دانش است. چرا که معتقدیم رشد انسان و پی آیند آن تعالی کسب وکارها، پذیرفتن و استقبال از علم و فن‌آوری است. ما در نظر گرفتیم این گروه مانند کلیدهای مختلفی که همگی در زندگی مشاهده می نماییم راهگشا و به معنی واقعی کلمه کلید باشد. سال‌هاست در این مسیر گام برداشتیم. شما نیز به جمع ما بپیوندید.