یک مدیر موفق چگونه باید لباس بپوشد؟

یک مدیر موفق چگونه باید لباس بپوشد؟

مدیران و افرادی که سرپرستی یک سازمان یک تیم، یا یک مجموعه را برعهده دارند باید یکسری آداب و نکته هایی را رعایت کنند که ممکن است به ظاهر جزئی به نظر برسند اما بسیار تأثیرگذارند. امروزه مدیران باید بدانند که طرز لباس پوشیدنشان، نحوه برخورد و تعامل با همکاران و رقبایشان و … از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است که می‌تواند بر روی اعتبار و کسب و کارشان تأثیر بسزایی بگذارد. در این مجموعه  قصد داریم نکات آموزنده ای را بیان نماییم که می‌توانید با بکار بردن آنها در زندگی کاری و شخصی خود به عنوان یک مدیر، موفق عمل نمایید.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای باعنوان آداب معاشرات برای مدیران را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد. تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

یک مدیر موفق چگونه باید لباس بپوشد؟

آیا می دانید پوشیدن  چه نوع لباس هایی باعث می شود تا شما در شغلتان حرفه ایی تر به نظر برسید؟

شما یک مدیر موفق و توانمند هستید و در شغلتان تخصص و توانایی بالایی دارید. اما آیا به اندازه کافی رفتارها و کلماتتان برای دیگران الهام بخش هستند؟ آیا در جلسات و مذاکرات کاری همیشه به آن چه می‌خواهید دست پیدا می کنید؟ آیا دیگران همیشه شما را الگوی رفتاری خود قرار می دهند و سعی می‌کنند در محیط کار از شما تبعیت کنند؟ آیا در اکثر موارد از جلسات کاری نتایج دلخواهتان را کسب می کنید؟ بهتر است بدانید هر چقدر هم یک مدیر موفق و متخصص باشید باز هم می‌توانید موقعیت خود را در محیط کار بهبود ببخشید. نکات و رفتارهایی وجود دارند که می توانند شما را در یک جلسه کاری از یک موقعیت بازنده به یک موقعیت برنده و یا مساوی برسانند. به خاطر داشته باشید یک مدیر موفق باید بتواند در جلسه و ملاقاتی که اولین بار بین او و طرف مذاکره اش برگزار می شود، بهترین تاثیر را بر روی رقیب بگذارد. اولین جلسه و ملاقات کاری از اهمیت زیادی برخوردار است. همه انسانها در هر موقعیتی که باشند در چند ثانیه اولی که شما را ملاقات می کنند با در نظر گرفتن جزئیات رفتاری و ظاهری در مورد شما قضاوت می کنند. حال می توانید ببینید که با رعایت نکاتی در مورد ظاهر و رفتار در جلسات کاری به راحتی می‌توانید نظر دیگران را نسبت به خود مثبت کنید و به نتیجه دلخواه در مذاکره برسید.

فرض کنید در یک جلسه کاری حضور دارید. در نگاه اول تشخیص می دهید  که  طرف مذاکره شما  کمی شلخته و نامرتب است. او یک دست کت و شلوار کهنه و چروک به تن دارد و آرایش موهایش نامرتب است. ناخن های بلند و نامرتبی دارد و  بوی اودکلن تندی در اتاق پیچیده که مربوط به یک برند ارزان قیمت و قدیمی است. چه احساسی پیدا می کنید؟ آیا به اعتبار شرکتی که چنین مدیری  دارد شک نمی کنید؟ آیا برای چانه زنی و گرفتن امتیاز از او قدرت بیشتری پیدا نمی کنید؟

نحوه لباس پوشیدن یک مدیر می تواند نشانه مهمی از اعتبار و قدرت سازمان  وی باشد. فردی که به ظاهر خود اهمیت نمی‌دهد قطعا در مذاکرات، سخت تر به نتیجه دلخواهش خواهد رسید. شما به عنوان یک مدیر موفق باید برای خودتان یک کمد لباس حرفه ایی داشته باشید. یک دست کت و شلوار شیک بخرید. برای خرید یک دست کت و شلوار با مارک معتبر و گران قیمت ابتدا حراجی‌های برندهای معروف را بررسی کنید. شاید بتوانید با قیمت مناسب یک دست کت و شلوار حرفه ایی بخرید. سعی کنید چیزی بخرید که بتوانید در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنید. باید بدانید که به عنوان یک مدیر هرگز نباید با لباس های راحت در محیط کار دیده شوید. البته نباید هم طوری به نظر برسید که انگار خیلی رسمی هستید و برای آماده شدن زمان زیادی صرف کرده اید. آداب لباس پوشیدن یکی از موارد بسیار مهمی است که می تواند نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه آداب معاشرت و برندینگ شخصی، مطالعه کتاب همانند یک «پرنس» و «پرنسس» باشیم ! را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*