مدیریت خرید خارجی

مدیریت خرید خارجی

در دنیای امروز، اهمیت “خرید خارجی” بر هیچ کس پوشیده نیست. اغلب کشورهای جهان، به دلیل توزیع عوامل تولید در مناطق مختلف، با یکدیگر روابط تجاری دارند. آشنایی با خرید خارجی به لحاظ کاربرد در واحدهای تولیدی و تجاری، به منظور تهیه مواد اولیه و کالاهای تجاری وموثر بودن در قیمت تمام شده، زمان تحویل و کیفیت کالای خریداری شده اهمیت دارد. در خرید خارجی آشنایی با مراحل ورود کالا، اصطلاحات بین المللی، منابع تهیه کالا، آشنایی با شرایط پرداخت، مقررات متحد الشکل اعتبارات اسنادی، انواع بیمه حمل و نقل، بازرسی کالا و…. ضروری می‏باشد. مطالب این مجموعه می‏ تواند برای دانشجویان رشته‏ های مدیریت بازرگانی، بانکداری و اقتصاد و کسانی که در کار تجارت هستد مورد استفاده قرار بگیرد.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای با عنوان مدیریت خرید و سیستم های خرید را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد. تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

مدیریت کالا، مدیریت لجستیکی، مدیریت زنجیره تامین

مدیریت های مذکور با توجه به ‏نوع سازمان و فعالیت‏ های مربوط به آن برای خرید انتخاب می‏ شود.

مدیریت خرید: مدیریت خرید زیر سیستم مدیریت کالا، لجستیکی و زنجیره تامین است.

مدیریت کالا: این نوع مدیریت مربوط به عملیات کنترل موجودی کالا به منظور انجام سفارش برای خرید کالا در نقطه سفارش و نگهداری اطلاعات مربوط به‏ منابع عرضه کالا و ایجاد هماهنگی با سایر واحدها به منظور تعیین میزان سفارش وتنظیم برگ درخواست خرید می باشد.

مدیریت لجستیکی، مدیریت تدارکات: خرید کالا، حمل و نقل، ذخیره وانبار کردن، نگه داری کالا در انبار، توزیع به موقع آنها و ارائه خدمات مناسب از مهمترین وظایف این مدیریت هاست. بنابراین هردو مدیریت‏ مفهوم مشابه‏ ای دارند.

وظایف مدیریت لجستگی: مدیریت لجستگی شامل دو نوع فعالیت اصلی و پشتیبانی به شرح زیر است.

فعالیت اصلی

فعالیت پشتیبانی

PRIMARY Activities

Support Activities

مراحل خرید

انبار داری

حمل و نقل

نظارت

اطلاعات، نگه داری و موجودی کالا

بسته بندی

—-

منابع خرید و قیمت کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*