قدرت مذاکره حرفه ای - زبان صورت

قدرت مذاکره حرفه ای - زبان صورت

خشم، یکی از حس های بسیار خطرناک است که در انسان برانگیخته می شود و می تواند قدرت و جسارت اعمال خصمانه و وحشیانه را به انسان بدهد. افرادی که می خواهند؛ یعنی قصد انجام اعمال خشونت آمیز را دارند، پیش از ارتکاب جرم، چهره ای پر خشم پیدا می کنند و همچنین زمانی که این حس در حدی برانگیخته می شود که انسان را وادار به اعمال خشونت می کند، پس از انجام آن عمل و اغلب در هنگام صحبت از فرد یا موضوع مورد نظر، در چهره فرد باقی می ماند و همین بروز حس خشم نشانه خوبی برای تشخیص اینکه فرد مبادرت به انجام عمل وحشیانه ای کرده یا خیر، می باشد.

برای تشخیص بهتر حس خشم لازم است بدانید که این حس ممکن است با دهان باز یا بسته بروز پیدا کند و در صورت بروز این حس در سطح درشت حالت، تمامی ماهیچه های مربوط به این حس که در تصویر های زیر ملاحظه می کنید، وارد عمل می شوند و در مقابل، هرچه که بروز آن خفیف و ظریف تر باشد، ماهیچه ها به تعداد و میان کمتری درگیر خواهند شد.

طبق شکل مربوطه در هنگام خشم پلک ها منقبض می شوند که این عمل توسط بخش پلکی ماهیچه مدور چشمی انجام می شود و همچنین انقباض لب، که توسط ماهیچه مدور دهانی انجام می شود.

تصویر ماهیچه های تشکیل دهنده حس خشم

تصویر ماهیچه های تشکیل دهنده حس خشم

ماهیچه هایی که ابرو ها را به سمت همدیگر می کشند و باعث ایجاد چین خوردگی در بین ابرو ها می شوند، ماهیچه چین دهنده ابرو نام دارد که این ماهیچه، در زیر ماهیچه مدور چشمی قرار گرفته است. ماهیچه پایین کشنده گوشه داخلی ابروها که بخشی از آن در زیر ماهیچه هرمی قرار دارد، در بروز حالت اخم موثر شناخته شده است.

ماهیچه ظریفی را که باعث بالا کشیدگی پلک بالا می شود، می توانید در این تصویر ها مشاهده کنید. این ماهیچه، همراه با قسمت پلکی ماهیچه دور چشمی، حالت چشم غرّه را ایجاد کرده و شکل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*