sale

sale

فرآیند فروش را می توان به قطعات بسیار خاصی مانند یک پازل تقسیم کرد. هدف افراد حرفه ای این است تا هر قطعه از پازل را در محل مناسب خود قرار دهند تا یک مشتری جدید به دست آید. در اینجا، این ایده مورد بررسی قرار گرفته تا  تلاش های خود در هر زمینه ای را به حداکثر برسانیم.

اولین قطعه در چرخه فروش “اکتشاف” است. راه های بسیاری برای اکتشاف وجود دارد. یکی از رایج ترین آن ها از طریق تلفن است. هنگامی که با شرکتی تماس می گیرید و سعی دارید با کسانی که تصمیم گیرنده هستند، قرار ملاقاتی بگذارید، این عبارت را امتحان نمایید: «سلام، نام من تام است. من کسب و کاری در اجتماع نزدیک شما دارم.»  هنگامی که چنین تلفن هایی می زنید، نام خودتان یا شرکتتان را بیان نکنید. «من درباره (توضیح دهید که محصول یا خدمات شما چه کاری انجام می دهند) نیازهای شما تماس گرفته ام. چه کسی در شرکت شما مسئول آن است؟»: «در ضمن با چه کسی صحبت می کنم؟» هنگامی که مسئول پذیرش، نامش را به شما گفت، از آن استفاده کنید مثلا. «آنا، از کمک شما سپاسگذارم.» بسیاری از مسئولان پذیرش به رسمیت شناخته نمی شوند. همیشه سعی کنید متحدی برای خود به دست آورید.

قطعه دوم در پازل، “تماس اصلی” نامیده می شود. هنگامی که شما یک فردی را ملاقات می کنید، باید این اهداف را در نظر بگیرید که به آن ها کمک نمایید و به شما اعتماد کنند و نیز بخواهند به شما گوش دهند. شما این کار را از طریق مراحل ایجاد تفاهم انجام می دهید و به آنها اجازه می دهید تا درک کنند که شما آنجا هستید تا به آن ها خدمت نمایید و برای شما مهم می باشند. در تماس چشمی با لبخند و سوال کردن در مورد آنها و نیازهایشان نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید.

قطعه سوم در پازل “صلاحیت” است. صلاحیت بدان معنی است که نهایت تلاشمان را انجام داده‌ایم تا نیازهای آن ها را تعیین کنیم. این سوالات بسیار خاص شامل آنچه که آنها در حال حاضر دارند، چه تغییراتی باید مورد بررسی قرار گیرد و چه کسی در تصمیم گیری نهایی دخیل است می شود.

قطعه چهارم در پازل  مربوط به “ارائه” می باشد. ارائه، این سه اصول اساسی را پوشش می دهد: ما کی هستیم، چه کارهایی انجام داده‌ایم، و چه کاری برای شما انجام خواهیم داد. مطمئن شوید که این سه حوزه را برای یک ارائه موثر پوشش داده اید. نکته مهم بعدی در ارائه این است که هزینه ها به طور کامل پوشش داده شوند. اگر مشتریان بالقوه سوالی در مورد هزینه ها در ذهن خود داشته باشند، تصمیم به خرید نمی گیرند.

قدم پنجم در فرایند فروش، “رسیدگی به نگرانی” هاست. اگر به چیزی اعتراض نکنند، خریدی انجام نخواهند داد. اظهار نگرانی و علاقه، نشانه این است که خریدار بالقوه مجبور به تصمیم گیری است. آنها می خواهند سرعت کارها را کاهش دهند و در نتیجه درباره تصمیم خود مطمئن شوند.

قطعه ششم از پازل “بستن معامله” است. اگر پنج مرحله بالا به درستی رسیدگی شود، این مرحله طبیعتا اتفاق خواهد افتاد. هنگامی که این مرحله را شروع می کنید، هیچگونه تغییر فیزیکی یا عاطفی نشان ندهید. اگر به طور ناگهانی، لحنتان عوض شود، ترس و احساس خطر را در آنها به وجود می آورد و مشتری حالت دفاعی به خود می گیرد.

با یک سوال ، شروع کنید؛ مثلاً «چرا شمه ای از احساسات مان را بر روی کاغذ نیاوریم تا ببینیم که منطقی هستند یا نه؟» سپس، آن را با پرسیدن یک سوال بازخورد، پیگیری نماییم. سوال بازخورد سوالی است که وقتی می پرسید آنها بدون فکر، پاسخ می دهند. برای مثال مخفف اسم وسط آن ها و یا املای درست نام خانوادگی شان. اگر آنها شما را متوقف نکنند، آماده هستند تا محصول شما را از آنِ خود کنند.

قطعه هفتم در پازل “گرفتن معرف” است. بسیاری از مردم درباره معرف ها می پرسند و چیز زیادی عایدشان نمی شود زیرا سوال را درست نمی پرسند. مثلاً «مری، من سعی دارم تا کسب و کارم را بر اساس تبلیغات دهان به دهان توسعه دهم. خیلی سپاسگذار خواهم بود اگر در حال حاضر بتوانید به من کمک کنید و چند نفر را معرفی کنید که بتوانم به آن ها خدمت کنم.» وقتی که درخواست معرفی می کنید، مهم است تا از گروه های کوچکی استفاده نمایید که بتوانند به آن ها فکر کنند. ممکن است با نزدیک ترین دوستان، خانواده، یا افرادی که می شناسند، کار را شروع کنند. اگر شما این کار را درست انجام دهید، از اینکه آنها تا چه حد به شما کمک می کنند، شگفت زده خواهید شد.

قطعه هشتم و نهایی از فرآیند فروش کامل، “نگرش” است. این قطعه بسیار مهم است. هر روز شما باید برای نگه داشتن نگرش مثبت خود تلاش کنید. بسیاری از افراد در فروش منتظر مشتری خوب، معامله خوب، جلسه انگیزشی، سمینار، یا مدیری برای ارائه مطالب هستند تا به آنها انگیزه دهد. روزی که به یک فرد حرفه ای تبدیل می شوید، متوجه خواهید شد که نگرش در فروش، همه چیز است.

این قطعات را کنار همدیگر قرار دهید و ببینید که چگونه فروش، افزایش می یابد!

گروه کلید مشاوره و آموزش جهت فروش موفق، راهکارهای افزایش فروش، تکنیک های وفادارسازی مشتری، را برای سازمان ها و ارگان های مختلف انجام می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*