کابرد ژئومارکتینگ در اتخاذ استراتژی های تجاری |برنامه ریزی برای توسعه فروش | موفقیت گسترده – برنامه فروشگاه Fressnapf با استفاده از داده های قدرت خرید شرکت ژئومارکتینگ

ژئو مارکتینگ

ژئو مارکتینگ

با بیش از ۸۲۰ فروشگاه، فروشگاه آلمانی الاصل خرده فروشی مواد غذایی حیوانات خانگی، Fressnapf ناحیه شماره ۱ در اروپا را به خود اختصاص داده است. مجموعه داده های شرکت ژئومارکتینگ برای قدرت خرید، نقشی محوری در افزایش موثر و سریع این شرکت در تسلط بر بازار را داشته است. ما با آندریاس پروپاخAndreas Propach از بخش برنامه ریزی این شرکت صحبت کردیم تا جزئیات بیشتری به دست بیاوریم.

آقای پروپاخ، به نظر می رسد که شعار شرکت شما  به جای “معیار”، “شکست معیار” باشد! اهداف شما برای سال آینده چیست؟

خوب، چشم انداز های ما در جهت گسترش شرکت قرار گرفته اند. با باز کردن ۶۰ فروشگاه جدید تنها در آلمان در سال گذشته –  همچنین اولین فروشگاه ما در ایرلند –  در حال حاضر به دنبال سایت های مناسب جدیدی در مکان های دیگر مانند اسپانیا هستیم. اما حتی در آلمان هم امیدواریم که شبکه فروشگاه هایمان را گسترش دهیم. مکان اصلی که در آن موفقیت Fressnapf  برای اولین بار در ۱۶ سال پیش از آنجا شروع شد، در حال حاضر برای محصولات مورد نظر و مفهوم فروشگاه خیلی کوچک است. در آینده، می خواهیم بر روی مغازه های XXL تمرکز بیشتری داشته باشیم که در آن مشتریان  بتوانند خرید بلا مانع برای همه آن چه که به حیوانات خانگی ربط پیدا می کند را تجربه نمایند. این بدان معنی است که علاوه بر باز شدن فروشگاه های جدید، ما برخی جابجایی ها و توسعه هایی را تجربه خواهیم کرد.

چگونه مکان های مناسبی را برای شرکای خود پیدا کردید؟

مانند تمام شرکت های خرده فروشی، ما باید بازارهایی که پتاسیل های بکری دارند را تشخیص دهیم. ما داده های قدرت خرید شرکت ژئومارکتینگ را دقیقاً برای این منظور طی سال های بسیاری مورد استفاده قرار داده ایم. حتی اگر این آمار و ارقام تنها مجموع پتانسیل های مصرف کننده و نه فقط آنچه مصرف کنندگان برای حیوان خانگی خرج می کنند را نشان می دهد، اما با این حال، پیش بینی کننده بسیار خوبی برای موفقیت ما بوده است. همچنین، مجموعه داده ها، اطلاعاتی درباره تعداد خانواده ها و ساکنان مناطق مورد نظر ما را شامل می شود که به ما نکات آموزنده فراوانی را برای برنامه ریزی می دهد. سپس داده های بازار خود ما به کار می آیند – مانند نظرسنجی مشتریمان در محل فروشگاه های موجود. با استفاده از این منابع مختلف، ما پتانسیل بازار منطقه ای خود را محاسبه می کنیم و سایت های امیدوارکننده ای برای مکان یک شعبه جدید را شناسایی می نماییم.

گام بعدی پس از شناسایی یک محل بالقوه چیست؟

اگرچه شرکای ما، برای هدف گذاری مکان های جدید، غریزه خوبی دارند، ما بر روی داده های بازار به عنوان یک مبنای عینی برای هر گونه تصمیم گیری مربوط به مکان تکیه می کنیم. ما برای محاسبه نواحی تحت پوشش فروشگاه هایمان و همچنین پتانسیل کل یک مکان مشخص، از مجموعه داده های قدرت خرید شرکت ژئومارکتینگ استفاده می کنیم. علاوه بر این، ما سهام فروشگاه های رقبا در مناطق اطراف آن را هم در نظر می گیریم. شرکای ما بسیار مشتاق هستند تا به توصیه های ما که همیشه با داده های محکمی حمایت می شوند، گوش دهند. موفقیت متقابل ما، هر دو طرف را خوشحال می کند!

در آغاز سال گذشته، Fressnapf نیز از مجموعه داده های قدرت خرید ژئومارکتینگ در اروپا استفاده کرده بود. آیا این کار در حال حاضر نتیجه بخش بوده است؟

قطعاً! بخش کنترل، از این داده های قدرت خرید برای ارزیابی فروش استفاده می کنند و آنها می توانند شخصاً به ارزش مجموعه داده های گسترده در اروپا گواهی دهند. به طور خلاصه، ما بسیار راضی هستیم! وقتی که شما وارد یک بازار کاملاً جدید می شوید –  همانطور که Fressnapf یک محل جدید در ایرلند را در سال گذشته بازگشایی کرد، شما اغلب، معیارهای بسیار کمی برای تعیین مکان های خوب در دست دارید. دانستن اینکه مردم در کجا قادر به پول خرج کردن هستند، بسیار با ارزش است. در سایر کشورهای اروپایی، بازار برای محصولات مربوط به حیوانات خانگی در اغلب موارد با بازار ما در آلمان تفاوت هایی دارد. از آنجایی که ما داده های کمی درباره بازار گسترده اروپا داریم، مجموعه داده های قدرت خرید شرکت ژئومارکتینگ در اروپا به عنوان یک معیار ضروری برای پتانسیل خرید کلی در بازارهای اروپا در خارج از آلمان بوده است.

شما، به خصوص پتانسیل های قوی را در کجا می بینید و آیا استفاده از داده های بازار را به عنوان یک عامل کلیدی در موفقیت Fressnapf در نظر می گیرید؟

تعداد حیوانات خانگی در بسیاری از کشورهای همسایه آلمان، بالاتر است و بازار در این مناطق از حد استخراج، بسیار پایین تر می باشد. در نتیجه، داده های مربوط به پتانسیل بازار، یک جزء حیاتی در هر گونه گسترش و توسعه موفق در این مناطق می باشد.

با تشکر از شما برای مصاحبه و آرزوی موفقیتی ادامه دار برای شما!

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئو مارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*