بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئو مارکتینگ)

بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئو مارکتینگ)

کسب و کارها باید دنیایی از اطلاعات را مدیریت و از آنها استفاده کنند. این اطلاعات شامل یک موقعیت جغرافیایی، یک آدرس، یک محدوده و منطقه سرویس‌دهی، محل‌هایی برای فروش و مسیرهای تحویل که بتواند در یک نقشه دیده شده و تحلیل گردد، می‌باشد. در این مقاله یک سیستم‌ مدیریت بازاریابی الکترونیکی بر اساس سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی پیشنهاد می‌گردد.
یک سیستم اطلاعات جغرافیایی، سیستم اطلاعات متفاوتی است که بر اساس اطلاعات مکانی و توصیفی می‌تواند دنیای پیرامون ما را مدلسازی کرده و به تصویر بکشد. GIS با کمک توابع توانمندی که دارد می‌تواند باعث تصمیم‌گیری‌های دقیق و مدیریت بهینه منابع و رفتارها شود. برآوردهای معتبر نشان داده است که ۸۰% از اطلاعات مربوط به عوارض، وابسته به مکان و موقعیت آنهاست. با این دیدگاه هیچ حد و مرزی برای کاربردهای سیستم‌های اطلاعات مکانی قابل تصور نیست. ارزشمندی فناوری اطلاعات و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در کسب و کارها و صنعت بازاریابی هیچگاه بیشتر و چشمگیرتر از امروز نبوده است. کسب و کارهای کوچک و بزرگ به طور یکسان می‌توانند سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی را به عنوان یک ابزار تحلیل ضروری و اجتناب‌ناپذیر در انتخاب‌های مختلف، تحلیل مناطق بازار، مدیریت مناطق فروش، نمایش و به تصویر کشیدن مشتریان، مسیریابی فروش و خدمات و نیز تدوین استراتژی‌های تجاری بدانند و از آن استفاده کنند.
ارزیابی، مدیریت، بهینه‌سازی و پیاده‌سازی صحیح یکپارچگی در کلیه سازمان‌ها، بدون محدودیت‌های وابسته به نوع عملکرد و فعالیت‌های آن سازمان‌ها می‌باشد. GIS دارای تحلیلگر کسب و کار، تحلیلگر شبکه، تحلیلگر مکانی، تحلیگر سه بعدی و بسیاری تحلیلگرهای دیگر برای پیاده‌سازی و مدیریت سیستم‌های یکپارچه مختلف از جمله یک سیستم کامل کسب و کار است.
شرکت‌هایی می‌توانند در عصر حاضر و در بازار امروز به رقابت بپردازند که با زبان و ابزارهای آن آشنا باشند. اینترنت توانسته است تعاریف مصطلح استراتژی و رقابت را دگرگون سازد. در عصر حاضر که عصر فناوری اطلاعات است، شرکت‌ها و کسب و کارهایی که می‌خواهند در تجارت به ویژه تجارت الکترونیک موفق باشند باید دارای توانمندی‌های لازم برای یک بازاریابی قدرتمند در محیط‌های الکترونیکی و مجازی بوده و باید به دیدگاه‌های جدید در این رابطه دست یابند.
در GIS، اطلاعات مکانی (نقشه‌ها) و اطلاعات توصیفی دارای زیرساخت‌های مختلف پایگاه‌های اطلاعاتی، با یکدیگر ارتباط معنی‌داری پیدا می‌کنند و به اصطلاح، داده‌ها به مکان خود مرتبط می‌شوند و پیاده‌سازی چنین سیستمی می‌تواند به کمک توابع غنی و توانمند موجود در سیستم‌، پاسخ بسیاری از مشکلات مربوط به تصمیم‌گیری و مدیریت کلان را با ضریب اطمینان بالا در اختیار مدیران ارشاد سازمانها و صاحبان کسب و کارها قرار دهد.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئومارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*