کارآفرینی

کارآفرینی

کارآفرینی به مجموعه ای از اقدامات تجاری و صنعتی گفته می شود که موجبات فراهم کردن شغل برای عده ای از مردم را فراهم می کند. خصلت‌های کارآفرینی ویژگی هایی نیستند که در همه افراد وجود داشته باشد و این موهبت الهی تنها به عده خاصی از افراد که دارای توانمندی ها و استعدادهای خاصی هستند تعلق گرفته است.

این افراد با دید بازی که نسبت به اطراف خود و نیازهای در حال تغییر بازار کار و مصرف دارند، فرصت های شغلی گوناگونی را می آفرینند و از این طریق هم موجبات کسب درآمد برای خود را ایجاد کرده و هم برای سایرین اشتغال به وجود می آورند.

یکی از نیازهای بشر داشتن شغل است. داشتن شغل علاوه بر تاثیراتی که در وجوه مادی زندگی افراد دارد از طریق بخشیدن جایگاه اجتماعی به آنها باعث تقویت روحیه و اعتماد به نفس در آنها می شود. کارآفرینان با نگاهی هوشمندانه و با بهره گیری از توانمندی های خود فرصت های شغلی را برای ساکنان یک منطقه ایجاد می کنند. این مشاغل ممکن است حرفه های جدیدی باشند که در پاسخ به ابعاد جدیدی از نیاز مصرف کنندگان به وجود آمده باشند و یا در ادامه و برای گسترش در تعداد مشاغل فعلی باشند.

هرکدام از این دو راه در نهایت به بالا رفتن تعداد فرصت های شغلی منتهی شده و از هدر رفت نیروی کار جلوگیری می کند. نتیجه این موضوع در پیشرفت و آبادانی جامعه و کاهش نرخ بیکاری و مشکلات اجتماعی و اقتصادی به وضوح دیده خواهد شد.

برای این که بتوان به یک کارآفرین خوب تبدیل شد و از تمام پتانسیل های موجود در حوزه کاری بهره گرفت باید دیدی همه جانبه و باز به بازار کار و بازار مصرف داشت. دقت در نقاط ضعف و قوت این دو کمک می کند تا کارآفرین بتواند فرصت های شغلی بهتر و کارآمدتری را در جامعه ارائه دهد. در نهایت شما می توانید از افراد صاحب نظر مشاوره کارآفرینی و کسب و کار بگیرید.

یکی از ویژگی هایی که کارآفرینی برای افراد دارد این است که می توانند سالیان سال و نسل به نسل به افراد یک خانواده تعلق داشته باشد، ویژگی که در سایر مشاغل دیده نمی شود. البته باید خاطرنشان کرد که کارآفرینی بسترهای پایداری را ایجاد می کند که در صورت تغییر مدیرعامل و یا رییس نیز کسب و کار به فعالیت های سابق خود ادامه دهد.

یک کارآفرین باید جسارت زیادی داشته باشد و از بالا و پایین شدن بازار کسب و کار در دل خود ترسی نداشته باشد تا در نهایت بتواند فرصت های شغلی که در ذهن دارد را در جامعه پیاده کند.

 

گروه کلید با دارا بودن تیمی از کارشناسان مجرب به افراد و سازمان های مختلف مشاوره کارآفرینی، مشاوره کسب و کار  می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*