قوانین لومباردی

قوانین لومباردی

بخشی از رشد و پویش یک دیدگاه و استراتژی جامع و بر پایه‌ی یک درک کلی، از دیدگاه و توانمندی‌های رهبر می‌باشد. هر بخشی از سازمان، ملزم به تمرکز روی این دیدگاه کلی است. این مطلب بدان معنا نیست که دیدگاه کلی با تغییر فضای رقابت، ساکن بر جای خود باقی می‌ماند. در حقیقت، قابلیت دوام یک سازمان به تطابق تعهدات آن با شرایط کنونی وابسته است اما این کلی نگری نباید به علت موانع جزئی یا وقفه‌های کوچک در سازمان، تحت تاثیر قرارگیرد. به موارد زیر جهت حفظ یک دیدگاه کلی نگر در وظیفه شناسی فردی و سازمانی توجه کنید:

پیوند اهداف و دیدگاه‌ها: در پس اهداف باید یک عزم راسخ وجود داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که اهداف شما دقیقاً با رسالت کاریتان همخوانی دارد: اگر چنین نیست، کنار گذاشتن آن‌ها پس از ظهور نخستین نشانه‌های ناملایمات، کار بسیار آسانی است.

همراه شدن با تحولات فضای رقابت: قابلیت دوام و امکان ادامه‌ی حیات یک سازمان به توانایی آن برای سازگار شدن با فضای متغیر رقابت وابسته است. دیر یا زود، محصولات شما غیرقابل استفاده و مهجور خواهند شد. اگر خود را برای کسب امتیاز از تغییرات و تحولات، آماده نساخته‌اید دیگران این کار را خواهند کرد.

متزلزل نشدن با موانع کوچک: هرگز تکان‌های کوچک را با تغییرات بزرگ اشتباه نگیرید. هنگام برخورد با یک دست‌انداز در جاده می‌توان – و باید – بدون تغییر مسیر اصلی، هم‌چنان به راه خود ادامه داد.

 «تفاوت بین یک مربی خوب و یک مربی متوسط در شناخت خواسته‌ها و الگویی است که کارها درنهایت، قرار است بدان صورت جلوه کنند. اگر یک مربی در خصوص نحوه‌ی اجرا و غایت کارها فاقد آگاهی است، پس دستاوردهایی که در پایان به دست می‌آیند برای او بیگانه هستند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*