تفکر استراتژیک تبلیغات

تفکر استراتژیک تبلیغات

مهارت های پایه ۱-حافظه

اگر می‌خواهید حافظه بهتری داشته باشید، استراتژی های ساده زیادی برای تقویت آن وجود دارد. به عنوان مثال همیشه یاداشت برداری کنید. از شکلک های ساده یا رنگ آمیزی برای کمک به یادآوری آنها استفاده کنید. برای تقویت حافظه راه های زیادی وجود دارد.

مهارت پایه ۲-تخیل

توانایی تداعی تصاویر، برای حافظه، تفکر خلاق، و تفکر اخلاقی مفید است. تفکر بصری به شدت به پیش بینی –یک فعالیت کلیدی برای متفکر استراتژیک- کمک می کند.

مهارت پایه ۳- همدلی و احساس

وقتی به تفکر خلاقانه نیاز دارید، احساسات شما یکی از منابع مهم انرژی ذهنی مورد نیازتان برای تولید سیاهه ای کامل تر از امکانات و احتمالات نو و جدید است. یکی از اجزای مهم تفکر نقادانه و اخلاقی در خصوص یک ایده، ارزیابی تبعات بالقوه آن برای دیگران است. چه احساسی خواهند داشت؟

مهارت پایه ۴- مهارت های محاسباتی و تفکر عددی

نیاز به اعداد در تجارت، از روز روشن‌تر است. بازگشت سرمایه و خود پول همگی عدد هستند. نیاز به «محاسبات عددی» در برنامه ریزی خدمات، کنترل کیفیت و مدیریت پروژه و نیز حوزه‌های مانند درخواست کمک های بلاعوض، جذب سرمایه و بودجه بندی، براحتی مشاهده می شود.

مهارت پایه۵- استفاده از کلمات- تفکر کلامی

خواندن، یکی از منابع مفید برای اطلاعات جدید است، چرا که ذهن شما تلاش می‌کند اطلاعات را ترسیم کرده،آنها را به هم متصل کرده و ربط دهد و آنها را به اطلاعاتی که از پیش در ذهنتان داشته اید، تجمیع کنید. با این حال، تأثیر خواندن برای توسعه ذهن به خوبی صحبت کردن و شنیدن نیست. مکالملت کتفکرانه در باب اطلاعات قدیمی و جدید، بخش های بسیار بیشتری از ذهن شما را در مقایسه با مطالعه درگیری می کند. به همین دلیل است که مکالمات متفکرانه ظرفیت شناخت عمومی شما را افزایش می دهند و کمک می‌کنند اطلاعات جدید را در حافظه اتان استحکام ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*