کاربرد ژئومارکتینگ در موقعیت یابی و تجزیه و تحلیل مشتریان

کاربرد ژئومارکتینگ در موقعیت یابی و تجزیه و تحلیل مشتریان

بازاریابی مکان‌محور یعنی بازاریابی موفق

در رابطه با وظایف مربوط به بازار، بازاریابی مکان‌محور یک ضرورت به حساب می آید. با کمک نمایش داده های بازار بر روی نقشه های دیجیتالی، در یک نگاه می توانید توزیع گروه های هدف، مناطق خاص با قدرت خرید بالا و پتانسیل بازار به طور کلی را مشاهده نمایید. سپس این داده ها را می توان توسط نرم افزار برنامه های کاربردی بازاریابی مکان‌محور تحلیل کرده تا نتایج روشنی را به وجود بیاورد. مشاوران با تجربه می توانند به هرگونه سوال که شاید در طول این فرایند بوجود آید، پاسخ دهند، و یا در برخی موارد، اجرای یک مطالعه بازاری را سازمان دهی کنند که به طور خاص برای نیازهای شرکت طراحی شده اند. بازاریابی موفق این روزها یعنی بازاریابی مکان‌محور!

اشاره دقیق به گروه های هدف

«کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند پرواز». این ضرب المثل شناخته شده برای گروه های هدف نیز صدق می کند. برای مثال، در آلمان، شهر برلین جاذبه ای برای افراد مجرد می باشد، در حالی که ایالت فدرال زارلند به جذب شهروندان سالمند مشهور است. توانایی هدف گیری بر روی گروه هدف خاص این امکان را فراهم می کند تا شما زبان بازاریابی خود را دقیق تر انتخاب کنید، میزان پاسخ ها را افزایش دهید و منابع را به حداکثر برسانید.

منطقه بندی اطلاعات بازار به طور قابل توجهی توانایی شما در شناسایی گروه های هدف را تقویت می نماید. داده های بازار  ژئومارکتینگ برای سازمان، اطلاعات بسیار زیادی درباره گروه های هدف، از جمله محدوده های سنی مشتریان، قدرت خرید و مکان های استقرار را فراهم می کند. همچنین تعیین حجم معاملات از یک خط تولیدی خاص با توجه به منطقه را فراهم می آورد. نرم افزار تخصصی بازاریابی مکان‌محور، این و سایر اطلاعات ارزشمند را نشان داده و به شما این اجازه را می دهد تا روابط و روندها در شرکت و اطلاعات بازار را شناسایی کنید که در غیر اینصورت چنین اطلاعاتی نامحسوس باقی می ماندند.

یافتن موقعیت گروه های هدف همیشه ساده نیست. برای مثال، اگر گروه هدف یک شرکت، کاربران عینک باشند، در نگاه اول تعیین الویت های این گروه با توجه به محل اقامت مشکل خواهد بود. با این حال، با کمی بینش و خلاقیت، معمولاً می توان مکان های گروه هدف را سازمان دهی کرد. برای مثال، مناطقی که حجم بالایی از شهروندان سالمند در آن مستقر هستند، معمولاً روندی بالاتر از حد معمول در استفاده از عینک را هم دارند. کارشناسان ژئومارکتینگ می توانند از داده های بازار اجتماعی و جمعیت شناختی استفاده نمایند تا تلاش های بازاریابی به سمت منطبق شدن با این پروفایل ها سوق داده شوند.

شرکت ها می توانند برای ظهور استراتژی ها به منظور مشخص کردن توزیع منطقه ای گروه‌های هدفشان، از مشاوران کارشناس در بازاریابی مکان‌محور بهره مند شوند.

تعیین محل مشتریان و تجزیه و تحلیل میزان پاسخ دهی

تحلیل وضعیت فعلی مقر مشتریان یک شرکت می تواند بینشی ارزشمند و اهدافی زیربنایی را فراهم سازد که بتوان یک شرکت موفق تر را بر رویش بنا نهاد. اکثر شرکت ها به طور کامل مورد کنکاش قرار نگرفته اند و از اطلاعات موجود در پایگاه داده های مشتریانشان استفاده ای بهینه نکرده اند. در حالی که این پایگاه داده ها معمولاً حاوی اطلاعاتی در مورد ارقام گردش مالی، وظایف فروش محصول و خرید و فروش / خدمات محلی است؛ این اطلاعات، اغلب ساختار یافته نیستند و به منظور به حداکثر رساندن سود، مورد تجزیه و تحلیل قرار نگرفته اند.

تجزیه و تحلیل بازاریابی مکان‌محور حول محور ترکیب و مقایسه انواع مختلفی از اطلاعات می گردد که از یک عامل مربوط به محل مشترک استفاده کرده و پس از آن، نتایج بر روی نقشه های دیجیتالی نمایش داده می شوند. استفاده از این روش امکانات بی پایانی برای شناسایی روندهای مختلف در داده هایتان را فراهم می کند. به عنوان مثال، شما می توانید یک نقشه کلی ترسیم نمایید که از لحاظ بصری مکان های مشتریان را با گردش مالی مرتبط سازد. بعد از آن، می توانید مناطقی که نسبت حجم مشتریان به گردش مالی آن کمتر از حد متوسط است را تنها با یک نگاه شناسایی نمایید. با یک نرم افزار کاربردی مکان‌محور با کیفیت، کارهایی مانند زوم بر روی مناطق خاص، ایجاد سناریوهای جایگزین و انواع مختلفی از تجزیه و تحلیل ها آسان می شود.

تشخیص پتانسیل ها و بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی

روش بازاریابی مکان‌محور به تیم های بازاریابی این توانایی را می دهد تا بازارهای خود را بررسی کرده و بازارشان را از دیدگاه‌های مختلف به نمایش بگذارند- از یک دید کلی بازار عمده “Macromarket “تا پروفایل های بسیار دقیق بخش هایی از یک خیابان. داده های کلان در ترکیب با نرم افزار بازاریابی مکان‌محور، در آماده سازی و تجزیه و تحلیل داده های شرکت برای مدیریت، ارائه و وب سایت کاربرد دارد. داده‌های خُرد غنی از جزئیات ارزشمند برای برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی در نواحی منطقه بندی شده یا دیگر فعالیت های بازاریابی از قبیل توزیع بروشور فوق العاده گرانبها می باشند.

اجزای بازاریابی مکان‌محور برای یک بازاریابی موفق:

داده های بازار

 • تعریف و مکان یابی گروه های هدف
 • تعیین بازار و پتانسیل کالا
 • ارزیابی گردش مالی و تعیین اهداف واقع بینانه برای فروش

نرم افزار و نقشه های دیجیتال

 • تجزیه و تحلیل مشتری
 • تحلیل بازار
 • ارزیابی رقابت
 • ارزیابی توزیع
 • شناسایی مناطق تحت پوشش
 • تبلیغات و برنامه ریزی رسانه ای
 • سخنرانی ها، وب سایت

مشاوره

 • مطالعات موردی متناسب با مشتری و یا ارزیابی پتانسیل ها در مکان
 • تقویت پایگاه های داده ای
 • مفاهیم بازاریابی

 

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئومارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*