ایگور آنسف

ایگور آنسف

دکتر ایگور آنسف از اولین نخبگانی است که نیاز پیدایش مفهوم مدیریت استراتژیک را به خوبی تشخیص داد. وی استاد مدیریت صنعتی در دانشگاه کارنگی ملون و استاد مدیریت در دانشگاه واندر بیلت در تنسی می باشد. وی کتابهای بی شماری نوشته، مقالات فراوانی درباره ی مدیریت استراتژیک منتشرکرده و نیز به عنوان مشاور با شرکت هایی همچون فیلیپس، جنرال الکتریک و آی بی ام همکاری کرده است و همه دانشجویان رشته بازاریابی با ماتریس وی آشنا هستند. وی به عنوان پدر مدیریت استراتژیک شناخته شده است. ایشان در ۱۴ ژوئیه سال ۲۰۰۲ دار فانی را وداع گفت. او نخبه ی اصلی و برجسته ی استراتژی است، و به دلیل وضع واژه ی “مدیریت استراتژیک” مشهور شده است. نخستین کتاب آنسف به نام “استراتژی سازمان” در سال ۱۹۶۵ منتشر شد.

ایگور آنسف

دیگر آثار وی به شرح زیر می باشد:

“استراتژی‏ تجارت” (۱۹۶۹)، “مدیریت ‏استراتژیک” (۱۹۸۴)، “شرکت: مواجهه‏ با چالشی همیشگی” (۱۹۸۶)، “استراتژی جدید سازمان” (۱۹۸۹) می باشد. او بیش از ۱۵۰ مقاله منتشر کرده است.

آنسف تأثیر بسزایی در زمینه ی مدیریت و تفکر استراتژیک داشته است. در مقوله بازاریابی به دلیل ارائه ماتریس آنسف که یک ابزار بازاریابی مشهور است در بین عموم به خوبی شناخته شده است. اطلاعات مربوط به ماتریس آنسف و ابزار معروف بازاریابیش برای نخستین بار در مجله ی تجارت هاروارد در سال ۱۹۵۷ منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*