چگونگی ارتباط با همکاران

چگونگی ارتباط با همکاران

امروزه ما در جهانی متفاوت از گذشته تجارت می کنیم. لذا مسئله آداب معاشرت و اهمیت آن در تجارت و کسب و کار بر کسی پوشیده نیست. در حقیقت طرز برخورد با دیگران امروزه خیلی مهمتر از گذشته است. طی ۴۰ سال گذشته تغییراتی اساسی در نحوه برخورد افراد در محیط کار رخ داده و خیلی از قوانین رفتاری  برای همیشه از بین رفته اند و جای خود را به هنجارها و آداب جدید داده اند. اگر شما بدانید که چطور باید با دیگران رفتار کنید هم به خودتان و کسب و کارتان کمک کرده اید و هم باعث پیشرفت و ترقی دیگران می شوید. به طور کلی این رفتار شماست که نشان می‌دهد شما چه نوع شخصیتی دارید و چطور در جامعه ظاهر می شوید. ظاهر، راه رفتن، نشستن، بلند شدن، ایستادن و حتی غذا خوردن شما نشان دهنده این است که تا چه اندازه در زندگی شخصی و زندگی کاریتان قابل اعتماد و احترام هستید و چه قدر برای دیگران می‌توانید الهام بخش باشید. خیلی از رفتار ها و آداب معاشرت در محیط کاری یکسان هستند. اما بعضی از موقعیت های شغلی باید به درستی تعریف شوند و متناسب با موقعیت فرد، آداب معاشرت خاصی برای وی تعریف شود. مثلاً اینکه شما به عنوان یک مدیر در یک سازمان بین‌المللی چگونه باید وظایف و حقوق کارکنان را به آنها گوشزد کنید. چطور باید همکاران ومدیرانتان را در جهت صحیح هدایت کنید و باعث موفقیت و پیشرفت آنها شوید؟ ویا اینکه شما چگونه تفاوت های افراد در نژاد و قومیت و مذهب و گرایش جنسی و … را در میان اعضای هیات مدیر سازمان خود مدیریت می کنید؟ آیا برای برقرار کردن ارتباط با کارکنان، اعضای هیات مدیره و مشتریان و همکاران … از ادبیات خاصی استفاده می‌کنید؟

مطمئن باشید هیچوقت برای دانستن و یادگرفتن آداب معاشرت درمحیط کار دیر نیست. فراگرفتن و استفاده از آداب معاشرت صحیح همیشه می‌تواند به شما در بهبود کسب و کار و موفقیت در تجارت کمک کند. شما باید یاد بگیرید که چطور با افراد بالادست و یا زیر دست خود ارتباط برقرار کنید. با فرهنگ‌های مختلف در محیط کاری خود کنار بیایید و در برخود با مشتریان مختلف با چه ظاهر و آدابی ظاهر شوید. این راز موفقیت در کسب و کار است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه آداب معاشرت و برندینگ شخصی، مطالعه کتاب همانند یک «پرنس» و «پرنسس» باشیم ! را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*