بازاریابی مکانمحور

بازاریابی مکانمحور

تعیین محدوده جغرافیایی یک راه عالی برای برقراری ارتباط با همه مشتریان به صورت همزمان است – همچنین یک راه ساده برای کسب و کارهای کوچک است تا به دنیای بازاریابی مکانی راه یابند.

چگونه: مقدمه تعیین مرز جغرافیایی

  تعیین مرز جغرافیایی، عمل استفاده از موقعیت یابی جهانی (GPS) و یا شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) برای تعریف و تعیین یک مرز جغرافیایی است.

هنگامی که این “مانع مجازی” ایجاد شود، مدیر می تواند، زمانی که یک موبایل وارد (یا خارج) منطقه مشخصی می شود، محرک هایی را راه اندازی کند که پیامک ها، هشدار ایمیلی، و یا هشدار اپلیکیشنی را ارسال نماید.

برای ساده کردن مسائل، کار ها به دو دسته تقسیم شده است: پیام ها و اطلاعیه های مبنی بر برنامه های کاربردی (اَپ ها) در مقابل تبلیغات موبایل بر اساس وب سایت ها.

اَپ ها و فراتر از آن

شکل “قدیمی” تعیین محدوده جغرافیایی صرفاً بر اساس داده های موبایل تا حد زیادی به نفع اَپ ها کنار رفته است که در واقع می توانند پیام هایی را در یک شعاع خاص در زمانی که مشتری خدمات مکان یابی را از طریق ترکیبی از GPS، وای فای یا داده های موبایلی انتخاب می نماید، ارسال کند.

یک مثال: اگر فروشگاه x یک برنامه برای وفاداری و یا اهداف دیگر با مولفه محلی ایجاد نماید، تمام آنچه که باید برای مشتریان اتفاق بیافتد تا  پیام های مبتنی بر مکان در یک منطقه جغرافیایی خاصی را دریافت نمایند، این است که کاربران خدمات مکانی بر روی تنظیمات اَپ را فعال سازند.

چگونه کسب و کار ها، کاربران اَپ ها را تشویق می کنند تا خدمات مکان را فعال سازند تا مشتریان، در هنگامی که درون فروشگاه و یا در نزدیکی آن هستند، به طور خودکار پیام یا اطلاعیه‌ای را در اَپ خود دریافت کنند؟ نظرات در این باره متفاوت است، اما گاهی به سادگی یک اطلاع رسانی است: بگذارید تا مشتریان بدانند که اگر اَپ شما را دانلود کنند و خدمات محلی را به همراه علامت فروشگاه فعال سازند، پیشنهادات ویژه و یا تخفیف هایی را دریافت می کنند؛ این اطلاع رسانی می تواند در هنگام خرید و پرداخت و از طریق کانال های اجتماعی نیز صورت گیرد. برای برداشتن گامی پیچیده تر، امتیازهای وفاداری مشتریان و پاداش های مربوط به آن را منوط به دانلود اَپ کنید؛ اگر مشتریان اَپ را دانلود کنند، خدمات مکانی آن را فعال سازند و رسانه های اجتماعی را بررسی نمایند، فروشگاه ها باید امتیازهای پاداشی مضاعفی را بلافاصله به آنها بدهند.

شکل پیچیده تری از تعیین محدوده جغرافیایی، مانند تضمین اینکه هر مشتری – و یا مشتریان دیگری با ویژگی های جمعیت شناسانه خاص – تبلیغات موبایلی را هنگام عبور از منطقه ای خاص ببیند، نیز وجود دارد.

کسب و کار ها باید با ارائه دهندگانی که در تبلیغات موبایلی بر اساس مکان تخصص دارند و می توانند انواع کمپین های بازاریابی نزدیکی را تسهیل نمایند، همکاری کنند تا تعیین محدوده جغرافیایی جزئی از تبلیغات آن ها شود. دسترسی به همه مشتریان به صورت همزمان و درک محتوای مکانی می تواند فرصت های برابر و عالی برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک به وجود بیاورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ژئومارکتینگ، مطالعه کتاب بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (ژئومارکتینگ) را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*