ژئومارکتینگ

ژئومارکتینگ

برنامه ریزی محل: آماده شدن برای آینده … از امروز

وقفه در توسعه بازار یک شرکت تقریباً همیشه مهلک است. فرصت هایی برای ورود و گسترش به بازارها اغلب دوباره روی نمی دهد. در انتخاب موقعیت مکانی، شعب و برنامه ریزی برای گسترش یک شرکت، توجه به عوامل منطقه ای بسیار مهم است. مشتریان، گروه های هدف، انبارهای تحویل، مکان رقبا، قدرت خرید و ضریب اطمینان مصرف کننده در سراسر یک بازار خاص، هرگز به طور مساوی توزیع نمی شود. مطالعات انجام شده  توسط شرکت ژئومارکتینگ بر روی مکان های متعدد نشان داده اند که بسیاری از بازارها حاوی پتانسل های بکری هستند به ویژه در کشورهایی که بازار مورد نظر در آنها به تازگی به حرکت در آمده اند. با این حال، اغلب، چنین مناطقی که دارای پتانسیل بیشتری هستند نیز خطرات بیشتری هم در برخواهند داشت. تصمیمات گمراه در رابطه با محل و موقعیت مکانی بسیار گران تمام می شوند و در صورت امکان، تنها با برطرف کردن این مشکل بزرگ می توان چنین تصمیمات گمراهی را جبران نمود. بازاریابی مکان‌محور به شرکت ها این اجازه را می دهد تا فرصت ها را برای رسیدن به موفقیت و به حداقل رساندن خطرات مرتبط، به صورت عینی ارزیابی کنند.

کسب و کارها باید در هنگام تصمیم گیری های مربوط به مکان، مسائل مختلفی را به حساب بیاورند. اطلاعات بازار شرکت ژئومارکتینگ، مبنایی عینی برای ارزیابی گسترده بازارها و توانایی های بالقوه آن در سراسر اروپا را ارائه می دهد. نرم افزار بازاریابی مکان‌محور، عوامل متعددی را از طریق تحلیل و به تصاویر در آوردن سریع آن ها در مرکز توجه قرار می دهد. می توان روندها را شناسایی کرده و تحولات احتمالی را بر اساس وضعیت بازار فعلی پیش بینی نمود. عامل سوم، مشورت با متخصص موقعیت مکانی و املاک و مستغلات تجاری است. مشاوران بازاریابی مکان‌محور به طور منظم بر روی سایت ها مطالعاتی را انجام می دهند که به آنها پایه ای از دانش می دهد تا به شرکت ها در ارزیابی برنامه ها و اهداف عینی ترشان، کمک کنند.

بازاریابی مکان‌محور تمام زوایا در بازارهای شما و همچنین موقعیت شرکت، فروش و خدمات شبکه ای را فراهم می کند. موفقیت بلند مدت یک شرکت نه تنها به وضعیت یک مکان  بستگی دارد، بلکه به پیکربندی و تعامل کل شبکه در مکان های مختلف هم بستگی دارد. بسته به اهداف و یا مرحله توسعه یک شرکت یا بازار خاص، دوره های زیر، عملکرد، افزایش و حفظ موفقیت را ترویج می کنند:

بهینه سازی شبکه شعب

هدف از بهینه سازی شبکه شعب این است که اطمینان حاصل شود تا همه موقعیت های مکانی در دسترس تمام مشتریان بالقوه است، به یک موقعیت مطلوب تر نسبت به رقبا برسند و سهم بازار در مناطق  مورد  بررسی را  افزایش دهند. عامل کلیدی این رویکرد شامل انجام تحلیل های دقیق از مکان های موجود و / یا مکان های آینده با کمک یک متخصص با تجربه در موقعیت مکانی می باشد. مهم است تا شرکت ها این تخصص ها را دریافت کنند تا بتوانند با موفقیت هر چه بیشتر به حضور بالاتر و پایدارتری در بازار هدف مورد نظر دست یابند.

ارزیابی سایت

تحلیل محل، حول محور شناسایی عوامل موثر بر موفقیت یک مکان یا مجموعه ای از مکان ها می گردد. برای مثال، بازارهای خرده فروشی تنها زمانی سود می برند که مشتریان روزانه به تعداد کافی به آن ها مراجعه کنند. بنابراین، عوامل خاص مربوط به میزان مشتری ها توسط محققین حرفه ای متخصص در موقعیت مکانی و املاک و مستغلات مورد بررسی دقیق قرار می گیرد؛ این عوامل شامل: نزدیکی فیزیکی مغازه ها به اماکن سکونت، نقشه محل خرده فروشی ها، قابلیت دسترسی، وجود رقبا در آن نزدیکی و مشخصات اجتماعی-جمعیت شناختی سایت است. با توجه به این مبحث، می تواند همه چیز از یک مرکز شهر و یا یک فروشگاه تخصصی در یک پارک دور افتاده تا یک مرکز خرید را در بر بگیرد.

عوامل مهم دیگری که اغلب تنها توسط یک متخصص با تجربه مورد بررسی های مناسب قرار می گیرد، شامل کیفیت خود آن محل و زیرساخت های اطراف آن، چشم انداز توسعه و اثر پروژه های برنامه ریزی شده در مجاورت مکان مورد نظر می شود.

تحلیل تأثیرات – برنامه ریزی قانونی برای رشد بدون دردسر

بسیاری از کشورهای اروپایی، مقررات و سیاست های بسیار محدود کننده ای را در مورد ایجاد و راه اندازی منطقه بزرگ و فروشگاه های خرده فروشی دارند. در ابتدای کار، اغلب، میزان قابل توجهی بروکراسی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. غالبا تأثیر بالقوه این پروژه جدید بر خرده فروشی های موجود، مناطق عرضه و مراکز خرید شهری که در آن نزدیکی هستند، باید روشن شود.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئو مارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*