کاربرد ژئومارکتینگ در-تحلیل بازار

کاربرد ژئومارکتینگ در-تحلیل بازار

Pneuhage Reifendienste (خدمات تایر Pneuhage) بخشی از گروه Pneuhage است و یکی از فروشندگان پیشرو و مستقل تایر و ارائه دهندگان خدمات در آلمان می باشد. این شرکت در استفاده از نرم افزار بازاریابی مکان‌محور ژئو مارکتینگ برای فروش و فعالیت های بازاریابی خود تا به حال بسیار موفق بوده است.

این شرکت از ریشه های اصلی خود که به صورت یک کسب و کار خانوادگی در کارلسروهه آلمان در سال۱۹۵۳ شروع به کار کرد، به یک شرکت پر رونق با ۹۲ شرکت تابع گسترش یافته است. Pneuhage برای تمام انواع لاستیک ها و کاربردهای آن، از خودروهای شخصی و وسایل نقلیه شرکت تا لیفتراک، بلدوزر و لوازم کشاورزی مشاوره حرفه ای ارائه می‌دهد. شبکه بزرگ شرکت های تابع Pneuhage شامل شرکت هایی است که در آن تایر ها برای وسایل نقلیه کاربردی دوباره قالب ریزی و ساخته میشوند و همچنین عمده فروشان تایر و لبه آلومینیومی چرخ ها را نیز در بر می‌گیرد. علاوه بر فعالیت های داخل آلمان، Pneuhage فعالیت هایی در بازارهای خارجی از جمله لهستان و اسلوونی دارد.

نرم افزار بازاریابی مکان‌محور برای بازاریابی Pneuhage برای تایرهای وسایل نقلیه کاربردی و ارائه محصولات و خدمات به مشتریان تجاری و شرکای عرضه کننده آن‌ها، یک ابزار ارزشمند بوده است. برای موفقیت در بازار آلمان، Pneuhage باید پتانسیل مناطق را با دقت بسیار زیادی مورد بررسی قرار می داد. دفتر فدرال ترافیک راه و ترابری، داده های جغرافیایی بسیار دقیقی درباره تعداد وسایل نقلیه ثبت شده در آلمان دارد. حالا به لطف این نرم افزار  Pneuhage می تواند برای تعیین و نمایش تعداد وسایل نقلیه ثبت شده در مناطق تحت پوشش، از این داده ها استفاده نماید.

«به لطف داده های بسیار عالی موجود در منطقه و شهرداری و نقشه های نرم افزار ژئو مارکتینگ از آلمان به راحتی و با سرعت می توانیم داده های مربوط به تعداد وسایل نقلیه را در هر یک از لایه های ارضی وارد نماییم و در نتیجه پتانسیل بازار برای شعبه هایمان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم». این را اروین شواب، مدیر گروه تولید لاستیک های کامیون توضیح می دهد.

Pneuhage یک سرویس امداد خودرو دارد که با ارائه دهندگان خدمات نوسازی همکاری می نماید. این تقاضای کاملاً متفاوتی از نرم افزار بازاریابی مکان‌محور را به وجود می آورد. عامل مهم برای موفقیت در اداره سرویس امداد خودرو، زمان سپری شده بین تماس مالک خودروی آسیب دیده و نقطه ایست که در آن وسیله نقلیه می‌تواند سفر خود را از سر بگیرد. در نتیجه، Pneuhage از نرم افزار بازاریابی مکان‌محور برای تعریف مناطق عملیاتی استفاده می ‌کند که زمان خاصی برای خدمات را تضمین می کنند.

مناطق امداد خودرو را  معمولاً نمی توان تنها بر اساس مناطق کد پستی نشان داد، بلکه – و مهمتر از آن – مسیرهای واقعی توسط جاده های اصلی و بزرگراه ها که شامل شبکه حمل و نقل منطقه ای است را هم باید در نظر گرفت. Pneuhage از ویرایشگر نقشه نرم افزار بازاریابی مکان‌محور برای ایجاد مناطق خدمات رسانی که پاسخگوی این نیاز منحصر به فرد است، بهرمند می شود. به طور خلاصه، این شرکت به صورت دستی مرزهای کد پستی را بر اساس نزدیکی به جاده های اصلی و بزرگراه ها تغییر می دهد که این امکان را برای شرکت فراهم می سازد تا مناطق خدمات رسانی در سراسر مدار شبکه حمل و نقل محلی را سازمان دهی نماید.

اروین شواب مزایای استفاده Pneuhage از نرم افزار بازاریابی مکان‌محور را اینگونه بیان می کند: «با استفاده از نرم افزار بازاریابی مکان‌محور، ما یک ابزار آسان برای استفاده و برای ایجاد ارتباط بین اطلاعات جغرافیایی با اطلاعات بازار منطقه ای  در اختیار داریم. نتایج ارزیابی داده‌ها با این نرم افزار از نظر بصری بسیار جذاب هستند و در نتیجه برای ارائه به مشتریان و همکاران بسیار مناسب می باشند.»

Pneuhage در حال برنامه ریزی برای استفاده از از این نرم افزار در حوزه دیگری است – اینترانت شرکت. Pneuhage از Export برنامه HTML خود برای ایجاد نقشه های فروش استفاده می کند که حاوی اطلاعات مهم مانند، اطلاعات تماس برای مشاوره کالا در یک منطقه خاص می باشد. سپس، این نقشه ها بین کارکنان شرکت توزیع خواهد شد که در نتیجه هم شفافیت و هم ارتباطات داخلی را بهبود می بخشد.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئومارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*